Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dziwny dźwięk


Gość MPTABLE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

problem polega na tym, że podczas gdy kręcę kierownicą na postoju wydobywa się z przodu dziwny dźwięk...jakby blacha tarła o blachę, taki pisk... proszę o sugestie

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten dźwięk to od pompy wspomagania i reszty układu kierowniczego,

kręcąc na postoju kierownicą pracuje ona wtedy pod znacznie większym obciążeniem niż podczas jazdy

i z stąd ten dźwięk

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kręcąc kołami na postoju zawsze pociągnie za sobą głośniejszą pracę pompy,z racji stanu że samochód ma już pewnie kilkanaście latek to i pompa też na pewno ma już pewne swoje zużycie co też będzie skutkowało jej głośniejszą pracę

można spróbować zmienić olej w układzie wspomagania

polecam dextrona ATF III firmy valvoline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marekdaniel85

witam też mam problem z dziwnym dźwiękiem. w mojej primerce słychać dziwne trzeszczenie . trwa to kilka sekund i zazwyczaj podczas pokonywania zakrętów przy prędkościach ok 50 km. dźwięk ten czasem słychać z prawego przodu a czasem wydaje się ze dobiega z tylnej części auta. mi wydaje się że to może być przegub tylko ten dźwięk tak sie niesie po aucie.czy to może być to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MarianPOL

Mam ten sam problem, ale tylko na postoju, normalnie jak jadę nic nie słychać. Czy trzeba to zrobić czy po prostu można to zostawić? (pytam bo mam wiele innych rzeczy do zrobienia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem, ale tylko na postoju, normalnie jak jadę nic nie słychać. Czy trzeba to zrobić czy po prostu można to zostawić? (pytam bo mam wiele innych rzeczy do zrobienia)

 

możesz zostawić to w spokoju,normalna sprawa że podczas kręcenia kierownicą na postoju pompa głośniej pracuje

ma po prostu większe obciążenie,

to można porównać

wsiądź do auta bez wspomagania i spróbuj skręcać na postoju,a później podczas jazdy,na postoju będzie ciężko kręcić kierownicą a podczas jazdy dużo lżej

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz zostawić to w spokoju,normalna sprawa że podczas kręcenia kierownicą na postoju pompa głośniej pracuje

ma po prostu większe obciążenie,

to można porównać

wsiądź do auta bez wspomagania i spróbuj skręcać na postoju,a później podczas jazdy,na postoju będzie ciężko kręcić kierownicą a podczas jazdy dużo lżej

Pozdrawiam

 

 

Wszystko niby ok ale jeśli pompa tak głośno pracuje to jest sygnał ze coś jest nie tak, bo normalnie mimo wszystko nawet podczas postoju i podczas gdy koła mają większy opór dziwnego dźwięku nie powinno być.

 

Ja profilaktycznie zmienie płyn w układzie [jeśli jakieś będą to uzupełnie braki] wspomagania i sprawdzę stan pompy.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...