Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[WP11.144] zawiesza się szczęka hamulca


Gość jacek897

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jacek897

Witam,

 

Szwankuje mi tylna prawa szczęka hamulca, to znaczy zawiesza się czasami i całe koło robi się gorące...

Poszła przez to piasta i tarcza. Po wymianie i wyczyszczeniu/przesmarowaniu szczęki nadal czasami się zawiesza.

 

Namierzyłem taka szczękę ale jest od P11 lift 1.8 albo 1.6 benzyna... Ja mam WP11.144 2.0 benzynę.

 

Moje pytanie ... czy te szczęki są identyczne niezależnie od pojemności w P11? Czy mogę użyć taką od 1.8 albo 1.6 ?

 

Z tego co się orientuję to tarcze są takie same.

 

Dzięki i Pozdrawiam,

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz 2 litry w benzynie to masz klocki a nie tarcze .

Poszukaj jest post o regeneracji zacisku tylnego .

Do sprawdzenia zacisk czy tłoczek się nie zapiekł ,czy dźwignia ręcznego dobrze odbija i linka ręcznego swobodnie porusza się w pancerzu .

Z tyłu występowały dwie wielkości tarcz więc musisz dokładnie sprawdzić czy zacisk identyczny .(klocki są identyczne )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jacek897

Dzięki za sugestie...

 

Z tego co mówił mechanik to właśnie ręczny nie odbija. Tam jest taka sprężyna i widocznie się blokuje.

Poradził mi żebym nie używał ręcznego ale jak długo tak można...

 

Spróbuję może mocniej zaciągać ręczny...wtedy sprężyna się mocniej napina i powinna porządniej odbijać.

Zobaczymy czy przestanie się zawieszać.

 

Na załączniku taki zacisk od P11 1,6...czy będzie pasował do P11 lift 2.0 w benzynie ?

 

Tego postu o regeneracji zacisku nie mogę jakoś znaleźć...

 

Pozdrawiam,

Jack

post-40616-0-58645600-1301433136_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...