Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] Przeguby


Gość chabi87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam takie pytanko - jak sprawdzić czy przeguby zostały wymienione ? Da się to jakoś zrobić bez rozbierania autka?

Dokładnie to chodzi o to, że padał mi jeden przegub (prawy) to postanowiłem od razu wymienić obydwa. Jak postanowiłem tak zrobiłem - pojechałem do mechaniora i zleciłem mu takie zadanie. No i wczoraj tak jakoś mnie skusiło i ściągnąłem kapselki z felg i moim oczom ukazało się, że po prawej stronie nakrętka jest nowa, a po lewej nakrętka jest inna,a przeguby które zawiozłem mu miały takie same nakrętki. Jak mogę sprawdzić czy ten prawy przegub został wymieniony??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź czy gumowe osłony przegubów są nowe czy stare, czy ta "śruba" na którą nakręcona jest nakrętka przy lewym kole jest nowa błyszcząca czy stara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gumowa osłona wygląda na nóweczkę, ale śruba cosik nie bardzo na nową ;/ Jest jakaś jeszcze inna metoda? Może ściągnąć gumowe osłony z obu i porównać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gumowa osłona wygląda na nóweczkę, ale śruba cosik nie bardzo na nową ;/ Jest jakaś jeszcze inna metoda? Może ściągnąć gumowe osłony z obu i porównać?

 

Jak zaczniesz ściągać osłony na aucie to będziesz miał zaraz oba znów do wymiany i przy okazji wszystko zapaskudzisz smarem. Trzpień z gwintem powinien wyglądać na nowy i już. Nakrętkę mógł posiać i założyć starą, ale po reszcie widać czy nowe czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...