Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Micra nie odpala! Pomocy :(


Pawcior

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem z Micrą. Jak pisałem tu w poprzednim temacie spawalem niedawno pedał gazu w micrze ( juz chyba 2 raz) bo sie urwal. Odtego czasu auto nie jezdzilo. Dzis odpalil normalnie tylko silniczek wycieraczek cos slabiej chodzil., Nie zaprzatajac sobie tym glowy pojechalem pod blok. Po 2 godzinach wychodze i micra odpalilaale nie dzialal obrotomierz ,radio. Zaczal blyskac airbag. zgasilem ja i odpalic cchialem i tu zonk- nie odpaliła. Odpaliła od razu gdy dalem prad z drugiego auta ale po odpieciu znow pochodzi;a chwile i zgasla. Nie ma caly czas tej kontrolki akumulatora gdy przekrecam kluczyk . Co sie moglo stac. rozladowanie wykluczam bo auto stalo dzien po 800 km trasie i wszytsko bylo ok do czasu tych cyrkow z pedałem. nieraz 2 tygodnie stalo i palilo od strzala. Pomocy . czy to masa gdzies zaginela ? jesli tak to gdzie jej szukać

dodam że dzien przed Ta awaria czasem podczas jazdy mi licznik szalał, raz sie wlazcal raz wylazcal ale potem sie uspokoilo. do dzisiaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podmień aku na inne i zobacz czy jest tak samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź masę od akumulatora i przewody aku+alternator.

Miałem podobną sytuację że auto nagle "umarło" okazało się że przewód plusowy sół zjadła od alternatora.

Posprawdzaj miernikiem główne kable czy mają przejścia lub weź długi kabel z żaróweczką 12V. I sprawdzaj czy idzie napięcie od akumulatora dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi kolego padł alternator. Jednego dnia wracam do domu rano odpala jade do miasta tam gaszę auto i już nie odpala. Okazało się, że była popękana obudowa od alternatora i nie było prądu mimo, że kontrolka się nie zapalała ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dałem micrze prądu z drugiego autka przezpoltorej godziny, po czym odpaliła, pojechalem 5 km do elektryka i wymienilismy regulator napiecia. teraz dziala i kontrolka jest B) wszystko jest ok można śmigac dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...