Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Hamulce przód


Gość SUHAR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem Nowy na forum.

Mam wymienić klocki hamulcowe w K11 99rok. :rolleyes:

Jakich będę potrzebował kluczy lub narzędzi. :whistle:

Będę daleko od swoich zdobyczy ( Majsterkowicza ) więc muszę zabrać tylko niezbędne rzeczy.

Proszę o pomoc.

Edytowane przez SUHAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śrubokręt do wyjęcia klocka i wciśnięcia tłoczka przed założeniem nowego klocka ;) ogólnie robota na pół godziny i po sprawie. Pamiętaj, że po wymianie nie należy przegrzać klocka przez minimum 100km. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej mikrze wystarczy klucz do kół i klucz 12 do dolnej śruby w zacisku.

A te klucze 14 i 17

 

klucz do kół. 14 i 17 . 14 do jarzma 17 do zacisku.

Klucze płasko-oczkowe wystarczą????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to wszystkie klucze ale wydaje mi sie ze brakuje imbusa chyba nr 6 do odkrecenia dwoch srub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzeba imbusów. Ale może się okazać konieczny zestaw montażowy klocków (spężyste blaszki trzymające klocki, lubią rdzewieć), który

 

Nie potrzeba imbusów. Ale może się okazać konieczny zestaw montażowy klocków (spężyste blaszki trzymające klocki, lubią rdzewieć), wrzucam ich zdjęcie ściągnięte ze sklepu intercars.

untitled.bmp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaaaaaaaaaaaaa....jeżeli jeszcze jest co przemywać... :D

Oczywiście jeżeli są całe to nie ma problemu, ale często korozja zniszczy je do stopnia, w ktorym przy próbie 'ruszenia' zostają nam w rękach dwa kawałki.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja juto także biorę się za klocki..

 

Nie mam warsztatu ani garażu więc będę robił to w plenerze :) podsumowując klucze 12,14,17, jakiś zestawik śruborkętów, młoteczek i szczypce + szczotka druciana i jakiś odrdzewiacz czyszczący do metalu będzie wystarczającym zestawem do zmiany klocków?

 

Muszę także zajrzeć do prawego bębna z tyłu, wie ktoś może w jakie kluczyki mam się uzbroić, ciężko schodzi osłona bębna?

 

Dzięki i pozdrawiam!

Edytowane przez Piotrek_Wawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kumam jednej kwestii, dlaczego nie wezmiesz sobie po prostu całego zestawu kluczy tylko poszczególne klucze.

 

a nóż widelec kiedyś pan Kaziu wymieniał klocki w szopce, srubka spadla do kanalu i wkręcił z innym łbem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja juto także biorę się za klocki..

 

Nie mam warsztatu ani garażu więc będę robił to w plenerze :) podsumowując klucze 12,14,17, jakiś zestawik śruborkętów, młoteczek i szczypce + szczotka druciana i jakiś odrdzewiacz czyszczący do metalu będzie wystarczającym zestawem do zmiany klocków?

 

Muszę także zajrzeć do prawego bębna z tyłu, wie ktoś może w jakie kluczyki mam się uzbroić, ciężko schodzi osłona bębna?

 

Dzięki i pozdrawiam!

 

Dwie ważne kwestie.Przyda się ścisk(taki stolarski)bo tłoczki zacisków nie zawsze chcą się dać wcisnąć po dobroci.Nie zapomnij odkręcić korka w zbiorniczku płynu hamulcowego i obserwuj przy wciskaniu by się nie przelał.(ewentualnie odessać nap.strzykawką) i jeszcze jedno

nie odkręcaj odpowietrzników(bo będzie cię czekala zabawa w odpowietrzanie)

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...