Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Demontaż tapicerki tylnej klapy


Gość mari1969

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mari1969

Witam wszystkich forumowiczów i posiadaczy Nissanów. Zawitałem do Waszego klubu ponieważ stałem się posiadaczem Tino dieselka 2,2 dci z 2003 roku i śmigam po Toruniu. Auto jest "The Best" ale mam drobny problem polegający na tym,że nie pracuje tylna wycieraczka. Chciałem ochoczo zabrać sie za jej demontaż (tak ,żeby sprawdzić ,może przesmarować zaśniedziałe styki)ale utknąłem na demontażu tapicerki tj. wyjąłem kołki, rączkę i wypiąłem 4 kołki wciskowe ale coś mocno trzyma dalej...? I tu już nie ogarniam. Może ktoś miał ten sam problem i wie jak się za to zabrać, żeby nie pourywać tapicerki. Pozdrawiam wszystkich i proszę o pomoc-Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz dodatkowo zdemontowac pozostala czarna ramke wokol szyby i obudowe swiatla stop. W obecnej chwili ten duzy plastik trzymaja Ci jeszcze trzy bardzo mocne zatrzasli gorne. Nie ciagnij na sile bo polamiesz. Ja jakims cudem wlozylem reke do srodka i wyczepilem odpychajac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mari1969

Witam wszystkich forumowiczów i posiadaczy Nissanów. Zawitałem do Waszego klubu ponieważ stałem się posiadaczem Tino dieselka 2,2 dci z 2003 roku i śmigam po Toruniu. Auto jest "The Best" ale mam drobny problem polegający na tym,że nie pracuje tylna wycieraczka. Chciałem ochoczo zabrać sie za jej demontaż (tak ,żeby sprawdzić ,może przesmarować zaśniedziałe styki)ale utknąłem na demontażu tapicerki tj. wyjąłem kołki, rączkę i wypiąłem 4 kołki wciskowe ale coś mocno trzyma dalej...? I tu już nie ogarniam. Może ktoś miał ten sam problem i wie jak się za to zabrać, żeby nie pourywać tapicerki. Pozdrawiam wszystkich i proszę o pomoc-Marek

Bardzo dziękuję za podpowiedż, zabiorę się w sobotę za demontaż i sprawdzenie silnika tylnej wycieraczki,pozdrawiam "debeściaka"-Marek z Torunia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak powiedział trzmiel_t, lecz ja jeszcze dodam, bo zdejmowałem i delikatnie uszkodziłem u siebie - więc nie zrób sobie też tego "kuku".

Trzy dodatkowe kołki są na powierzchni osłony-tapicerki, lecz od wewnątrz. Natomiast następne trzy, są na górze tapicerki. Aby je wybić lub wysunąć, musisz tapicerke-osłonę pchać delikatnie w stronę wnętrza samochodu. Nie ciącnij w dół!!!! Bo powyrywasz zapinki tak jak ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...