Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Akcyza-jak to ugryźć


Gość xcwalter

Rekomendowane odpowiedzi

Gość xcwalter

Cześć

Czy to prawda, że jeśli X-Trail w Niemczech jest zarejestrowany jako ciężarowy to nie muszę płacić akcyzy?

Oglądałem przed kupnem niedawno taki samochód. W ogłoszeniu było napisane, że jest po opłatach, a jak zapytałem o akcyzę to usłyszałem w/w odpowiedź. Czy skarbówka mnie nie dorwie i nie każe płacić 18 % Vatu?

pozdrawiam

xcwalter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie od pojazdów ciężarowych akcyzy się nie płaci.

Więc jeśli sprowadzisz X-Traila zarejestrowanego jako "ciężarówka" i zarejestrujesz go również jako "ciężarówkę", to akcyzy nie będziesz musiał płacić.

Jednakże, jeśli wpadnie Ci do głowy zarejestrować auto jako osobowe, wtedy powstanie obowiązek zapłacenia akcyzy.

Jeśli dobrze zrozumiałem (sam się zastanawiałem nad tym rozwiązaniem), akcyzę będziesz musiał zapłacić również wtedy, gdy z "ciężarówki" zrobisz osobówkę nawet po kilku latach od sprowadzenia.

 

U mnie temat odpadł, bo nie chcę mieć wygrodzonej przestrzeni bagażowej - nawet jeśli "kratkę" łatwo usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

ja zakupilem swojego Xa w Belgi i jest sprowadzony jako ciezarowe, tak tez go zarejestrowalem, bez zadnych dodatkowych oplat.

 

Nawet nie mam zadnej kratki zamontowanej, i nikt mnie o takie rzeczy nie spytal..

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie od pojazdów ciężarowych akcyzy się nie płaci.

Więc jeśli sprowadzisz X-Traila zarejestrowanego jako "ciężarówka" i zarejestrujesz go również jako "ciężarówkę", to akcyzy nie będziesz musiał płacić.

Jednakże, jeśli wpadnie Ci do głowy zarejestrować auto jako osobowe, wtedy powstanie obowiązek zapłacenia akcyzy.

Jeśli dobrze zrozumiałem (sam się zastanawiałem nad tym rozwiązaniem), akcyzę będziesz musiał zapłacić również wtedy, gdy z "ciężarówki" zrobisz osobówkę nawet po kilku latach od sprowadzenia.

 

Jesli auto za granica bylo zarejestrowane jako ciezarowka i jako takie sprowadzone -nic nie stoi na przeszkodzie ,jesli nowy własciciel zechce aby one było samochodem prawnie osobowym -bez placenia akcyzy.

Nalezy wtedy auto technicznie doprowadzić do stanu jaki jest wymagany aby zarejestrowac samochód jako osobowy ,czyli :

-zdemontowac kratke

-załozyc tylnie siedzenia

-tylnie pasy

Nastepnie zrobic przeglad techniczny na ktorym stacja diagnostyczna na podst.ogledzin samochodu wyda na pismie opinie o zmianie auta z ciezarowego na osobowy.

Z tym dokumentem pozostaje tylko udac sie do Wydziału Komunikacji aby dokonac zmiany wpisu w dowodzie rejestracyjnym i ksiazce wozu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...