Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[WP11.144] strumienica


siutek

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktoś montował? czy w tym modelu są czujniki, które wykryją mi brak katalizatora? jeśli tak, czy da rade jakos je oszukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

montaż tego jest bez sensu ale jak zamontujesz to nie ma tam zadnych czujników,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o udroznienie wydechu... wiem, ze najlepsza bylaby przelotowka, ale kombinuje zeby na przegladzie nikt sie nie czepnął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz udrożnić wydech to trzeba wywalić I kata i zrobić na 2.5cala, ja nie mam I i spaliny wychodzą gitt, II dopala resztę, ja teraz będę zmieniał to co jest za siatką, czyli wypada II kat i zmieniam tłumiki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież są tłumiki przelotowe w obudowach przypominających katalizatory, wcale strumiennicy nie trzeba, koszt ~70zł na alledrogo... Ja też myślę, żeby kata wywalić i tłumiki zmienić na przelotowo-komorowe (co by była cisza) przed latem. I tak końcowy mam już spawany, pewnie długo nie polata. Ale 2.5 cala to chyba nie założę, da się w ogóle z tym ciszę utrzymać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cisza zależy bardziej od tłumika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co, powiedzmy, że robię cały wydech:

1) kupuję kolektor SSAC + izolację termiczną,

2) kupuję emulator 2-giej sondy L (bez 1-szego kata będzie check),

3) zamawiam resztę wydechu: rury, 2 tłumiki przelotowo-komorowe, 1 przelotowy (zamiast kata - czy już niepotrzebny?),

4) zakładam, jeżdżę.

Jak z osłonami na wydechu? Seryjnie wydech jest na czymś podwieszony, to nie jest tak, że sobie gołe rury wiszą, tak? Jak z dorobieniem pasujących elementów? Szczególnie chodzi mi o część 2giego tłumika, tłumikarze mają jakieś schematy żeby to zrobić dobrze, żeby wsio pasowało? Żeby nie było maniany z obijającymi się o podwozie rurami.

Tak licząc same tłumiki bez zabawy w zmianę na 2.5 to z 500zł koszty, SSAC i reszta wydechu 2.5 cala to już grubsza kasa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad1. tak, bandaż jak chcesz

ad2. nie potrzeba ja nie mam i nie ma checka, jak zacznie wywalać to tulejka

ad3. tak, zamiast kata nic nie będę dawał, jak będzie za głośno to pomyślę

ad4. tak

 

wieszaki trzeb adorobić to przecież kawałek pręta, żaden problem i tak samo aby nie obijał to też kwestia montażu, wejdź pod nissmo i zobaczysz ile tam miejsca

 

w sumie gdzieś jeszcze czytałem, chyba Coobcio pisał, że można zastosować wydech od MAXIMY i bedzie luźno i cicho, i chyba w tę stronę pójdę bo u mnie nikt nie chce zrobić bo nie mają giętarki do rury 2.5cala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...