Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dziwne zjawisko z wolnymi obrotami


marioo3k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Od niedawna jestem posiadaczem Nissana X-trail 2.2 2002r i zauważyłem dziwne zachowanie się pracy silnika.Chodzi o to ze jak stoję w miejscu to wolne obroty są około 800 a gdy w czasie jazdy wcisnę sprzęgło lub wyrzucę na luz to obroty utrzymują się około 1400, a jak się zatrzymam opadają na około 800. Próbowałem też jak stanę z jakiejś górki i soje to obroty są 800, gdy zacznę się toczyć na luzie to ze wzrostem prędkości wzrastają obroty i jak dojdą do około 1400 tak zostają zanim się nie zatrzymam, gdy stanę opadają do 800. Czy ktoś z was się spotkał z takim zjawiskiem lub wie czym to może być spowodowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to zastanawiało, dowiedziałem się jednak, że w tych samochodach jest to normalne.

Z tego co się dowiedziałem Nissan ma coś takiego jak czujnik obrotów, który działa w ten sposób, że jeśli samochód się toczy, obroty są utrzymywane na nieco wyższym poziomie niż przy postoju - a wszystko po to, aby ułatwiać zmianę biegów bez ryzyka zaduszenia silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było już na forum. Turbina nie dostaje tak po du.. jak zmieniasz biegi w czasie jazdy i podtrzymywane są wyższe obroty. tak w telegraf. skrócie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...