Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Klocek hamulcowy uderza o tarczę


dziki-toy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy ktoś z forumowiczy zetknął się lub wie co to może byc?? A mianowicie podczas jazdy klocek z prawej strony od strony tłoczka obija się o tarczę, tak jakby tłoczek za bardzo się cofał i klocek miał za dużo miejsca. Wczoraj byłem na stacji diagnostycznej i po dłuższym szukaniu znaleźliśmy przyczyne. Hamulce działają w normie nie ma zastrzerzeń podczas diagnostyki, ale podczas jeżdzenia po naszych drogach tłucze się jak oszalały (głównie jak rozgrzeją się hamulce).

Nadmienię że tarcze z tyłu, klocki i płyn hamulcowy są nowe. Po wymianie przez kilkaset km było cicho, a teraz jest jak wyżej.

W sobote planuję przegląd tego tłoczka, ale może pomożecie mi w którą stronę odrazu udeżyc podczas przeglądu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam jest chyba sprężyna (taki kawałek powyginanego drutu) na zacisku, sprawdź czy nie spadła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piotr-mkp

Witam,

 

Czy ktoś z forumowiczy zetknął się lub wie co to może byc?? A mianowicie podczas jazdy klocek z prawej strony od strony tłoczka obija się o tarczę, tak jakby tłoczek za bardzo się cofał i klocek miał za dużo miejsca. Wczoraj byłem na stacji diagnostycznej i po dłuższym szukaniu znaleźliśmy przyczyne. Hamulce działają w normie nie ma zastrzerzeń podczas diagnostyki, ale podczas jeżdzenia po naszych drogach tłucze się jak oszalały (głównie jak rozgrzeją się hamulce).

Nadmienię że tarcze z tyłu, klocki i płyn hamulcowy są nowe. Po wymianie przez kilkaset km było cicho, a teraz jest jak wyżej.

W sobote planuję przegląd tego tłoczka, ale może pomożecie mi w którą stronę odrazu udeżyc podczas przeglądu?

 

Wydaje mi się że nie masz takiej blaszki wykonanej z cienkiej blaszki która jest pomiędzy klockiem a jażmem (gniazdem w które wkładasz klocek).

W moim x-trailu jak zapomniałem włożyć blaszki to klocek dzwonił jak oszalały.

Te blaszki są z każdej strony czyli 4 szt po 2 na każdy klocek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszą koledzy,gdzieś posiałeś tą sprężyno blaszkę,ma ona za zadanie utrzymanie klocka w odpowiedniej odległości(minimalnej)od tarczy i kasuje luzy między klockiem a uchwytem.Rozbierz zacisk i sprawdź czy pod klockiem masz ta sprężynkę,to nie jest wina tłoczka.A może masz ją tylko jest zgnieciona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam jest chyba sprężyna (taki kawałek powyginanego drutu) na zacisku, sprawdź czy nie spadła

 

W sobotę sprawdzałem i były.

 

Wydaje mi się że nie masz takiej blaszki wykonanej z cienkiej blaszki która jest pomiędzy klockiem a jażmem (gniazdem w które wkładasz klocek).

W moim x-trailu jak zapomniałem włożyć blaszki to klocek dzwonił jak oszalały.

Te blaszki są z każdej strony czyli 4 szt po 2 na każdy klocek.

 

Dzięki za tak duże zainteresowanie tematem i pomoc.

No rzeczywiście nie mam blaszek na obu końcach profilowanych prowadzących cały klocek (jedynie są klocki i zacisk). A czy da się je dokupic osobno??

To bym dziś je założył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kupowałem to do almery w nissanie i były to jakieś grosze.

 

 

Dziś zamówiłem i jutro mają byc do odbioru. Więc jutro rozbieram i montuję.

 

Wszystkim wielkie dzięki.

 

Ps: Jak zrobię i przetestuję dam odpowiedź jak poszło.

 

Wczoraj założyłem blaszki i jest błogo cicho.

Pozdr i dzięki jeszcze raz za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zrobione i kierman zadowolony to zamykam smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...