Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Brak mocy, almera 2.2 di


Gość zielonyp

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zielonyp

Witam wszystkich. To mój pierwszy post i bardzo proszę o wyrozumiałość. Mam następujący problem. mmmuuuuuuuuuuuuuuuuułłłłłłłłłłłł.

Wiem że na ten temat jest bardzo dużo napisane ale wciąż nie wiem co mam dalej robić. Silnik ogólnie pracuje ok.Odpala w mrozy,nie bierze oleju, nie kopci(chyba ze przy przyśpieszaniu jak dostanie w d...), nie szarpie, nie faluje na obrotach ale co do przyśpieszania i wchodzenia na obroty to mój drugi samochód golf II 1.6 td z uszkodzona turbina jest formułą 1. Jeździ fajnie ale przy 2000-2500 obr. dopiero cos się dzieje, nie za dużo ale już troszkę czuć. Na postoju jak dodaję gazu to tez słabo nabiera obrotów. Odpiąłem czujnik przepustnicy powietrza i troszkę lepiej ale prawie nic. Może mi sie tylko tak wydaje że lepiej bo w sumie brak pozytywnego odczucia. Przy zwiększaniu obrotów wąż turba twardnieje tak więc jeszcze dmucha. Jutro postaram sie odłączyć ERG. Zastanawiam sie jeszcze nad katalizatorem, ale to zostawię na koniec. Już nie mam do niego siły a najbardziej to mi wstyd jak ktoś ze mną jedzie i pyta o pojemność.... chyba zacznę mówić że 1.0 . Proszę pomóżcie. Jestem w stanie zrobić wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździ fajnie ale przy 2000-2500 obr. dopiero cos się dzieje, nie za dużo ale już troszkę czuć.

 

Niestety ten typ tak ma ;)

 

Na postoju jak dodaję gazu to tez słabo nabiera obrotów.

 

Filtry wymienione ??

 

Odpiąłem czujnik przepustnicy powietrza i troszkę lepiej ale prawie nic. Może mi sie tylko tak wydaje że lepiej bo w sumie brak pozytywnego odczucia.

 

Przepływomierza...

Jeśli nie czuć różnicy to prawdopodobnie walnięta przepływka

 

Co do EGR'a i KAT'a to pobaw się z tym jak już wszystko będzie dobrze...

 

pozdroo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zielonyp

Witam. Wlasnie usunalem ERG i nic. Odpialem czujnik przeplywki i nic. To chyba turbinka. Nic tylko mechanik moze cos pomorze. Na marginesie filtr paliwa wymieniony przed zima a powietrza wczoraj.. Chyba tylko ,,lekarz,, mechanik mu pomoze.

 

 

ps. dlaczego w wszedzie mam polskie znaki a na forum musze zamieniac z i y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepływomierz wymien a najlepiej sprawdz napiecia na nim bo tylko tak mozna sprawdzic czy jest dobry. Pózniej szukaj dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpiąłem czujnik przeplywki i nic.

 

jak nie ma różnicy to przepływka...

co do turbiny to przecież pisałeś że pompuje...

 

pozdrooo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto ci powiedział ze jak nie ma róznicy po odpieciu to przepływka. Ja akurat jak miałem padnieta przepływke a roznica była bardzo duża (na korzysc po odpieciu). Jedyny pewny sposob na sprawdzenie to zmierzyc napiecia lub podmienic na inna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tino 2.2di - moje auto dużo mi paliło około 14l, kopa też nie miało. Też szukałem niewiadomą gdzie, pompa wtryskowa, wtryskiwacze i przepływomierz. Zdecydowałem się przeczyścić przepływomierz efekt był odwrotny auto jeździło jak czołg, muł straszny. Wymieniłem przepływkę (intercars 320zł - jak oddamy starą w stanie nienaruszonym zwracają około 70zł) auto odżyło ma lepszego kopa spalanie też spadło, o ile to się okaże jak wyjeżdżę do końca paliwo - wstępnie na 20L mam 220km przejechane i jeszcze coś w zbiorniku. Przepływomierz uszkodzony negatywnie wpływa na osiągi auta - zwróć na to uwagę.

 

Co do Przepływomierza z Intercars 320zł regenerowany Bosch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...