Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

J30 - jak odpalic cruise control?


Gość busterman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość busterman

troche mi wstyd pytac o takie rzeczy, ale mam Maxime od stycznia a do dzis nie wiem jak obsluzyc tempomat. przy okazji dziekuje wszystkim ktorze zareagowali na moje wolanie o pomoc w sprawie pompy wody.wymiana okazala sie nie taka straszna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podeslij jakies foto kierownicy i jej okolic. ale z tego co mnie sie wydaje po po lewej stronie kolumny kierowniczej powinienes miec przelacznik, po jego wcisnieciu powinin sie zapalic na zielony kolor (tak jest u mnie), nastepnie przyspieszasz badz zwalniasz do predkosci jaka chcesz jechac.

I teraz na kierownicy powinienes miec nastepne 3 przyciski: set, cncl i accl.

jak juz ustalisz ta predkosc to wcisnij set i powinno zadzialac, bedziesz chcial wylaczyc to wciskasz "cncl" a jesli przyspieszyc nie urzywajac pedalu gazu wcisaksz accl.

duzo napisane ale roboty na 2 sekundy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz na kierownicy powinienes miec nastepne 3 przyciski: set, cncl i accl.

jak juz ustalisz ta predkosc to wcisnij set i powinno zadzialac, bedziesz chcial wylaczyc to wciskasz "cncl" a jesli przyspieszyc nie urzywajac pedalu gazu wcisaksz accl.

 

Chcialbym tylko dodac ze przycisk "set" nalezy jednak chwile przytrzymac zeby na tarczy obrotomierza zapalil sie na zielono napis "Cruise" .

Pozdrawiam

 

Hero

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no u mnie dziala po dotknieciu. nic nie musze trzymac

 

Widac masz nieco inaczej, ja przytrzymuje przez ok 1 sek, wtedy pojawia sie zielony napis "Cruise" na obrotomierzu.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a trzeci??

 

A trzeci do katapultowania sie :)

 

Pozdro

 

 

czy to jakis nowy system wykrywajacy niebezpieczenstwo??

 

Nie, to system awaryjnego opuszczania auta przy duzych predkosciach po odrzuceniu dachu :)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość busterman
Warto dodac ze po wcisnieciu hamulca , lub sprzegła tempomat się wyłacza, a jezeli pretkościomierz Ci szwankuje wcele go nie uruchomisz.

 

tu jest odpowiedz na moje problemy - licznik nie dziala... jak zwykle jestescie niezawodni, dziekuje za szybka reakcje... zaluje tylko ze nie moge wiecej czasu spedzic na forum bo caly tydzien jestem w trasie ech... Pozdrawiam Was Maximiaki! a jesli wiecie gdzie rozsadnie kupic tarcze sprzegla, docisk i lozysko ( J 30 ) to tez piszcie bo wymiana nadchodzi wielkimi krokami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto dodac ze po wcisnieciu hamulca , lub sprzegła tempomat się wyłacza, a jezeli pretkościomierz Ci szwankuje wcele go nie uruchomisz.

 

tu jest odpowiedz na moje problemy - licznik nie dziala... jak zwykle jestescie niezawodni, dziekuje za szybka reakcje... zaluje tylko ze nie moge wiecej czasu spedzic na forum bo caly tydzien jestem w trasie ech... Pozdrawiam Was Maximiaki! a jesli wiecie gdzie rozsadnie kupic tarcze sprzegla, docisk i lozysko ( J 30 ) to tez piszcie bo wymiana nadchodzi wielkimi krokami

 

zgadza sie w 100% one sa ze soba polaczone, speed sensor wraz z calym wskaznikiem predkosci i cruise control.

 

PS. sprzeglo exedy na ebay moge ci zalatwic. ok 20% mocniejsze niz oryginalne nissana. reszta na private.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...