Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] 1.5 dci terkotanie


zgodzio

Rekomendowane odpowiedzi

słychać w silniku miarowe terkotanie wzrastające w raz z dodawaniem gazu. czy to mogą być panewki a może wtryskiwacz tak terkocze?? problem pojawił się nagle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz, czy ma to miejsce zawsze, czy pojawia się, terkocze kilka minut i znika? Jak jeszcze jeździłem Almerą miałem bardzo podobne objawy, ale trwało to może minutę, dwie. Czasem odrobinę dłużej i samo znikało, tak jak się pojawiło.

Zdarzało się, że miewałem takie terkotanie co kilka dni, a bywało, że i miesiąc się nie odyzwało. Miało to miejsce tylko podczas jazdy. Gdy na biegu jałowym dodawałem gazu, to nie było tego słychać.

 

Ogólnie czasem terkotanie bez żadnej regularności, czy widocznej przyczyny. Jeździłem tak ponad dwa lata i nic się w silniku nie popsuło, spalanie paliwa się nie zwiększyło i ogólnie poza tym dźwiękiem od czasu do czasu absolutnie nic się nie zmieniło. Teraz samochodem jeżdżą moi rodzice i dalej nic się nie dzieje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to terkotanie nie ustaje ani na moment. ostatnio wymieniłem dwa wtryski i tak na słuch wydaje sie jakby to jeden z nich tak terkotał. wtryski zakupiłem nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to terkotanie nie ustaje ani na moment. ostatnio wymieniłem dwa wtryski i tak na słuch wydaje sie jakby to jeden z nich tak terkotał. wtryski zakupiłem nowe.

 

jeśli to nie tajemnica, to gdzie kupowałeś i ile płaciłeś za wtryski?

czy kodowałeś wtryski po wymianie?

a tak w ogóle, to na jakiej podstawie wytypowałeś wtryski do wymiany?

Ja również miałem (i nadal mam, ale olewam temat dopóki jeździ) problemy z wtryskami.

Zimową porą, zanim silnik osiągnął temp pracy, podczas przyspieszania słychać było terkotanie. Po nagrzaniu silnika terkotanie ustawało.

Kilka razy do paliwa dolałem STP do czyszczenia wtrysków i na jakiś czas pomogło. teraz co 2 tankowanie dolewam tegoż środka i tak sobie radzę.

 

P.S. w międzyczasie za pomocą DDT2000 skasowałem błędy i narazie jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...