Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Auto trzęsie się na wolnych obrotach


Gość maacieq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

P11.144 SR20DE sekwencja KME

Panowie na benzynie jest ok ale niestety na gazie czuć jak auto wyraźnie bardziej się trzęsie (czuć to na sprzęgle fotelu, a zwłaszcza na lewarku to już mocno) i ewidentnie bardziej jest podatne na LPG na "zakłócenia" spowodowane np. włączeniem klimy (a propo tego, tu chyba krokowiec bo obroty spadają o 200 na klimie zamiast rosnąć to samo po włączeniu odbiorników prądu jak np. ogrzewanie szyby) wyraźnie na wolnych obrotach jest źle=> wystarczy że auto ma około 900+ obrotów i drgania ustają. Na benzynie jest duużo lepiej. (nie pomogła wielokrotna regulacja jest to na tyle wkurzające że mam ochotę podnieść obroty :devil: co myślicie o sugestii że to wtryski LPG???

 

są takie ciemnoczerwone nie znam się na lpg ale to mogą być nieszczęsne valteki, czytałem że polecaliście do SR-a zielone Hany??

Edytowane przez maacieq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecamy hany do wszystkich silników są już 4 rodzaje i kolor się dobiera do pojemnośći/mocy silnika Zielone do SR20 zobacz na temat swapu to z staga 200 na 300 wyżej to zobaczysz co dają ... i jak to czerwone waldki to owszem masz dobrą sugestię ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da się sprawdzić który wtrysk padł, bo na 4 Hany trzeba liczyć ponad 400zł a cała listwa valdków ok. 100zł z tego co widzę może jest jakaś alternatywa?

 

są jakieś zestawy naprawcze więc chyba można się obejść bez tego:

 

http://allegro.pl/oryginalny-komplet-naprawczy-listwy-valtek-i1509212263.html

Edytowane przez maacieq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za jakość niestety trzeba zapłacić, ale to Twoje auto czyli kup zestaw naprawczy i jeździj biggrin.gif z wymianą żadna filozofia dasz sobie radę a, że nie jesteś wymagający to i kalibrować nie trzeba a, który puszcza to wykręć wężyki i wsadź końcówki do wody i zobaczysz smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dino szanuję twój wkład w to forum ale ten tekst był lekko nie na miejscu.

może źle zrozumiałeś moje pytanie... zastanawiam się czy one (hany) są akurat cztery razy lepsze. nie znam się na lpg. Auto zakupiłem z nią najchętniej pozbyłbym się tej miernej sekwencji w ogóle. No i czy valteki są aż tak złe że zamiast je naprawić za 8zł trzeba wydać prawie 500 z listwą. mógłbyś rozwinąć ten sposób z wodą??

Edytowane przez maacieq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dino szanuję twój wkład w to forum ale ten tekst był lekko nie na miejscu.

może źle zrozumiałeś moje pytanie... zastanawiam się czy one (hany) są akurat cztery razy lepsze. nie znam się na lpg. Auto zakupiłem z nią najchętniej pozbyłbym się tej miernej sekwencji w ogóle. No i czy valteki są aż tak złe że zamiast je naprawić za 8zł trzeba wydać prawie 500 z listwą. mógłbyś rozwinąć ten sposób z wodą??

 

sorki jeżeli Cię uraziłem, nie to było moim celem, tylko sprawa wygląda tak, sam mówisz, że najchętniej byś się pozbył sekwencji, ale co by było jakbyś nawet nie wiedział kiedy się przełącza, nie czół żadnej różnicy w reakcji na gaz, miał mniejsze zużycie gazu, itp. pewnie cieszył byś się z oszczędności w portfelu i przy każdym tankowaniu banan na twarzy, ale niestety tego nie osiągniesz na valdemarach i do tego miał zmierzać mój post a nie do wycieczek osobistych,

Odnośnie wody, to musisz zdjąć wężyki z listwy i końcówki zanurzyć w pojemniku z wodą i jak któraś bąbluje to znaczy, że popuszcza gaz

 

odnośnie czy hanny są 4 razy lepsze od valdemarów, hhmmmmm nie wiem czy tylko cztery ;)

 

jeżeli chodzi o koszty to trochę więcej wyjdzie:

hanna 122zł

redukcja valtek - hanna (wtyczki) 14zł

czyli mamy już 544zł do tego rozdzielacz romano 18zł i węże nowe najlepiej

czyli jest coś koło 600 za same wtryski, i teraz musisz sam policzyć i przekalkulować co i jak,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam chyba nie policzyli nowej wersji z końcówka na wejściu ,,... 120 + przejściówka ..

 

co do różnicy valdka i hany

cema za 4 szt ponad 4 razy

 

test 1

 

wydatek gazu nowego wtrysku i finał taki że 4 szt hany wybrane z kartonu 1000 szt będą mieć identyczne parametry

a waldki w jednej listwie potrafią mieć różnucę 30 % !!!!!! miedzy 1 a kolejnym wtryskiem i To jest różnica nawet jak zkalibrujesz waldka jesze to on i tak max po 10000 km nadaje się do wywalenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepsze od valdemara ale to już kroczek do hany biggrin.gifbiggrin.gif a masz korektę po temperaturze w swoim sterowniku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...