Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kłopot z sondą Lambda..POMOCY!


Gość jacektg

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jacektg

Witam wszystkich!

Mam ogromny kłopot z sondą Lambda.

Dzisiaj stwierdziłem na przeglądzie że jest urwany jeden kabelek z w/w sondy,samochód to P10 z 95r

Autko było kupione jako używka,dotąd nie było problemu,jednak zaczął coś więcej palić, błędy 55 czyli brak.

Jednak podczas ustawiania LPG brak napięcia sondy, więc pod samochód i kabelek dynda!,na dodatek sonda przyspawana na stałe...

Panowie co teraz!

Da się to jakoś połączyć jakim konektorkiem czy trzeba wymieniać sondę..koszt niby do P10 370zł, uniwersalna 120..

Jestem noga z tego tematu, co robić???nie można ustawić sterownika LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

która sonda?? pod samochodem jest II a ona nie ma znaczenia co do zużycia paliwa

ważniejsza jest ta w kolektorze wydechowym i ją trzeba sprawdzić i ewentualnie wymienić

 

a jak jest jedna sonda, to spróbuj połączyć kabelki i powinno być gitt jak sonda jest OK, pewnie urwał się czarny sygnałowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jacekstg

która sonda?? pod samochodem jest II a ona nie ma znaczenia co do zużycia paliwa

ważniejsza jest ta w kolektorze wydechowym i ją trzeba sprawdzić i ewentualnie wymienić

 

a jak jest jedna sonda, to spróbuj połączyć kabelki i powinno być gitt jak sonda jest OK, pewnie urwał się czarny sygnałowy

 

 

Kabel koloru czerwonego,i sonda jest tylko pod spodem 1...założyłem konektorki, check po 2200obr. miga szybko wiec powinno być ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co znaczy, że miga szybko?? sprawdź teraz jaki błąd wyskakuje, czerwony kolor kabelka??? może coś jeszcze tam wisi i nie to podłączyłeś ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jacekstg

co znaczy, że miga szybko?? sprawdź teraz jaki błąd wyskakuje, czerwony kolor kabelka??? może coś jeszcze tam wisi i nie to podłączyłeś ??

 

Po zworce w porcie diagnostycznym wyskakuje 55 czyli jest gut!

Później można sprawdzić czy działa sonda znowu robiąc zworkę i trzymać 2200obr/min i powinien migać check , i faktycznie miga około 10 razy na 10sek, czy to jest dobrze?

Z tymi zworkami to przeczytałem tu na forum:-)

Coś mi się wydaje że ta sonda która teraz jest to chyba jakiś zamiennik???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...