Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nawigacja + GPS Tracker + HID xenony + Roofrails


Gość Erboka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Kilka prostych spraw:

 

1. Musze dokonać wyboru: oryginalny system nawigacji Nissana, czy coś innego dedykowanego do Qashqai'a? W sumie cena nie gra roli;) Jednak chce coś na prawdę dobrego (włączając w to kamerę cofania).

 

2. Instalował ktoś z was HID xenon (ksenon) zestaw? Taki pierwsze lepszy z allegro http://allegro.pl/zestaw-hid-xenon-ksenon-h1-h7-bmw-audi-fiat-ford-i1485177395.html

 

3. Ma ktoś z was GPS tracker? Przykładowy: http://allegro.pl/tracker-gps-i1487395780.html

 

4. Ostatnie pytanie: podobają mi się tzw. roof rails (bars) tylko zastanawia mnie czy jest jakaś różnica pomiędzy nimi (i nie o kolor pytam:P). Na jednaj z aukcji na eBay widziałem takie do kupa, jednak czasami w opisie jest napisane że to tylko do kosmetyki i nie można na tym instalować bagażnika dachowego (rower, narty, itp). Czy wszystkie są tylko kosmetyką czy jednak są pomiędzy nimi różnice?

 

Pozdrawiam,

Erboka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Kilka prostych spraw:

 

1. Musze dokonać wyboru: oryginalny system nawigacji Nissana, czy coś innego dedykowanego do Qashqai'a? W sumie cena nie gra roli;) Jednak chce coś na prawdę dobrego (włączając w to kamerę cofania).

 

2. Instalował ktoś z was HID xenon (ksenon) zestaw? Taki pierwsze lepszy z allegro http://allegro.pl/zestaw-hid-xenon-ksenon-h1-h7-bmw-audi-fiat-ford-i1485177395.html

 

3. Ma ktoś z was GPS tracker? Przykładowy: http://allegro.pl/tracker-gps-i1487395780.html

 

4. Ostatnie pytanie: podobają mi się tzw. roof rails (bars) tylko zastanawia mnie czy jest jakaś różnica pomiędzy nimi (i nie o kolor pytam:P). Na jednaj z aukcji na eBay widziałem takie do kupa, jednak czasami w opisie jest napisane że to tylko do kosmetyki i nie można na tym instalować bagażnika dachowego (rower, narty, itp). Czy wszystkie są tylko kosmetyką czy jednak są pomiędzy nimi różnice?

 

Pozdrawiam,

Erboka

Jeśli jeszcze nie kupiłeś auta to kup teknę - wszystkie problemy rozwiążą się same. Jeśli już kupiłeś to nawigację lepiej kupić dedykowaną bo założenie Nissan Connect nie jest zdaje się takie proste, ksenony z allegro świetnie oślepiają a żeby założyć relingi - nawet te faktycznie spełniające swoje zadanie - trzeba wiercić dziury w dachu i wcale efekt finalny - w porównaniu do relingów oryginalnych - nie jest dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód już kupiony więc teraz tylko zostaje upgrade:-)

 

1. Czyli polecasz oryginalny sat nav, ten co montuje Nissan? Bo są jeszcze takie wynalazki:

http://allegro.pl/nissan-navara-pathfinder-qashqai-xtrail-gps-dvd-i1513635900.html

http://allegro.pl/nawigacja-dvd-mp3-bt-nissan-qashqai-x-trail-navara-i1497873416.html

 

2. Czyli jeżeli xenony to całe lampy? A nie tylko HID?

 

3. Dalej czekamy na kogoś kto ma taki wynalazek:-)

 

4. Wiercić w dachu? Zapomnijcie!:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czyli polecasz oryginalny sat nav, ten co montuje Nissan? Bo są jeszcze takie wynalazki:

http://allegro.pl/nissan-navara-pathfinder-qashqai-xtrail-gps-dvd-i1513635900.html

http://allegro.pl/nawigacja-dvd-mp3-bt-nissan-qashqai-x-trail-navara-i1497873416.html

 

chyba lepiej coś firmowego kupic troche drozej ale ...

