Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Zepsuła się! :(


Gość Schumi03

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Schumi03

Dzisiaj moja K11 dała plamę... :( Po ok. 10-15 minutach jazdy przez miasto, po dojechaniu na miejsce gdy już dosłownie skręcałem na parking, zapaliły sie kontrolki a motor zgasł i nie dał sie odpalić. Elektryka działała normalnie, ale silnik nie dał rady odpalić. Znajomy, który jest mechanikiem i akurat był w pobliżu, wsadził inny akumulator - i autko odpaliło. Pojawił się jednak inny problem: pompa wspomagania kierownicy odmówiła posłuszeństwa i zaczęło się dymić z paska. Mechanik pomajstrował troche przy tym i w końcu z piszczącym paskiem i bez wspomagania dojechałem jakoś powoli do domu...

Spotkało kogoś kiedyś coś podobnego? Każda informacja cenna... :(

 

PS. Micra to K11 1.3 Super S (`93 rok, przebieg 116 tys.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukaszka

witam, ja mialem podobne przezycie tyle, ze w primerze i z pompa wody a nie wspomagania, pasek zaczal piszczec, dymic po czym zerwal sie i spadl na kolektor, wtedy to dopiero buchnelo dymem :o winne bylo lozysko w pompie wody, ktore po prostu rozsypalo sie. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Schumi03

No już wszystko wiem... Wczoraj jak wracałem, to po pewnym czasie pasek przestał piszczeć - okazało się że sie zerwał :? Więc dzisiaj z rana Micra na lawecie pojechała do ASO. Tam okazało sie, że pompa wspomagania jest OK, za to pompa wody dokonała żywota...Miałem więc wielkiego farta, że nie zagotowałem silnika. Na jutro mają sprowadzić części, a póki co znowu jestem pieszym :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukaszka

ja na twoim miejscu nie oddawalbym samochodu do aso -drogo, bardzo drogo i niekoniecznie fachowo. raz mialem kontakt z aso i tylko potwierdzilo sie to, co mowia inni-zdzierstwo i niekompetencja. no, nic, trudno, pompa wody to ok 100-150zl +ok 100 wymiana (wersja drozsza). napisz ile krzykneli w aso. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Schumi03

pompa+pasek+montaż=550 PLN

 

Problem w tym, że w niedziele wyjeżdżam, a ASO chyba najszybciej sprowadzi mi te części. Pierwszy raz byłem w ASO W Lulbinie i wrażenie zrobili raczej pozytywne. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...