Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Antena dachowa


nestio_vip
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy tak jest w kazdej Almerze n16 przed FL , ze bat antenowy zakonczony jest "dziura" z gwintem, a pret z gwintem jest w czesci zamocowanej do dachu? Czy ta koncowke da sie wykrecic? U mnie ta koncowka zostala w dachu i mam problem z kupieniem anteny w sklepie czy na allegro:( Wiecie cos na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy tak jest w kazdej Almerze n16 przed FL , ze bat antenowy zakonczony jest "dziura" z gwintem, a pret z gwintem jest w czesci zamocowanej do dachu? Czy ta koncowke da sie wykrecic? U mnie ta koncowka zostala w dachu i mam problem z kupieniem anteny w sklepie czy na allegro:( Wiecie cos na ten temat?

 

ja mam bat razem z gwintem a na dachu "otworek"...

czyli odwrotnie ... niż ty ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam bat razem z gwintem a na dachu "otworek"...

czyli odwrotnie ... niż ty ;p

 

 

No to o co tu chodzi? Czy jest mozliwe, ze to sie wykrecilo? Ze da sie wykrecic ten"pret"? Kurde zaraz sie okaze ze tylko ja tak mam:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy tak jest w kazdej Almerze n16 przed FL , ze bat antenowy zakonczony jest "dziura" z gwintem, a pret z gwintem jest w czesci zamocowanej do dachu? Czy ta koncowke da sie wykrecic? U mnie ta koncowka zostala w dachu i mam problem z kupieniem anteny w sklepie czy na allegro:( Wiecie cos na ten temat?

 

A u mnie wygląda to tak samo, co do samej końcówki to nie miałem potrzeby jej demontować (w sytuacji -> myjnia automatyczna - po prostu zdejmowałem sam "bat"). Popytam rodzinkę czy ew. coś majstrowali przy samej antenie zanim auto wpadło w moje łapy.

Jak skończę prace na dziś to przyjrzę się temu bliżej i jak będzie okazja cyknę jakąś fotkę żeby łatwiej było to opisać "graficznie".

Pozdrawiam.

THK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie wygląda to tak samo, co do samej końcówki to nie miałem potrzeby jej demontować (w sytuacji -> myjnia automatyczna - po prostu zdejmowałem sam "bat"). Popytam rodzinkę czy ew. coś majstrowali przy samej antenie zanim auto wpadło w moje łapy.

Jak skończę prace na dziś to przyjrzę się temu bliżej i jak będzie okazja cyknę jakąś fotkę żeby łatwiej było to opisać "graficznie".

Pozdrawiam.

THK.

 

 

Spoko, dzieki. Chodzi o to ze zlamal mi sie bat i musze go wymienic, ale nie moge go nigdzie dostac, a w ASO przeplacac nie mam zamiaru..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie ciekawa sprawa. Nigdy się nie zastanawiałem ani nad połączeniem ani nad samą budową tego zestawu. Działał, działa więc...

 

Informacje o ew. przeróbkach: pierwszy właściciel nieuchwytny dziś, a kuzyn mówi, że on nic nie robił i jego ojciec najpewniej też nic z tym nie robił, jedynie ograniczył się do wymiany radia (ku mojej radości :)).

 

Foto:

 

antena "zamontowana":

post-36691-0-29384800-1299690932_thumb.jpg

 

antena "zdemontowana":

post-36691-0-81806200-1299690937_thumb.jpg

 

gniazdo "bicza":

post-36691-0-53156600-1299690942_thumb.jpg

*no niezła nazwa mi wyszła;

 

"antena" od "tyłu":

post-36691-0-45578500-1299690947_thumb.jpg

 

"mocowanie":

post-36691-0-97231200-1299690951_thumb.jpg

 

Miałem tylko chwile więc nie sprawdzałem czy da się to ustrojstwo (element przypominający miedzianą końcówkę) odkręcić - ręcznie nie drgną ale i też nie przykładałem się za mocno by tego nie uszkodzić.

 

Chętnie się dowiem jakby to wymienić, odkręcić, sprawdzić, i ogólnie czy to "normalne".

 

Pozdrawiam.

THK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie ciekawa sprawa. Nigdy się nie zastanawiałem ani nad połączeniem ani nad samą budową tego zestawu. Działał, działa więc...

 

Informacje o ew. przeróbkach: pierwszy właściciel nieuchwytny dziś, a kuzyn mówi, że on nic nie robił i jego ojciec najpewniej też nic z tym nie robił, jedynie ograniczył się do wymiany radia (ku mojej radości :)).

 

Foto:

 

antena "zamontowana":

post-36691-0-29384800-1299690932_thumb.jpg

 

antena "zdemontowana":

post-36691-0-81806200-1299690937_thumb.jpg

 

gniazdo "bicza":

post-36691-0-53156600-1299690942_thumb.jpg

*no niezła nazwa mi wyszła;

 

"antena" od "tyłu":

post-36691-0-45578500-1299690947_thumb.jpg

 

"mocowanie":

post-36691-0-97231200-1299690951_thumb.jpg

 

Miałem tylko chwile więc nie sprawdzałem czy da się to ustrojstwo (element przypominający miedzianą końcówkę) odkręcić - ręcznie nie drgną ale i też nie przykładałem się za mocno by tego nie uszkodzić.

 

Chętnie się dowiem jakby to wymienić, odkręcić, sprawdzić, i ogólnie czy to "normalne".

 

Pozdrawiam.

THK.

 

mam dokładnie tak samo tylko że ja wykręcam to ustrojstwo razem z anteną

tylko jak z ciekawości próbowałem rozebrać bat na części pierwsze to wyjęło się to "miedziane"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dokładnie tak samo tylko że ja wykręcam to ustrojstwo razem z anteną

tylko jak z ciekawości próbowałem rozebrać bat na części pierwsze to wyjęło się to "miedziane"

 

 

Wszystko fajnie Panowie, ale ja mam Alme 1.8 2001r. przed FL i mam antene z tylu dalu i do tego czesc w dachu jest nieruchoma, wiec chyba nie o to mi chodzi:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie Panowie, ale ja mam Alme 1.8 2001r. przed FL i mam antene z tylu dalu i do tego czesc w dachu jest nieruchoma, wiec chyba nie o to mi chodzi:(

 

W zasadzie interesujące, są almery w wersji 5 drzwiowej HB z anteną z przodu i z tyłu, tak samo sedany są przód i tył, ale np 3 drzwiowego HB z anteną z przodu nie widziałem (pobieżnie przeglądając sieć też nie znalazłem).

 

Ktoś może wie czym spowodowane były różnice w montażu?

*wyposażeniem, radiem, udziwnieniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Moim zdaniem ten bat nie jest od tego gniazda. Poza tym końcówka wyleciała z bata dlatego została w gniazdzie na dachu. Kombinerkami a najlepiej kluczem odkreć ten dynks i kup nowy bat. Ja wlasnie kupilem antene. hatchback na przód dachu.20zł na alledrogo.

nr aukcji 1704421442

post-30953-0-72884100-1312363220_thumb.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...