Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[p11] Tarcze i klocki


Gość Jacu_21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, p11 2.0 slx hatchback

 

Przeszukałem chyba całe forum, potrzebuję kupić nowe tarcze i klocki, proszę o opinie najlepszych w stosunku jakość/cena.

Z góry zaznaczę że nie potrzebuję super tarcz i klocków typu "hamowanie z 200-0" do normalnej jazdy ...

 

Czy taki zestaw nadawał by się na przód?

http://allegro.pl/tarcze-ham-klocki-prz-nissan-primera-p10-p11-hit-i1463822967.html

czemu jest taki tani? czy to jakiś ostry badziew i nie warto?

 

lepiej doinwestować do np tych? jak one się sprawują są dobre? zasadnicze pytanie czy warto wydać na nie tyle pieniędzy ?

http://allegro.pl/tarcze-trw-klocki-nissan-almera-n16-primera-p11-i1508036192.html

 

 

Jeśli wymieniać przód i tył to na jednakowe i w jednakowym czasie?

Proszę o szybkie odpowiedzi, jeśli macie konkretne propozycję to proszę o przykładowe linki zestawów np. z allegro byłbym wdzięczny.

 

Jeśli temat był to przepraszam i proszę o link (niestety nie doszukałem się dyskusji na temat zestawu tarcz i klocków do p11)

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc. temat byl poruszany. Ja tez nie szaleje z tarczami. Zalezy na ile Cie stac. Czy przod i tyl razem . To zalezy jaki bedzie stan jak sciagniesz kola. Jesli tyl bedzie dobry to nie ma potrzeby wymieniac. Jest jedno male ale . Musisz zobaczyc jaka jest srednica tarcz . W jednej aukcji masz 257mm a na drugie 280mm. Ja mam akurat 280mm. Autko po lifcie. Nie wiem ja kupilem tarcze firmy ABE przod i tyl. Przod tarcza 82zl tyl 65zl. Klocki tez srednia polka. . Ponoc sa dobre tarcze firmy NIKODA (polska firma ) na przod do mnie to chyba cena byla 100zl przed podwyzka VAT. Moje zdanie jest takie. Lepiej zainwestowac w lepsze klocki co uczynilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadne oszczędzanie też nie jest dobre. Bo jak po jednym ostrzejszym hamowaniu tarcze ci się przegrzeją, to skończy się na płaceniu jeszcze raz. TRW parę osób chwaliło w dziale ogólnym, w temacie o tarczach. Jakieś tańsze zestawy lubią też popiskiwać, co jest wkurzające. Sam będę pewnie wymieniał wszystko w tym roku i uważam, że w jakieś sportowe zestawy nie ma sensu inwestować, ale hamulce to jednak lepiej mieć lepsze niż gorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przodzie klocki TRW wytrzymały mi prawie 70tyś km , tarcze też TRW były zakładane nowe razem z klockami i jest mały próg więc myślę że spokojnie następne tyle można przejechać .

Tył już jakieś tańsze tarcze i klocki ferodo premier

Przód czy tył nie musisz wymieniać w jednym czasie , ważne żeby układ hamulcowy był sprawny .

Przed kupnem dobrze się upewnij jaki masz wymiar tarcz bo z przodu jak i z tyłu występowały różne rozmiary .

Edytowane przez nice-wawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli ogólnie rzecz biorąc polecacie ten zestaw TRW za 350-400 zł i lepiej do niego dołożyć ? Jak mam rozpoznać rozmiar tarcz? Dzisiaj próbowałem wyczytać na tych starych ale nic nie widać ;| od czego jest zależna różnica w rozmiarach tych tarcz? od silnika? czy po prostu od roku produkcji? z przodu będzie inaczej rozmiarowo niż z tyłu?

 

a może znacie jakieś inne, lepsze zestawienie tarcz + klocki lepszych od tych TRW w cenie 300-400 zł za komplet przód?

