Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Dolewka płynu do wspomagania sprzegła


Gość grosz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zauważyłem ostatnio że płyn w zbiurniczku wspomagania sprzegła jest poniżej minimum ( około 1 cm poniżej minimum). Sprzegło działa prawidłowo.

Auto to Almera n16 1.5 dci z 2005 roku.

 

Chiałbym go uzupełnić.

W zwiazku z tym moje dwa pytania :

 

1) czy jest to płyn Dot-4 ( tak stawiam ale wole sie upewnić)

2) czy po dolaniu bede musiał odpowietrzać sprzęgło - płynu w zbiorniczku jest jeszcze sporo.

 

Prosze o odpowiedź .

 

Z góry dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest płyn wspomagania tylko płyn do sterowania sprzęgłem, Sprzęgło jest hydrauliczne i pracuje na zwykłym płynie hamulcowym. Tak DOT 4 będzie jak najbardziej dobry.Jak nie jest zapowietrzone to nic nie musisz odpowietrzać Nie wiem jak to wygląda w Almie (jeszcze tam nie grzebałem :) ) ale zakładam że jest tak samo jak w Primerze i odpowietrznik znajduje się obok tłoka sterującego układem (tego co to uruchamiasz go pedałem) Sprawdź czy nie masz wycieków. najprędzej wystąpią one właśnie na tłoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest płyn wspomagania tylko płyn do sterowania sprzęgłem, Sprzęgło jest hydrauliczne i pracuje na zwykłym płynie hamulcowym. Tak DOT 4 będzie jak najbardziej dobry.Jak nie jest zapowietrzone to nic nie musisz odpowietrzać Nie wiem jak to wygląda w Almie (jeszcze tam nie grzebałem :) ) ale zakładam że jest tak samo jak w Primerze i odpowietrznik znajduje się obok tłoka sterującego układem (tego co to uruchamiasz go pedałem) Sprawdź czy nie masz wycieków. najprędzej wystąpią one właśnie na tłoku.

 

u mnie poszło na wężu gumowym tuż przy zarobionej końcówce metalowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rozmaryn

u mnie zbliża się do MIN i zastanawiałem się co tam wlać... bo na innych zbiornikach, tzn na ich "korkach" jest napisane co wlać, a tam nie piszą wprost że dot 4, ale by się zgadzało że to właśnie ten płyn bo jest coś napisane o hamulcach.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Też mam poniżej min to co wystarczyć dolać?a skąd będę wiedziała czy odpowietrzyc ? Dzięki serdeczne za pomoc chłopaki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam poniżej min to co wystarczyć dolać?a skąd będę wiedziała czy odpowietrzyc ? Dzięki serdeczne za pomoc chłopaki :)

Wystarczy dolać płynu hamulcowego Dot 4 dostępny na każdej  stacji :D Czy odpowietrzyć to będziesz wiedziała jak pedał sprzęgła będzie wpadał w podłogę i nie wracał :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odowietrzać to trzeba, jakby w zbiorniczku było zupełnie pusto i sprzęgło przestało już działać.

 

jeśłi w zzbiorniczku jest chociaz kropelka, to sprzęgło powinno dziąłac jeszcze ok i żadnego odpowietrzania nie potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka no kupiłam i dolałam bo było poniżej min. ale weszło tylko trochę tego płynu,sprzęgło działa hamulec też :ball: to chyba tyle co?


Wymieniłam wcześniej klocki i tarcze tył no i jakos zaczął mulić w sensie ze jak ruszałam to musiałam gazować na 2 tez było ciężko teraz niby trochę lepiej ale prawe tylne koło się troszku grzało.Jak dotknęłam felgi stalowej to odśrodka była lekko ciepła ?czekam na odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na nieoczyszczony tłoczek. Czy wymieniając klocki czyściłeś tłoczek czy tylko wcisnąłeś go bez czyszczenia? Możliwe też że masz na nim jakiś rdzawy wżer wtedy czyszczenie i smarowanie nie pomoże pozostaje tylko wymiana tłoczka (maiłem tak u siebie z przodu). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega pisał wcześniej nie cofa się tłoczek i pewnie lekko hamuje trzeba rozebrać i wyczyścić ewentualnie wymienić tłoczek i gumki :D  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

U mnie płynu jest dużo a mimo to czasem pedał zostaje w podłodze(sprzęgła) a potem odbija. Bo to może być???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...