Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

czujniki cofania x trail


Gość jara67
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

prosze o pomoc czy do x traila 2004r mozna zalozyc czujniki cofania bo bylem u elektryka sam i powidzial ze musi sprawdzic czy nie ma za blisko zderzaka plastikowego belki metalowej bo czujnik sie nie zmiesci

jak tak jest to musze pomyslec o kamerce cofania np na tablicy rejestracyjnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są modele czujników płaskie, które na pewno się mieszczą, czujniki nakleja się na zderzak a wierci się tylko otwór na kabelek oto pezykład: http://www.naviheaven.pl/index.php?p47,car-park-18

 

Na allegro też na pewno znajdziesz wiele podobnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim X-ie z 2004 mam zwykłe wwiercane czujniki i nie było problemu z montażem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Koledzy a może ktoś odpowie mam w swoim czujnik cofania dźwiękowy i raz działał raz nie a teraz wogóle nic nie słychać co mogło się stać????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Kolego, ja mam xtraila z 2006 roku i zamontowałem takie czujniki: http://allegro.pl/czujnik-cofania-parkowania-6x-czujniki-lcd-kolor-i3646059018.html wyświetlacz mam zamontowany koło lusterka wstecznego. 

 

sprawdzają się się świetnie a montaż zajmuje godzinkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No radziłbym choć raz popróbować parkowanie z oryginalnymi czujnikami (fabrycznymi) a nie akcesoryjnymi. Różnica jest znaczna. O ile allegrowskie tylko działają to ori dają 100% czucie. Miałem takie w lagunie a żona miała akcesoryjne w meganie i wiem co mówię. Jak można to pełen oryginał, nawet nie wiem czy w x występuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie takie czujniki. Ciekawe czy były zamontowane oryginalnie.

Jak to dokładnie sprawdzić ? Jest jakiś moduł "Nissana" czy jak ?

Powinien mieć centralkę nissana (taki moduł parktronic) ale gdzie to nie wiem, w boczku bagażnika (jak jest to będzie w tym programie naszym)? przy lewarku ręcznego? Ten moduł to jest właśnie klucz do sukcesu bo jest obliczony testami do tego konkretnego modelu. Wiele aut strefy budżetowej ma akcesoryjne. Niewiele miało oryginalne, jeśli, to tylko w najbogatszych i dopasażanych wersjach. Niektórzy złomiarze potrafią na czuja dobrać oryginalny zestaw z innego modelu tak by działał efektywnie. Taki używany zestaw wychodzi taniej niż nowy valeo, który i tak nie jest nic wart. On tylko działa. Laguną parkowałem na 10 cm przy wszystkim, nieważne gdzie co wystawało i nie ważne co to było (słupek, krawężnik). Akcesoryjne dają tak dużo sygałów, że praktycznie parkować trzeba od 50cm. Poza tym załapie kamień czy podwyższenie i kaplica. Interwały powiadamiające, że tak powiem nachodzą na siebie. Czyli w ciągu kilku milisekund sygnał z zielonego przechodzi z niewiadomego powodu na ciągły (wystarczy podwyższenie, kostka wyżej czy kamień lub nawe patyk). W oryginalnym tego nie ma, zawsze masz pewność, że ok.

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Koledzy a może ktoś odpowie mam w swoim czujnik cofania dźwiękowy i raz działał raz nie a teraz wogóle nic nie słychać co mogło się stać????

Witam,

Podepnę się do kolegi. Jestem świeżo upieczonym właścicielem Xa z 2005 r. i jeszcze mało wiem o niuansach tego auta. Mam czujniki prawdopodobnie montowane firmowo (choć oczywiście głowy nie dam). Przez kilka dni działały bardzo dobrze i dziś przestały. Nie słychać pojedynczego piknięcia po wrzuceniu wstecznego i generalnie cisza. Światło wsteczne działa. Jak sprawdzić co się mogło stać?  

