Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pukanie przy puszczaniu sprzęgła podczas jazdy 2,2Di


Maciek90

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z moim tino. Od 2 tygodni obserwuje pukanie podczas puszczania sprzegla, gdy jade sobie spokojnie i wdepne wtedy tez puka i slychac to pukanie tez czasami na dolach. Dodam ze pukanie jest coraz silniejsze. Silnik 2.2Di przebieg 232000km

 

a i dodam ze jak jezdze z pedalem w podlodze to prawie tego nie slychac.

 

dzisiaj podnioslem samochod na lewarek i okazalo sie ze cale lewo kolo sie telepie, luzy 2-3cm na kazda strone. Co to jest lozysko czy cos z polosia, polos jest dokrecona i wraz to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z moim tino. Od 2 tygodni obserwuje pukanie podczas puszczania sprzegla, gdy jade sobie spokojnie i wdepne wtedy tez puka i slychac to pukanie tez czasami na dolach. Dodam ze pukanie jest coraz silniejsze. Silnik 2.2Di przebieg 232000km

 

a i dodam ze jak jezdze z pedalem w podlodze to prawie tego nie slychac.

 

dzisiaj podnioslem samochod na lewarek i okazalo sie ze cale lewo kolo sie telepie, luzy 2-3cm na kazda strone. Co to jest lozysko czy cos z polosia, polos jest dokrecona i wraz to samo.

Jeśli miałeś już samochód w górze to mogłeś sprawdzić łączenie półośki. Jak koło masz dokręcone, to może być zatarte łożysko które zaczęło obracać się w piaście. Piasta do wymiany, nowe łożysko lub cały komplet z zwrotnicą - lecz nie wiadomo w jakim stanie kupisz. Ja miałem podobny przypadek - zatarte łożysko i wyrobiło piaste.

Tak czy tak mósisz jechać do mechaniora, bo piasty przypuszczam że i tak sam nie zdejmniesz lub uszkodzisz półośke. A i tak do tego dużego łożyska potrzebna jest prasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazalo sie ze poloska byla niedokrecona. Dokrecilem ja i tak to sie skonczylo, gowno jakie! musialem kupic nowa za 300zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...