Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

wyciek oleju tylny most


fotokora

Rekomendowane odpowiedzi

witam. zauwazyłem ostatnio wyciek a dokładniej pocenie się w tylnym moście tu gdzie wchodzi wał napędowy. co moze być przyczyna tego pocenia? jak to zlikwidować? jak wymienić ewentualnie uszczelke?

Zdj. czerwony oznacza miejsce pocenia się

post-31623-0-57470200-1301594927_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. zauwazyłem ostatnio wyciek a dokładniej pocenie się w tylnym moście tu gdzie wchodzi wał napędowy. co moze być przyczyna tego pocenia? jak to zlikwidować? jak wymienić ewentualnie uszczelke?

Zdj. czerwony oznacza miejsce pocenia się

Kolego poszedł Ci tzw uszczelniacz wałka atakujacego. Wymiana jest prosta. Zdejmujesz wał- odkręcasz nakrętkę - bodajże trzeba mieć 36 lub 38 klucz i koniecznie nasadka inaczej nie masz szans.

 

Mi w poprzednim Oplu Campo tak się własnie stało a przyczyną było to ze auto stało na dużym mrozie. Scisło sprężynkę simeringa i zaczął przepuszczać.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dokładnie nazywa się ta uszczelka bo nie moge jej znaleźć na allegro.

i czy trzeba spuścić olej z całego mostu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dokładnie nazywa się ta uszczelka bo nie moge jej znaleźć na allegro.

i czy trzeba spuścić olej z całego mostu?

No dokładnie nazywa sie to uszczelniacz wałka atakujacego a w rzeczywistości to zwykły simmering.

Oleju nie musisz spuszczac.

 

Faktycznie cięzko namierzyc na allegro. Dobre rozwiązanie to zczytanie wymiarów ze starego albo podjechanie do jakiegoś sklepu z duzym wyborem simmeringów. Tak mi się wydaje..

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakieś namiary gdzie to kupie? moze jakieś linki?

Własnie chwilkę próbowałem szukać i nie mogę nic namierzyc..

Moze z jeepa by pasował. Jest nawet na allegro za 40 zl. Wpisz uszczelniacz wału..

Znalazełem tez w archwium allegro uszczelniacza wału do terrano...może gośc go jeszcze ma??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bede kupowal z jeepa po to żeby sprawdzać bo jak nie bedzie pasował to d..a

rozbierać zeby spisać nr to też kicha bo auto wtedy unieruchomione.

jutro gdzieś podzwonie moze znajde. Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bede kupowal z jeepa po to żeby sprawdzać bo jak nie bedzie pasował to d..a

rozbierać zeby spisać nr to też kicha bo auto wtedy unieruchomione.

jutro gdzieś podzwonie moze znajde. Dzieki.

 

Zadzwoń do serwisu, podaj VIN, powiedzą Ci jaki jest numer części a potem to już tylko łatwiej :)

Albo jeszcze prościej. Jest kilka sklepów jak np Nippon, gdzie powiedzą Ci to samo co w serwisie ......tylko sprzedadzą taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...