Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Srebrny metalik - lakierowanie - różnica


tmb

Rekomendowane odpowiedzi

Problem: lakierowanie zderzaka w X-Trailu 2010, srebrny metalik, ASO.

Miałem małe przytarcie, ale ponieważ wóz prawie nowy, więc żal - pojechałem do ASO PGD, gdzie go polakierowali.

Jakość lakierowania była OK, ale odcień był ciemniejszy. Wróciłem z reklamacją. Lakierowali mi jeszcze dwa razy (z własnej inicjatywy, bo 2. lakierowanie też uznali za zbyt ciemne).

Teraz jest lepiej, ale wciąż moim zdaniem nowy lakier jest za ciemny w stosunku do oryginalnego. Bardzo to zależy od oświetlenia. Przy niektórych kątach i rodzajach światła nie ma różnicy, w cieniu i przy kątach "slizgowych" - wciąż jest.

Macie jakieś doświadczenia w tej kwestii? Co byście mi radzili? ASO wyczerpało już chyba swoje możliwości, a sam też nie chcę w nieskończonść paćkać prawie nowego samochodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie dobierzesz po nr fabrycznym lakieru - utlenianie i działanie podczerwieni oraz ultrafioletu. Współczesne lakiery są bardzo kiepskiej jakości i bardzo cienkie - ze względu na ochronę środowiska Znajdź lakiernika z doświadczeniem, dobierze na oko i będzie lepszy efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słońce robi swoje ..i lakier płowieje dlatego nawet kupowanie części z tym samym kolorem od innego autka mija się z celem zawsze jest różnica ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi o to, że w ASO nie robili po stricte numerze (numer stanowił tylko podstawę mieszania), ale dobierali po 5 próbnych odcieniach za każdym razem - efekt jest w miarę OK, ale wciąż widzę małą różnicę. Pytanie, czy można zrobić to tak, żeby różnicy nie było w ogóle, czy może lepiej poprawcować nad własną psychiką ;)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...