Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] Pukanie, stukanie przy przyspieszniu itp


Gość wasyleq

Rekomendowane odpowiedzi

Od 4 dni mam taki problem... Zaczelo sie od tego ze gdy skrecałem (w prawo) zaczelo cos walić, wiec pomyslalem ze przegób ale nastepnego dnia bylo juz gorzej do waliło juz przy kazdym delikatynym skrecie kierownicy a nawet juz jadąc na wprost, kolejnego dnia gdy jechałem bylo to samo a przy predkosci 80-100km/h pukanie bylo coraz głosniejsze ;/ I dodam ze pukanie slychac tylko przy przyspieszaniu, gdy odpuszcze gaz to pukanie ustaje...

 

Co to moze byc? przegób???

Nie wiem czy to moze miec cos wspolnego mimo ze pukanie slychac bardziej z przodu ale w poprzedni weekend zmienialem hamulce z tyłu ale watpie zeby to mialo cos wspolnego z tym...

 

samochod Almerka 97' 1.4 180000km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz czy polosie sa podokrecane, mialem to samo okazalo sie ze nakretka sie poluzowala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejmy nadzieje ze to tylko to... Jutro postaram sie sprawdzic...

Sprawdź też przy okazji czy nie strzelila Ci sprężyna,chodź pasuje to tylko do pierwszej części opisu(ja to przerabiałem)druga część wskazuje na półosie,jeśli się okaże że osłony popenkane to prawie napewno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprezyna jest oki bo tez mialem takie podejrzenia i sprawdzilem... Samochod odstawilem dzis do blacharza na progi i do czwartku jestem bez Almerki wiec narazie nic nie zrobie... dam znac co bylo jak tylko zajrze w czwartek albo piatek...

 

Sprawdze te poloski... a myslicie ze moze to byc przegób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze dorzuce swoje 3 grosze. Sprawdziłbym jeszcze łożyskach w kołach z przodu. Mi też waliło co niemiara, tylko przyspieszanie powodowało że ustawało to walenie. Jazda ze stałą prędkością bądz hamowanie i znowu łomot. Okazało się że całkowicie wysypały się kulki z łożyska w kole.

 

Akurat to mozna prosto sprawdzić, najłatwiej samochód na podnosnik jedynka i gazu, po czym wrzucic na luz i słuchać od razu czy to jest to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprezyna jest oki bo tez mialem takie podejrzenia i sprawdzilem... Samochod odstawilem dzis do blacharza na progi i do czwartku jestem bez Almerki wiec narazie nic nie zrobie... dam znac co bylo jak tylko zajrze w czwartek albo piatek...

 

Sprawdze te poloski... a myslicie ze moze to byc przegób?

Oczywiście że moga to być przeguby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec: sprezyny ok, wszystkie drązki ok, poloski ok, ale w lewej strony jest pęknieta guma od przegobu, jest w oleju wiec juz chyba znam przyczyne tego pukania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...