 

 

2. Czyli jeżeli xenony to całe lampy? A nie tylko HID?

 

HID na zwyklych lampach to zlo - zabieraja za to dowód [na szczescie]

 

3. Dalej czekamy na kogoś kto ma taki wynalazek:-)

 

fajna rzecz - ciekawe czy dziala patrzac na cene :)

 

4. Wiercić w dachu? Zapomnijcie!:-)

 

no wlasnie ...to jest ból - na szczescie ori bagaznik nissana nie jest zły i przy ciemnych lakierach wyglada fajnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód już kupiony więc teraz tylko zostaje upgrade:-)

 

2. Czyli jeżeli xenony to całe lampy? A nie tylko HID?

 

 

jeżeli xenony to cały zestaw tzn. system regulacja automatyczna świateł (czyli czujniki przechyłu na osiach montowane - jeśli się nie mylę - nieopłacalne) + spryskiwacze reflektorów; taki przynajmniej jest przepis jeśli dobrze wiem.

 

 

A założenie HID'a to utrata homologacji na lampy - co może mieć późniejszy problem z ubezpieczycielem no chyba że HID ma homologacje ale to raczej nie możliwe

 

 

3. Ma ktoś z was GPS tracker? Przykładowy: http://allegro.pl/tr...1487395780.html

 

 

To ja też czekam na wieści o tym albo kupię za miesiąc-dwa i założę narzeczonej w samochodzie :) tak na początek w celu naukowym hehehe

Edytowane przez pavelsti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michal KJ

 

 

4. Wiercić w dachu? Zapomnijcie!:-)

 

no wlasnie ...to jest ból - na szczescie ori bagaznik nissana nie jest zły i przy ciemnych lakierach wyglada fajnie ;)

 

 

Podobno montując te relingi ni ingerują w tapicerkę. Poproszę ich o jakieś certyfikaty. Lubię relingi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno montując te relingi ni ingerują w tapicerkę. Poproszę ich o jakieś certyfikaty. Lubię relingi....

 

Napisz proszę jak coś dowiesz się bliżej. Prawie zdecydowałem się na zakup prorack'a ale gdyby udało się to założyć... Zastanawiam się tylko czy czasami nie są klejone a jeśli tak, to jak jest z trwałością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czyli polecasz oryginalny sat nav, ten co montuje Nissan? Bo są jeszcze takie wynalazki:

http://allegro.pl/nissan-navara-pathfinder-qashqai-xtrail-gps-dvd-i1513635900.html

http://allegro.pl/nawigacja-dvd-mp3-bt-nissan-qashqai-x-trail-navara-i1497873416.html

 

chyba lepiej coś firmowego kupic troche drozej ale ...

 

 

2. Czyli jeżeli xenony to całe lampy? A nie tylko HID?

 

HID na zwyklych lampach to zlo - zabieraja za to dowód [na szczescie]

 

3. Dalej czekamy na kogoś kto ma taki wynalazek:-)

 

fajna rzecz - ciekawe czy dziala patrzac na cene :)

 

4. Wiercić w dachu? Zapomnijcie!:-)

 

no wlasnie ...to jest ból - na szczescie ori bagaznik nissana nie jest zły i przy ciemnych lakierach wyglada fajnie ;)

 

1. Ten co montuje Nissan mogę mieć w tej samej cenie co jakiś taki inny (ja w sumie myślałem nad Pionierem albo Sony tylko te są droższe, a ja trochę skąpy jestem:P) Nie wiem niestety co oferuje ten od Nissana (odtwarza filmy? Divx? DVD?) Bo wszystkie inne właśnie to robią i nie chce kupić czegoś co mnie nie zadowoli.

 

2. Ktoś wie ile kosztują całe lampy xenonowe? Niewiele znalazłem info w sieci.

 

3. Pewnie działa, tylko jak dobrze. Trzeba pamiętać że to urządzenie ma kartę SIM którą trzeba utrzymywać. Trzeba doładować co jakiś czas:-) Pewnie sobie to kupię:P

 

4. Co to ten "ori bagaznik nissana"? Pewnie to głupie pytanie:-)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

2. Ktoś wie ile kosztują całe lampy xenonowe? Niewiele znalazłem info w sieci.

 

4. Co to ten "ori bagaznik nissana"? Pewnie to głupie pytanie:-)

 

 

ad 4. oryginalny nissana ;)

