Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dymi jak jest zimny silnik.


Gość tomaszgow
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tomaszgow

Witam wszystkich,posiadam Nissana Almere Tino 1,8 16V na zimnym silniku leci biały dym jak silnik się rozgrzeje to jest ok.Prosze o fachowe porady co się dzieje i co mam zrobić.POZDRAWIAM.post-42668-0-84594400-1300637390_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyn chłodniczy dostaje się do komory spalania a wydechem idzie para - stąd biały dym. Po rozgrzaniu silnika, metal się rozszerza i uszczelnia uszkodzoną uszczelkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że w chłodne dni to normalny objaw. Każdy samochód po odpaleniu dymi z układu wydechowego i to nie dym tylko wylatuje para. Silnik oraz okład wydechowy musi odparować póki nie osiągnie temperatury. Jeśli po ok.2 minutach nie ma pary-dymu to jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie, zalezy jak dymi i czy ubywa plynu.

Płyn chłodniczy dostaje się do komory spalania a wydechem idzie para - stąd biały dym. Po rozgrzaniu silnika, metal się rozszerza i uszczelnia uszkodzoną uszczelkę.

czmiel_t, ty wszystko widzisz tak w czarnych barwach??? Dobrze że jeszcze nie straszysz kolegi tym, że jak poszła uszczelka pod głowicą to i płyn mógł też "iść" do silnika. Trochę optymizmu i tak życie codzienne jest ponure.

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie wiem o co Ci chodzi? Bialy dym zazwyczaj sugeruje plyn chlodniczy, ktory przedostaje sie do komory silnika i tyle w temacie. Jestem realista i nie mam zamiaru nikogo syraszyc ale tak jak juz Ci potwierdzilem moze byc to rowniez wilgoc zalegajaca w tlumikach i katalizatorze. Wszystko zalezy od tego jak dymi. Rok temu kumplowi w Ibizie padla uszczelka, samochod mocno dymil na zimno potem przestawal jak silnik osiagnal swoja temp. pracy. Kolega pyta wiec odpowiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie wiem o co Ci chodzi? Bialy dym zazwyczaj sugeruje plyn chlodniczy, ktory przedostaje sie do komory silnika i tyle w temacie. Jestem realista i nie mam zamiaru nikogo syraszyc ale tak jak juz Ci potwierdzilem moze byc to rowniez wilgoc zalegajaca w tlumikach i katalizatorze. Wszystko zalezy od tego jak dymi. Rok temu kumplowi w Ibizie padla uszczelka, samochod mocno dymil na zimno potem przestawal jak silnik osiagnal swoja temp. pracy. Kolega pyta wiec odpowiadam.

O, i taka pełna, obrazowa odpowiedź, nowemu koledze pewnie wystarczy i go nie nastraszy. A ty od razu wyskoczyłeś od płynu. Trzeba delikatnie - najpierw od wilgoci, a potem dalej. Teraz kolega wie na co zwrócić uwagę.

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ten dym jest lekko niebieskawy ? SPrawdzałeś czy CI oleju nie ubywa ? Jakie kolwiek płyny jak się tracą .... to gdzieś muszą mieć ujście. :shiftyninja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość skoczekx

podzielam opinię sokolontko - sprawdź czy nie ubywa oleju w silniku, bo taki dymek może wskazywać, że silnik zaczyna mieć apetyt, co jak wiemy niektórym z nas juz się przytrafiło. daj znać jak zdiagnozujesz problem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomaszgow

Właśnie jestem świeżo po wymianie oleju,rano jak odpalam to leci para a po południu kopci na biało po przejechaniu około 1 lub 2 kilometrów jest ok ale przy odpaleniu i staniu na postoju zostawia czarny ślad na ziemi.POZDROWIENIA DLA WSZYSTKICH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...