Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

tarcze hamulca


Gość zivy

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ściągnąć tarczę hamulca przedniego,muszę wymienić-odkręcona nakrętka z półosi odkręcony zacisk hamulca i co dalej??

może ktoś pomoże-zivy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Do wymiany tarczy hamulcoej nie ma potrzeby odkrecania nakretki z przegubu. Wykrecasz 2 sruby na klucz12 i sciagasz zacisk hamulcowy. Musisz tez odrecic jarzmo bo inaczej nie wsadzisz tarczy. Jarzmo jest przykrecone dwoma srubami na klucz 19(przynajmniej u mnie) One znajduja sie po tej samej stronie co te dwie sruby od zacisku. Jak bedziesz odkrecal te sruby od jarzma to z czuciem zeby nie urwac zwlaszcza jak byly dawno odkrecane .Czesc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez młota to nie robota! jak odkrecisz jarzmo to z młotka w tarcze, wal na piascie zeby nie pogiac, musi zejsc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Do wymiany tarczy hamulcoej nie ma potrzeby odkrecania nakretki z przegubu. Wykrecasz 2 sruby na klucz12 i sciagasz zacisk hamulcowy. Musisz tez odrecic jarzmo bo inaczej nie wsadzisz tarczy. Jarzmo jest przykrecone dwoma srubami na klucz 19(przynajmniej u mnie) One znajduja sie po tej samej stronie co te dwie sruby od zacisku. Jak bedziesz odkrecal te sruby od jarzma to z czuciem zeby nie urwac zwlaszcza jak byly dawno odkrecane .Czesc.

Dzięki sam sobie dałem radę-i masz racje co do nakrętki z półosi, ale gdy dostałem tarcze wiedziałem jak je ściągnąć.Zaś co do zacisku hamulca tam jest klucz 17 i dwie śruby nic więcej nie musisz odkręcać,przy wymianie klocków luzujesz górną śrubę jarzma zacisku a dolną wykręcasz całość do góry i klocki i zakręcasz całość.Miałem tarcze i klocki zamówione na 14 H ale ich nie było więc chciałem to rozłożyć na czynniki pierwsze więc odkręciłem NAKRĘTKĘ PÓŁOSI ,SZKODA ROBOTY.

pozdrawiam zivy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...