Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Świeci się kontrolka poduszki powietrznej


Afghan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Około miesiąc temu jak po bardzo mroźnej nocy, bo było -25 stopni, odpaliłem samochód, kontrolka poduszki powietrza już nie zgasła. Świeci się ciągle. Szukałem rozwiązania w internecie ale wszystko co znalazłem dotyczyło kontrolki która miga, a u mnie cały czas świeci. Nie wiecie jak to naprawić lub ewentualnie jak wyłączyć tą kontrolkę? Moja almera to rocznik 2000, 1,5 16V. Produkowana w Wielkiej Brytanii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepatrz wszystkie połączenia. może się gdzieś wypięła i przez to błąd wyskoczył. masz jaśki w fotelach? jak tak to od tego proponuję zacząć, bo często tam coś nie łączy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia gdzie szukać kabli od poduszki. Są gdzieś jakieś schematy gdzie te połączenia znaleźć??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak kolega wyżej napisał - jeśli masz boczne poduszki, to poszukaj pod fotelami w okolicach tego cięgna do przesuwania foteli przednich. Tam są zamocowane kable z kostkami do bocznych poduszek i one lubią sprawiać problemy.

Kostki nawet nie muszą się wypiąć. Wystarczy ją mocniej puknąć i już może kontrolka poduszki wyskoczyć. Jak swojego czasu odkurzałem swoją Almerę, to niechcący uderzyłem jedną z kostek rurą od odkurzacza i od razu miałem problem z tą kontrolką.

 

W Twoim przypadku mogło się coś popierniczyć od mrozu. Teraz jest cieplej, podjedź do serwisu (najpierw jednak przepatrz te kostki, jeśli masz boczne poduszki), niech Ci kontrolkę skasują i zobaczysz co się będzie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cronos normalnie eureka z ty, jechaniem do serwisu. Wiesz chociaż ile kosztuje takie kasowanie błędu. W ASO 220 zyla a na mieście najmniej 50 jak się połączą z kompem

 

Procedury kasowania są dwie

 

włączasz zapłon przy otwartych drzwiach i zanim zgaśnie kontrolka wciskasz guzik od lampki drzwi 5-7 razy po czym wyłączasz zaraz zapłon

Powtarzasz to 5 razy

 

Włączasz zapłon i czekasz aż lampka zacznie gasnąć i dokładnie wtedy wyłączasz zapłon

Po około 5 sekundach znowu włączasz i czekasz aż zacznie gasnąć

Powtarzasz tak 5 razy

 

Z racji tej że u ciebie nie gaśnie to spróbuj pierwszej metody

 

Jednym to działa a drugim nie

 

Co do kasowania to robi się to jak kontrolka miga (błąd poduszki) Jeśli lampka stale świeci to oznacza to raczej cięższe uszkodzenie.

Posprawdzaj połączenia na wtyczkach pod fotelami i jeśli trochę grzebiesz przy samochodzie to połączenia przewodów poduszek za schowkiem i pod kierownicą.

W Primerze są to takie grube żółte przewody, w Almerze zapewne też. Jeśli któryś z nich jest uszkodzony to dokup z angola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cronos normalnie eureka z ty, jechaniem do serwisu. Wiesz chociaż ile kosztuje takie kasowanie błędu. W ASO 220 zyla a na mieście najmniej 50 jak się połączą z kompem

 

Może i "eureka", ale przy okazji przejrzą mu co się dzieje, jeśli okaże się, że to nie są jednak kostki pod fotelami. No i nie wiem, do jakiego ASO Ty jeździsz, że kosztuje to 220 PLN. Chyba, że jedziesz tylko na skasowanie kontrolki. Wtedy to faktycznie, żeby mechanik w ogóle ruszył tyłek do tak "błahej" sprawy to tyle kasują.

Mi przy okazji czysczczenia EGR policzyli jakieś 100 PLN za skasowanie kontrolki Check Engine. Ale przy okazji dowiedziałem się co w ogóle tą kontrolkę spowodowało. Warto więc czasem odwiedzić serwis nim się człowiek weźmie sam za kasowanie kontrolki. Może być szybciej i bardziej bezstresowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie długo posprawdzam opcje które mi podajecie. Dodam, że posiadam kabel do OBD2, ale z tego co mi się wydaje to chyba tym kablem i oprogramowaniem do diagnozowania nic nie zdziałam.

 

włączasz zapłon przy otwartych drzwiach i zanim zgaśnie kontrolka wciskasz guzik od lampki drzwi 5-7 razy po czym wyłączasz zaraz zapłon

Powtarzasz to 5 razy

 

A gdzie jest ten guzik od lampki w drzwiach? Tam nigdzie go nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dylanowski

Panie, chodzilo mu chyba o ten guzik ktory jest przytrzaskiwany drzwiami i swiatelko na suficie wtedy gasnie lub sie zapala, taki w czarnej harmonijkowej gumie..

otworz drzwi i potem go szukaj :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no normalnie załamka. Jeśli nie wiesz gdzie się znajduje przycisk od otwartych drzwi to lepiej jedż do serwisu i daj się tam oskubać z zawartości portfela.

 

PS a guzik to jest za sałatą :D:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...