 

ad. 2 kompletne lampy pewnie około 2 tys wyjdą co jakiś czas na allegro mozna trafic pełne komplety na fakture [co dla mnie przynajmniej jest istotne] - ale nie wiem czy nie taniej przerobic lampy na soczewki ;) choc jednak co ori to ori :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 4. oryginalny nissana ;)

 

ad. 2 kompletne lampy pewnie około 2 tys wyjdą co jakiś czas na allegro mozna trafic pełne komplety na fakture [co dla mnie przynajmniej jest istotne] - ale nie wiem czy nie taniej przerobic lampy na soczewki ;) choc jednak co ori to ori :)

 

No tak "ori":-) Jak w tym skeczu Ani Mru Mru: "wszystko co oryginalne jest lepsze, Tofik":-)

 

4. Mi tam na bagażniku nie zależy. Tylko na tych dobrze wyglądających relingach:-) Takie samcze podejście do sprawy :-) Wymagam od nich tylko by dobrze wyglądały;-)

 

2. Nad lampami to się zastanawiam. Znalazłem na allegro reflektory za jakieś 1700zł, tylko nie wiem czy to wszystko i wystarczy je zamontować czy trzeba jeszcze dokupywać coś ekstra (poza żarówkami). http://allegro.pl/nissan-qashqai-xenon-prawy-lew-y-komplet-oryginay-i1508348446.html Czy takie coś wystarczy?

 

Edit:

Chyba znalazłem: poza reflektorem muszą mieć przetwornice i żarniki. Coś jeszcze?

Edit 2:

Chyba wszystko już jasne: reflektor + przetwornica i żarnik + uchwyty. Tylko nie wiem czy wersja europejska pasuje do QQ z UK? Na aukcjach wspominają że QQ wersja Europa albo UK (jakby UK nie było w Europie:P)

 

Pozdrawiam,

Erboka

Edytowane przez Erboka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wiesz w UK jest ruch lewostronny ... reszte na temat lamp (UK/EUROPA) możesz odpowiedzieć sobie sam :)

 

 

No tak, kompletnie mi to z głowy wypadło;-) Czy można jakoś "odwrócić" lewy z prawym, aby nie oślepiać wszystkich z naprzeciwka?:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby było można, to nie rozróżniano by lamp na UK i Europę (w sensie kontynentalną) :rolleyes:

Raczej nic z tym nie zrobisz..

W ksenonach niektórych marek można kombinować z odwracaniem przesłon itd. - są nawet zakłady, które przerabiają angliki na europę, ale to zawsze jest jakaś ostra rzeźba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominaj o spryskiwaczach które są wymagane przy xenonach a to już wiercenie dziur w zderzaku, zakup spryskiwaczy, wiązek, kostek, wężyków itp. Następnie trzeba przeprogramować komputer aby wiedział że masz inne lampy (tak przynajmniej było w przypadku samochodów z grupy VW). Oczywiście jako że QQ z xenonami oferowany jest tylko w najwyższej wersji może być taka możliwość zablokowana w uboższych modelach. Oczywiście utratę gwarancji masz gwarantowaną po takiej modyfikacji a nawet jakbyś był sprytny i chciał to zrobić przez autoryzowany serwis to na 99.99% nie znajdziesz takiego który się tego podejmie.

Z modyfikacji "bezpiecznych" idealny będzie tracker, zamontuje taki odrazu gdy dostanę samochód tylko nie pod siedzeniem :).

Relingi dla wyglądu mogą być ale skontaktuj się z serwisem czy ich montaż nie będzie miał wpływu na gwarancję, chociaż myślę że będzie OK. Najwyżej gdy pojawi się ognisko korozji w okolicy relingów to nie uznają tego ale reszta auta powinna dalej podlegać gwarancji.

 

 

Pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wszystko już jasne: reflektor + przetwornica i żarnik + uchwyty.

 

Myślę, że przepisy wymagają przy xenonach także spryskiwaczy reflektorów i układu samopoziomowania świateł, a więc dodatkowo czujników przechyłu i układu, który będzie sterował silniczkami w reflektorach.

 

 

 

A swoja drogą, to najpierw piszesz, że:

 

Musze dokonać wyboru: oryginalny system nawigacji Nissana, czy coś innego dedykowanego do Qashqai'a? W sumie cena nie gra roli;) Jednak chce coś na prawdę dobrego (włączając w to kamerę cofania).