Edytowane przez Jacu_21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sciagnij kolo przednie wez linijke czy tasme i zmierz srednice tarczy. Tak bedzie najprosciej i najszybciej. Mysle ze TRW bedzie to dobry wybor. Wiem ze tarcze i klocki firmy ATE tez jest to gorna polka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wojtas1980

Witaj

Układ hamulcowy to najważniejszy układ bezpieczeństwa w samochodzie.

Tarcze i klocki wymienia się rzadko więc nie oszczędzaj i kup dobre jakości.

TRW ATE DELPHI AKEBONO KASHIYAMA.

Kiepskie tarcze szybko się robią krzywe

Odradzam kupno na Allegro.

W sklepie zapłacisz 30zł wiecej lecz nigdy nie ma problemów z wymianą ,nie czekasz na paczki i nie płacisz za przesyłki.

Kolejna wada Allegro to reklamacje potrafią być rozpatrywane bardzo długo.

Na Allegro dużo jest również podróbek.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dodam coś na temat TRW ponieważ mam z przodu jako komplet (klocki + tarcze) i nie brudzą bardzo felg, nigdy nie miałem czarnego nalotu na alufelgach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, p11 2.0 slx hatchback

 

Przeszukałem chyba całe forum, potrzebuję kupić nowe tarcze i klocki, proszę o opinie najlepszych w stosunku jakość/cena.

Z góry zaznaczę że nie potrzebuję super tarcz i klocków typu "hamowanie z 200-0" do normalnej jazdy ...

 

Czy taki zestaw nadawał by się na przód?

http://allegro.pl/tarcze-ham-klocki-prz-nissan-primera-p10-p11-hit-i1463822967.html

czemu jest taki tani? czy to jakiś ostry badziew i nie warto?

 

lepiej doinwestować do np tych? jak one się sprawują są dobre? zasadnicze pytanie czy warto wydać na nie tyle pieniędzy ?

http://allegro.pl/tarcze-trw-klocki-nissan-almera-n16-primera-p11-i1508036192.html

 

 

Jeśli wymieniać przód i tył to na jednakowe i w jednakowym czasie?

Proszę o szybkie odpowiedzi, jeśli macie konkretne propozycję to proszę o przykładowe linki zestawów np. z allegro byłbym wdzięczny.

 

Jeśli temat był to przepraszam i proszę o link (niestety nie doszukałem się dyskusji na temat zestawu tarcz i klocków do p11)

 

Pozdrawiam !

 

 

i jakie kupiles? ja tez sie przymierzam do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

i jakie kupiles? ja tez sie przymierzam do wymiany

Ze względu na to, że zamówiłem w hurtowni sporo części dostałem niezły rabat. Klocki i tarcze mało znane (nigdy wcześniej nie słyszałem o tej firmie) Kupiłem produkt alpha? (nawet na allegro się nie doszukałem) w hurtowni sprzedawca mówił że są w miarę dobre (nie odbiegają zbytnio od tych "lepszych" i nie warto dopłacać do np. TRW) nie piszczą i nie pylą, a kupiłem je po taniości za tarcze i klocki przód coś ok 200-250 zł. Moje spostrzeżenia do tej pory, troszkę pylą (nie tragicznie) hamują przyzwoicie był moment gdzie troszkę piszczały ale już jest ok ;) także jak za tą cenę jestem bardzo zadowolony.

Edytowane przez Jacu_21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/5742-jakie-klocki-i-tarcze/

 

Może tutaj znajdziesz odp.

Temat sporo rozwniety o jakości do ceny.

Pewnie czytałes sporo na forum.

W sklepie mozna sie dowiedzieć o nie najtańszych ale za rozsądna cene i dobry produkt.

A trw napewno są dobre.

A tak jak pisza na allegro jest sporo podróbek i lepiej czasami 30 zeta dołożyc i kupić u siebie w sklepie.

A jeszcze jak czasami jest kilka rodzai to całkiem trzeba do sklepu jechac.

A wysyłkowo juz gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...