Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K12] wspomaganie elektryczne


funio

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich mam zamiar przejrzec wspomaganie elektryczne w mojej k12 cos zaczyna mi piszczec jak krece kierownica ,,czy ktos z was to juz rozbieral????

 

Aby wymontować wspomaganie, należy zdemontować osłonę kolumny kierownicy, potem odkręcić chyba 4 śruby i wyjąć kolumnę, w międzyczasie należy odpiąć elektrykę. Po wyjęciu kolumny wraz z kierownicą i wspomaganiem można odjąć samo wspomaganie od reszty. W sumie niewiele tam zrobisz (jeżeli nie masz pojęcia o elektronice). Jeżeli nie zapala ci się kontrolka PS to nic nie rób.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby wymontować wspomaganie, należy zdemontować osłonę kolumny kierownicy, potem odkręcić chyba 4 śruby i wyjąć kolumnę, w międzyczasie należy odpiąć elektrykę. Po wyjęciu kolumny wraz z kierownicą i wspomaganiem można odjąć samo wspomaganie od reszty. W sumie niewiele tam zrobisz (jeżeli nie masz pojęcia o elektronice). Jeżeli nie zapala ci się kontrolka PS to nic nie rób.

Pozdrawiam.

Masz racje, tym bardziej że ten dźwięk najprawdopodobniej może powodować zwijacz taśmy airbagu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra juz zrobione . kolumne wyciaga sie prosto ,powodem piskow bylo lozysko wirnika ktore sie rozpadalo niestety w srodku jest czujnik optyczny , ktory komunikuje sie z czujnikami abs i uaktywnia system esp nie ma szans zeby to tak samo zlozyc i teraz pali sie kontrolka esp off ,trzeba skalibrowac uklad to kosztuje 100zl, poza tym wszystko dziala ,,nie ma tam szczotek wirnik klatkowy z magnesem stalym ,,nie mozna tego popsuc ,,chyba ze ktos bedzie walil mlotkiem

,,jak sie zapali PS to nic innego jak przekaznik ktory tez tam jest ,, lozyska ogolnie dostepne,,nie ma co sie bac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...