A później:

Ten co montuje Nissan mogę mieć w tej samej cenie co jakiś taki inny (ja w sumie myślałem nad Pionierem albo Sony tylko te są droższe, a ja trochę skąpy jestem:P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że przepisy wymagają przy xenonach także spryskiwaczy reflektorów i układu samopoziomowania świateł, a więc dodatkowo czujników przechyłu i układu, który będzie sterował silniczkami w reflektorach.

 

 

 

A swoja drogą, to najpierw piszesz, że:

 

 

A później:

 

Jedno nie przeczy drugiemu. Z chęcią wydam więcej kasy na coś na prawdę dobrego, skąpy jestem więc każdy wydatek analizuje do granic możliwości:-)

 

A co do xenonów, chyba się poddam bo to zbyt wiele zachodu. Dzisiaj spaliła mi się żarówka;/

 

Czy oryginalny sat nav Nissana odtwarza DVD i Divix?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy oryginalny sat nav Nissana odtwarza DVD i Divix?

Nie, za dobrze by było...

Nie wiem zresztą czy w jakimkolwiek samochodzie fabryczny sprzęt odtwarza Dvix'y...

A NC nie odtwarza nawet DVD - na 5-calowym ekraniku wielkiego sensu i tak by to nie miało.

Edytowane przez Wujek Abdi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, za dobrze by było...

Nie wiem zresztą czy w jakimkolwiek samochodzie fabryczny sprzęt odtwarza Dvix'y...

A NC nie odtwarza nawet DVD - na 5-calowym ekraniku wielkiego sensu i tak by to nie miało.

 

na 5-6 calach i to dla kierowcy to faktycznie nie ma sensu. Jednak niektóre z allegro mają PIP i dual z**e więc dziecko z tyłu może na jakimś LCD coś oglądać. Choć to faktycznie bajer:P Poszukam jakiegoś nie niessanowatego:-)

 

no i poszukałem: sony i pioneer kosztują DUŻO..., no name made in Chine o połowę tańsze.... używa ktoś z was takiego chińczyka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

A tak poza lampami, to co myślicie o kamerach do cofania. Ja natrafiłem na ofertę firmy Maxitec. To niby uniwersalne kamery cofania. Opinie mają pozytywne. Ale czy można ją podłączyć do starszych samochodów, na przykład sprzed roku 2000. ??

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak poza lampami, to co myślicie o kamerach do cofania. Ja natrafiłem na ofertę firmy Maxitec. To niby uniwersalne kamery cofania. Opinie mają pozytywne. Ale czy można ją podłączyć do starszych samochodów, na przykład sprzed roku 2000. ??

 

 

Pozdrawiam

 

 

Kolego, napisałeś dwa posty i wszystkie na ten sam temat. Czy Ty się faktycznie pytasz, czy tylko reklamujesz tą firmę i w tym celu zarejestrowałeś się na forum?

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tą cenę to niech sobie ta firma te kamerki w buty wsadzi !!!

Na necie można znaleźć za 120zł dedykowane do modelu auta w miejsce oświetlenia tablicy rejestracyjnej z zamiennym światłem , potrzebne są jeszcze peryferia w postaci ekranu lub istniejącej stacji DVD do auta .

Mam taką z ekranem w lusterku wstecznym od 5 lat i nie wyobrażam sobie teraz parkowania tyłem bez tego udogodnienia !


http://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20150810144236&SearchText=+Reverse+Camera+qashqai

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam dedykowaną montowaną w miejscu jednej lampki oświetlenia tablicy. Na aliexpress tak jak podałeś, takie są za grosze :)

Fergul, Parkowanie parkowaniem, ale kamerka (dzięki szerokiemu kątowi widzenia) podczas wycofywania na ulicę z miejsca o ograniczonej widoczności nie raz uratowała mnie z opresji :) Kamerka dokładnie widziała to, czego ja nie byłem w stanie zobaczyć przez szyby, czy lusterka (jest najbardziej wysunięta za samochodem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przytoczyłem tylko jedną z zalet posiadania tego 3go oka , nie wspominając już że bez stresu podpina się wszelkie przyczepki (ci co posiadają hak) bez lęku że wgniecie się zderzak lub zarysuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...