Wrócę do tematu czujników parkowania z prośbą o pomoc. Mam zainstalowaną oryginalną nissanowską centralkę i - jak sądzę - oryginalne czujniki i głośnik. Coś w tym systemie nie działa, bo dźwięki żadne nie dochodzą. Jak sprawdzić gdzie jest problem? Gdzieś czytałem, że te głośniczki lubią się "zużywać", ale jak sprawdzić, że to głośnik, a nie sama centralka na przykład? I gdzie tego głośniczka szukać? 

Przepraszam że zadaję debilne pytania, ale w sprawach elektryki jestem debilem, więc innych niż debilne pytań zadać nie potrafię. Proszę też o podpowiedzi jak dla debila.

 

P.S. Czujnik cofania by się jednak przydał, bo dotychczas jeździłem autami małymi i zdarzyło mi się już parę razy "nie wyczuć" Xem odległości przy cofaniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest on przyczepiony klejem albo taśmą głównie z lewej strony bagażnika pod plastikami (trzeba je zdjąć) - taka czarna puszka. Ma 6 kabli i chyba jakiś przycisk reset ale nie musi. Sprawdź kable czy nie są urwane lub zaśniedziałe/zielone na końcówkach (chodzi o kable prawdopodobnie czerwony, niebieski i czarny) Zrób zdjęcie i pokaż co tam znalazłeś. Uważaj by nie pociąć rąk o plastiki. jeśli kable ok to potem: sprawdzenie multimetrem napięcia na 3 kablach i sprawdzenie buzzera (głośniczka) pod zegarami.

 

http://allegro.pl/nissan-x-trail-2-2-03r-modul-czujniki-cofania-i4333503493.html

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest on przyczepiony klejem albo taśmą głównie z lewej strony bagażnika pod plastikami (trzeba je zdjąć) - taka czarna puszka. Ma 6 kabli i chyba jakiś przycisk reset ale nie musi. Sprawdź kable czy nie są urwane lub zaśniedziałe/zielone na końcówkach (chodzi o kable prawdopodobnie czerwony, niebieski i czarny) Zrób zdjęcie i pokaż co tam znalazłeś. Uważaj by nie pociąć rąk o plastiki. jeśli kable ok to potem: sprawdzenie multimetrem napięcia na 3 kablach i sprawdzenie buzzera (głośniczka) pod zegarami.

 

http://allegro.pl/nissan-x-trail-2-2-03r-modul-czujniki-cofania-i4333503493.html

Dzięki. "Puszkę" już dawno namierzyłem, faktycznie jest z lewej strony przypięta na rzepie. Macałem kabelki, znaczy wyjmowałem i wkładałem wszystkie końcówki i to nic nie dało. Ponieważ z tego co pamiętam to są rodzaje szybko złączek, więc nie bardzo wiem, gdzie miałyby być zaśniedziałe. Sprawdzę tym multimetrem, ale zapytam jak debil: na włączonej stacyjce i wrzuconym wstecznym, czy jak?

Co do buzzera to lokalizacja "pod zegarami" już wywołuje u mnie nerwowość. Znaczy trzeba rozbierać deskę żeby się do niego dobrać? Jeśli nie/tak to jak się do niego dobrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. "Puszkę" już dawno namierzyłem, faktycznie jest z lewej strony przypięta na rzepie. Macałem kabelki, znaczy wyjmowałem i wkładałem wszystkie końcówki i to nic nie dało. Ponieważ z tego co pamiętam to są rodzaje szybko złączek, więc nie bardzo wiem, gdzie miałyby być zaśniedziałe. Sprawdzę tym multimetrem, ale zapytam jak debil: na włączonej stacyjce i wrzuconym wstecznym, czy jak?

Co do buzzera to lokalizacja "pod zegarami" już wywołuje u mnie nerwowość. Znaczy trzeba rozbierać deskę żeby się do niego dobrać? Jeśli nie/tak to jak się do niego dobrać?

napięcie przy świecących się światłach cofania, takie białe. Buzzer to najmniejszy problem. Najpierw sprawdź prąd czy jest. Multimetr albo żarówka 12v i jechane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...