Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

olej pod dywanikiem???


Gość arekv2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przy okazji wiosennych porządków w aucie wyszedł na jaw osobliwy problem- pod dywanikiem po stronie kierowcy zauważyłem plamę oleju. Po wyjęciu fotela i podwinięciu wykładziny okazało się że oleju jest dosyć sporo, w zasadzie cała gąbka wygłuszająca jest nasączona olejem (przynajmniej wygląda to jak olej).

Czy ktoś ma jakiś pomysł skąd ten olej mógł tam się pojawić?

Dosyć dokładnie obejrzałem przegrodę między kabiną a silnikiem i nie znalazłem żadnej dziury ani miejsca skąd ten olej mógł by się wziąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to napewno olej, czy inny syf zebrany w zimę pod butami??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie coś tak ktoś może ci wylał i nie powiedział skoro ci z niczego nie ubywa a od strony kierowcy to nie ma raczej z czego pociec. Kiedyś z kolegą patrzyliśmy ze cieknie ze zbiornika paliwa okazało się po dokładniejszym obejrzeniu zew bagażniku była butla 5l płyny chłodzącego korek nie szczelny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie woziłeś przypadkiem pod fotelem jakiegoś oleju na dolewki czy coś takiego ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja nie woziłem nic takiego, co prawda auto mam od jakiś 2 miesięcy i nie wiem co wcześniej tam się działo.

no nic puki co postaram się to jakoś powycierać i za parę dni zobaczę co się będzie działo.

Mam jeszcze pytanko- czym najlepiej wywabić te olejowe plamy z wykładziny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale olej jest pod dywanikiem a to co piszecie jest w komorze silnika jak niby miało by się tam znaleźć, jak dla mnie poprzedni właściciel albo coś wylał albo jest starej daty ;) i wszystko konserwował olejem na maxa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że poprzedni właściciel smarował olejem drzwi od środka, trzymał puszkę na dywaniku i upss. Raczej nie ma możliwości by jakiś olej od strony silnika dostał się do środka bo niby jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam już nie wiem jak ten olej tam się dostał. Jak kupiłem auto to silnik dosyć sporo oleju gubił, ale zostało to już naprawione , zresztą olej na bloku silnika to rozumiem ale skąd w kabinie?

Chyba jednak skłonie się do teorii z wylaniem czegoś (mam przynajmniej taką nadzieję , bo w pierwszej chwili to się przeraziłem , że gdzieś coś cieknie i będę musiał całą deskę rozbierać).

P.s. klimę mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kabinie niema jak i z czego się wylać olej, (chyba że z wspomnianej wcześniej butelki).

klima też niema nic do rzeczy.

 

a skoro piszesz że brał olej to dolewka mogła jeździć pod siedzeniem zamiast w bagażniku (mój teściu tak robi, bo iść do bagażnika to za dużo roboty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Kolego czy wyjaśniła Ci się sprawa tego oleju pod dywanikiem kierowcy? Ja właśnie zauważyłem u siebie w P11.144 identyczny problem. Po odchyleniu wykładziny zobaczyłem praktycznie całą gąbkę wygłuszającą przesiąkniętą olejem (albo czymś co wygląda jak olej)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w p11 też jest plama olejopodobna pod dywanikiem kierowcy, więc raczej 3 osobom w ten sam sposób olej się nie wylał :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w p11 też jest plama olejopodobna pod dywanikiem kierowcy, więc raczej 3 osobom w ten sam sposób olej się nie wylał :unsure:

 

Dokładnie.

Narazie postanowiłem wysuszyć wykładziny ale nie jest to proste. Wkładam gazety w nadziei że w końcu oleista maź wsiąknie cała :/

 

Czy orientuje się ktoś gdzie można kupić takie wygłuszające maty/wykładziny. Najlepiej w okolicach Łodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy orientuje się ktoś gdzie można kupić takie wygłuszające maty/wykładziny. Najlepiej w okolicach Łodzi?

 

jak widzę jesteś z Pabianic, zaraz obok Ciebie w Konstantynowie, albo w Aleksandrowie jest szrot z dużą ilością japończyków i tam powinieneś bezproblemowo dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak widzę jesteś z Pabianic, zaraz obok Ciebie w Konstantynowie, albo w Aleksandrowie jest szrot z dużą ilością japończyków i tam powinieneś bezproblemowo dostać.

Dzięki za namiar. Znalazłem zarówno w Aleksandrowie jak i w Konstantynowie. Musze obdzwonić i porównać. Zobaczymy, który jest lepszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

I panowie sprawa z mokrymi plamami pod dywanikiem kierowcy wyjaśniona :search: , leje maglownica w miejscu gdzie wychodzi z niej wałek do kierownicy a olej ładnie ścieka sobie pod dywanik, nigdy w p11 mi wspomaganie nie pracowało tak jak trzeba, raz ciężko raz lekko i lekka plama pod dywanikiem, zmieniłem więc pompę do wspomagania i olej , a tu z maglownicy jak z sikawki i sprawa się rypła, teraz nie mam na dywaniku plamy a kałużę :excl::| :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...