Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Duże spalanie + metaliczny dźwięk skrzyni biegów


Guest malin051986

Recommended Posts

Guest malin051986

Witam wszystkich.

Jestem z Białegostoku i miesiąc temu kupiłem nissana Almerę z 2004r z silnikiem 1,5B 98KM a przebiegiem 102tys km. Mam problem, ponieważ wydaje mi się że na taką moc silnika i na taką pojemność pali on zbyt dużo. Muszę się przyznać że jeżdżę głownie w mieście i na niezbyt długich odcinkach (czasem nawet nie zdąży się nagrzać)i zapaliła mi się kontrolka paliwa po przejechaniu 280km. Nadmieniam że na mój gust silnik pracuje w porządku i nie wyskakują mi żadne błędy. Może to normalne, ponieważ cały jeździ na ssaniu. Nie mam pojęcia.

 

Dodatkowo

Usłyszałem dzisiaj dziwne metaliczne dźwięki przy zmianie biegów. Nie wchodzą one precyzyjnie i łatwo jak w innych poprzednich moich autach, ale tragedii Greckiej nie ma. Płyny sprawdzałem dwa tygodnie temu i były na odpowiednim poziomie. Co to może być??

 

Dziękuję serdecznie za pomoc i wszelkie rady.

 

Sorry że umieściłem dwa takie same tematy. Internet się przywiesił :whistle:

Link to comment
Share on other sites

jak jeździsz cały czas na ssaniu to nie powinieneś się dziwić, przegoń trochę auto w trasie i wtedy zobacz

Link to comment
Share on other sites

też mam Almerę n16, też jestem z Białegostoku, też myślałem, że pali za dużo... Tej zimy przy kilkunastostopniowych mrozach cieszyłem się jak spalił mniej niż 10 litrów na setkę przy trasach w mieście do 15 km. Z wiosną spalanie spadło do ok 9 litrów/100 km.

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...