Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

poziom oleju - jak się go sprawdza


Gość voit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam - prosze panowie nie linczujcie mnie ale mam pytanie - mialem wiele samochodow ale z tak blacha sprawa w moim nissanie niepotrafie sobie poradzic - w innych odczytuje bez problemu.

 

- moj bagnet do sprawdzania poziomu oleju na koncu jest zakonczony spirala - ktora na srodku ma zaznaczony plaskim prostokontem obszar max i min.

A moje pytanie brzmi - jak mam do licha sprawdzic poziom oleju - jesli sprawdzam go po nocnym staniu auta zawsze jest duzo powyzej max.- czyli cala spirala jest w oleju

 

kiedys po zakupie auta jak sprawdzilem po nocnym staniu poziom oleju byl po miedzy max i min i myslalem ze wszystko jest super - to w serwisie powiedzieli ze musieli dolac 1.5 litra oleju. - wiec jak na drugi dzien po nocy sprawdzalem to spirala juz byla cala w oleju wysoko ponad poziom MAX

 

Czy ja poprostu zle sprawdzam?? moze musze tak jak ksiazka instr. pisze po jezdzie zostawic na 15 min i wtedy wynik bedzie miarodajny????

Pytam sie poniewaz auto jest swiezo po wymiane wszystkich oleji i po sprawdzeniu stanu po nocy oleju jest wiecej niz obszar dopuszczalny.

 

 

Wiec jak to jest z tym ??? moj samochod to TERRANO R20 3.0 di

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w moim 27 TD też jak postoi cała noc mam ponad znaczniki na miarce....

I wychodzę z założenia że lepiej mieć więcej niż mniej :)

Mniej juz raz miałem w takim nowym Oplu...... eee szkoda gadać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w moim 27 TD też jak postoi cała noc mam ponad znaczniki na miarce....

I wychodzę z założenia że lepiej mieć więcej niż mniej :)

Mniej juz raz miałem w takim nowym Oplu...... eee szkoda gadać :)

Ciekawe.. czyli po nocnym staniu jest ponad. A jak rozgrzejesz silnik czyli np po 10 min to ile pokazuje ?

Wydaje mi się że prawdiłowy stan powinien być po rozgrzaniu silnika.. a co powiedzieli w serwisie... o tym można ksiązki pisać :rolleyes:

 

pozd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZD30 nalewają do pełna... myślę że bagnet jest nie z tego modelu silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZD30 nalewają do pełna... myślę że bagnet jest nie z tego modelu silnika.

 

 

 

Mozliwe ze bagnet jest od innego - dlatego - jesli ktos ma ZD30 bardzpo prosze sprawdzi jaki ma bagnet i powie jak to u niego jest z tym olejem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe ze bagnet jest od innego - dlatego - jesli ktos ma ZD30 bardzpo prosze sprawdzi jaki ma bagnet i powie jak to u niego jest z tym olejem

Poprostu niech zmierzy. Za parę dni mogę zmierzyć taki z TD27...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...