Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] 2.0TD Wygłuszanie wnętrza


yarcoon

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem założyć ten temat w dziale Primery bo wyszukiwarka wywalała tematy związane z wygłuszaniem ale odnośnie innych modeli nissana, a chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś wygłuszył wnętrze Primery. Chodzi mi mianowicie o wygłuszenie przodu - ściany grodziowej od strony kabiny i podłogi za pomocą taśmy dekarskiej lub mat wygłuszających. Po wstępnych oględzinach zauważyłem, że jest tam już fabryczne wygłuszenie przypominające w dotyku gumę lub piankę. Dlatego zastanawiam się czy ma sens dokładanie jeszcze swojej warstwy wygłuszającej.

Może ktoś już rozpracoweał ten temat i może coś doradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sens to ma na pewno bo głośno w środku że myśli zebrać nie można :D

Kiedyś widziałem takie wynalazki w sprayu co to ponoć miały służyć do wygłuszania, ojciec to chyba nawet w maluchu stosował.

Efekt raczej mizerny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem o takich specyfikach w sprayu i rzeczywiście nie są polecane. Ja myślałem o porządnym wykonaniu wygłuszenia z zastosowaniem taśmy dekarskiej (np. soudal) lub mat (używałem ich do wygłuszenia drzwi przednich pod kątem głośników i wiem, że spisują się świetnie). Z tym że na ścianie grodziowej i podłodze jest już jakaś pianka czy guma więc zastanawiam się jakby to zrobić. Trzebaby chyba zagiąć to oryginalne wygłuszenie i bezpośrednio na blachę przykleić taśme i później złożyć znowu jak było. Jakiś efekt napewno by to przyniosło tylko ciekawe czy wart roboty i kosztu taśmy.

Dlatego założyłem temat żeby wypowiedział się ktoś kto to robił i udzielił wskazówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Gość andrzej19821

tasma dekarska i maty pod panele to dobry pomysl i kosztuje 100zl. tylko zeby mialo to sens to trzeba wywalic fotele i wykleic cala podloge pod wykladzina podlogowa. problem jest przy scianie grodziowej bo troche malo tam miejsca. trzeba odsunac orginalne w

ygluszenie i nakleic tasme jak najglebiej. efekt jest taki ze w primerka jest 15%cichsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...