Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

P12 - Problem z olejem


Gość ManiekQtno
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ManiekQtno

Zakupiłem niedawno P12 i okazało się, że jest probelem z olejem. Silnik 2.0 + LPG

Po przejechaniu 300km po wymianie oleju bagnet praktycznie zszedł do poziomu minimum. Samochód jest z 2002r i niby ma przejechane 50k (sprawdzałem w ASO i niby tak jest naprawdę choć wiem, że mogł mieć cofnięty licznik). Po uruchomieniu silnika pracuje tak jakby to był disel, lekki klekocik. Myślicie, że to coś poważnego?

Dodam, że ostatnio po zatankowaniu LPG do pełna pojawił się problem co zasygnalizowała kontrolka MIL - wyświetliło problem P0300 - silnik słabł i przerywał, po przełączeniu na Pb jechał normalnie. Jest jakiś problem z katalizatorem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p0300 to wypadanie zapłonu, a odnośnie oleju to sprawdż czy nie masz gdzieś wycieku, zaczął bym od pompy oleju i czujnika lubi tamtędy lecieć, jak jest mokro wokół niego to trzeba wymienić, koszt to około 14zł, jak klekocze na początku to coś z ciśnieniem oleju, bo napinacz jeszcze nie jest napompowany.

 

jaką masz instalację LPG??? pewnie trzeba wyregulować i problem zapłonu zniknie, jak na PB jest gitt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest chyba II generacja?? czyli już wiesz w czym problem, pewnie nowa i założona do sprzedaży auta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak niedawno zakupiłeś, to pewnie masz zamiar tym pojeździć, czyli ja bym zaczął od zmiany instalacji gazowej, pomierz ciśnienie na cylindrach, czy gaz nie narobił za dużych szkód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ManiekQtno

mam zamiar pojeździć:) po to kupiłem:) w środę wybieram się do gościa który zajmuje się instalacją gazową i zobacze co mi powie:) dzięki za pomoc i rady

:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bedzie tylko rozwiazany ewentualnie problem instalacji gazowej. Pozostanie problem duzego zuzycia oleju. Bo jezeli nie ma widocznych wyciekow na silniku to moze tak byc ze czekac Cie bedzie remont silnika. Czytalem na forum almery ze w silniku 1,8 do n16 byly montowane wadliwe uszcelniacze zaworow i pierscienie i nie bylo akcji wymieniania. Proba olejowa da odpowiedz czy to uszczelniacze zaworow. Musisz zauwazyc ze spalil ponad 1 litr oleju na 300km. Moze juz nie byc pierscieni zgarniajacych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zauwazyc ze spalil ponad 1 litr oleju na 300km. Moze juz nie byc pierscieni zgarniajacych.

 

miałem ostatnio to samo i nei powiem niepokój się wkradł w moje serce biggrin.gif ale wymiana czujnika ciśnienia załatwiła temat i znowu trzyma stan biggrin.gif ale moze być i tak jak piszesz smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zauwazyc ze spalil ponad 1 litr oleju na 300km. Moze juz nie byc pierscieni zgarniajacych.

 

 

Jakby silnik miał to palić (a nie gubić) to za autem byłaby przy każdym przyspieszaniu czy przegazówce chmura niebieskiego dymu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak masz racje . Tylko ja wyzej napisalem gdy nie ma widocznych przeciekow na silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem niedawno P12 i okazało się, że jest probelem z olejem. Silnik 2.0 + LPG

Po przejechaniu 300km po wymianie oleju bagnet praktycznie zszedł do poziomu minimum. Samochód jest z 2002r i niby ma przejechane 50k (sprawdzałem w ASO i niby tak jest naprawdę choć wiem, że mogł mieć cofnięty licznik). Po uruchomieniu silnika pracuje tak jakby to był disel,

 

Pomyśl sobie jakie jest prawdopodobieństwo, ze ktoś do auta montował gaz by nie robić na nim nawet 10kkm rocznie. Niewielkie.... bardzo niewielkie.

 

9 lat i 50kkm... toż to by zrobił emeryt jeżdżący do kościoła czy na rynek;)

 

Wykręć świece i sprawdź sobie ciśnienie sprężania. jak wyjdzie mniej niz 10 bar, albo będą różnice większe niz 2 bary pomiędzy cylindrami, to silnik zajeżdżony i kupiłeś sztrucla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ManiekQtno

Wiem, że po założeniu gazu właściciele wyjechali 2 lata z Polski i samochód stał nieużywany. Ja wczesniej miałem założony gaz i nie robiłem więcej niż 10kkm... ale nawet przy 5kkm gaz po 5 latach zwróci się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem niedawno P12 i okazało się, że jest probelem z olejem. Silnik 2.0 + LPG

Po przejechaniu 300km po wymianie oleju bagnet praktycznie zszedł do poziomu minimum. Samochód jest z 2002r i niby ma przejechane 50k (sprawdzałem w ASO i niby tak jest naprawdę choć wiem, że mogł mieć cofnięty licznik). Po uruchomieniu silnika pracuje tak jakby to był disel, lekki klekocik. Myślicie, że to coś poważnego?

Dodam, że ostatnio po zatankowaniu LPG do pełna pojawił się problem co zasygnalizowała kontrolka MIL - wyświetliło problem P0300 - silnik słabł i przerywał, po przełączeniu na Pb jechał normalnie. Jest jakiś problem z katalizatorem?

 

 

Jak masz problem z braniem oleju i tanio chcesz się tego pozbyć na ok.70-100kkm, a przy okazji poprawić kompresje i wyciszyć silnik to zalej nowym olejem silnik i dodaj Ceramizer. Sam próbowałem w skrzyni biegów i pomogło. Poczytaj na necie o ceramizerach i zdecyduj sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz problem z braniem oleju i tanio chcesz się tego pozbyć na ok.70-100kkm, a przy okazji poprawić kompresje i wyciszyć silnik to zalej nowym olejem silnik i dodaj Ceramizer. Sam próbowałem w skrzyni biegów i pomogło. Poczytaj na necie o ceramizerach i zdecyduj sam.

 

 

Na hałasujące skrzynie biegów czasami pomaga, ale skąd ci przyszło do głowy, ze pomaga na silniki? testowałeś?

 

Ja kiedyś z głupoty wlałem do kończącego żywot silnika i ani nie pomogło ani nie zaszkodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na hałasujące skrzynie biegów czasami pomaga, ale skąd ci przyszło do głowy, ze pomaga na silniki? testowałeś?

 

Ja kiedyś z głupoty wlałem do kończącego żywot silnika i ani nie pomogło ani nie zaszkodziło.

 

 

Sam piszesz że nie zaszkodziło. Więc co szkodzi wydać do 100PLN zamiast np:1500PLN za naprawę??

Może za mało za dozowałeś?? Ilość ceramizera zależy od ilości litrów oleju!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...