Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z poduszka


Gość peter081280
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość peter081280

Mam problem z poduszka powietrzna komputer nie widzi bledu a poduszka mruga

Nie wien czy poduszka jest podlonczona przez modul BCM

jesli ktos ma pomysl co to moze byc prosze o kontakt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartlomiej27

1. Włączyć silnik.

2. Wyłączyć system audio.

3. Trzymając wciśnięty guzik INFO, kręcić gałką głośności o 30 kliknięć lub więcej w dowolną stronę.

4. W momencie gdy uruchomi się system diagnostyczny powinno byc słychać "beep"

5. Później zgodnie z tym co będzie wyświetlane na ekranie, wybrać opcję CONFIRM/ ADJUSTMENT.

A później jeszcze SERVICE.

6. Poruszając się po menu dokonać stosownych zmian.

7. W kaŜdym momencie moŜna się wycofać do poprzedniego ekranu wciskając PREV.

Zdjęcie. Wygląd ekranu w trybie serwisowym.

to odnosnie kasowania bledow

 

Nissan p12, jak skasować błąd poduszki?

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Witam,

znalazłem rozwiązanie tego problemu w prosty sposób:

"uwaga istotne jest aby:

przekrecic kluczyk na ON-wszystko sie pali, silnik nie chodzi,

 

1. kontrolka AIR BAG zapala się na 7 sek. czekamy dzielnie i uwaga gaśnie aby mrugać i wtedy (to jest ta 1 sekunda jak tylko zgaśnie z trybu 7 sek)

2. cofamy kluczyk na ACC (pozycja wszystko gaśnie ale jeszcze klucza nie wyjmiemy-jest oznaczenie na stacyjce) i liczymy 3 sek., najlepiej 121,121,121 i ponownie kluczyk do przodu na ON (pozycja punkt 1) wszystko się zapala

3. czekamy, czekamy-lampka AIR pali się ciągiem i gaśnie i w tym momencie kluczyk na ACC i znowu 121,121,121 (w myślach oczywiście )

4. znowu na ON i powtarzamy punkty 1-2 (czyli zabawa z kluczykiem 3 razy) i teraz

5. cofamy kluczyk do końca czyli na OFF i do przodu na ON i patrzymy a kontrolka AIR po 7 sekundach świecenia ciągiem zapala się dużo wolniej i na dłużej w cyklach co 3 sekundy na czas 1 sek. i to jest radość bo oznacza, że komp. poduszek przeszedł do trybu naprawczego-teraz wypalamy papierosa, uśmiechamy się do siebie i

8. cofamy kluczyk na OFF (jak do wyjęcia ale nie wyjmujemy) i

9. dajemy do przodu na ON i patrzymy a tu AIR BAG jak nowy po 7 sekundach gaśnie"

 

Ten sposób oznaczyłem cytatem ponieważ znalazłem go kiedyś na innym forum a text miałem zapisany na komputerze. W mojej Primerce P12 z 2004 roku ten sposób zadziałał w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość peter081280

1. Włączyć silnik.

2. Wyłączyć system audio.

3. Trzymając wciśnięty guzik INFO, kręcić gałką głośności o 30 kliknięć lub więcej w dowolną stronę.

4. W momencie gdy uruchomi się system diagnostyczny powinno byc słychać "beep"

5. Później zgodnie z tym co będzie wyświetlane na ekranie, wybrać opcję CONFIRM/ ADJUSTMENT.

A później jeszcze SERVICE.

6. Poruszając się po menu dokonać stosownych zmian.

7. W kaŜdym momencie moŜna się wycofać do poprzedniego ekranu wciskając PREV.

Zdjęcie. Wygląd ekranu w trybie serwisowym.

to odnosnie kasowania bledow

 

Nissan p12, jak skasować błąd poduszki?

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Witam,

znalazłem rozwiązanie tego problemu w prosty sposób:

"uwaga istotne jest aby:

przekrecic kluczyk na ON-wszystko sie pali, silnik nie chodzi,

 

1. kontrolka AIR BAG zapala się na 7 sek. czekamy dzielnie i uwaga gaśnie aby mrugać i wtedy (to jest ta 1 sekunda jak tylko zgaśnie z trybu 7 sek)

2. cofamy kluczyk na ACC (pozycja wszystko gaśnie ale jeszcze klucza nie wyjmiemy-jest oznaczenie na stacyjce) i liczymy 3 sek., najlepiej 121,121,121 i ponownie kluczyk do przodu na ON (pozycja punkt 1) wszystko się zapala

3. czekamy, czekamy-lampka AIR pali się ciągiem i gaśnie i w tym momencie kluczyk na ACC i znowu 121,121,121 (w myślach oczywiście )

4. znowu na ON i powtarzamy punkty 1-2 (czyli zabawa z kluczykiem 3 razy) i teraz

5. cofamy kluczyk do końca czyli na OFF i do przodu na ON i patrzymy a kontrolka AIR po 7 sekundach świecenia ciągiem zapala się dużo wolniej i na dłużej w cyklach co 3 sekundy na czas 1 sek. i to jest radość bo oznacza, że komp. poduszek przeszedł do trybu naprawczego-teraz wypalamy papierosa, uśmiechamy się do siebie i

8. cofamy kluczyk na OFF (jak do wyjęcia ale nie wyjmujemy) i

9. dajemy do przodu na ON i patrzymy a tu AIR BAG jak nowy po 7 sekundach gaśnie"

 

Ten sposób oznaczyłem cytatem ponieważ znalazłem go kiedyś na innym forum a text miałem zapisany na komputerze. W mojej Primerce P12 z 2004 roku ten sposób zadziałał w 100%.

 

dzieki za podpowiedz bede probowal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam.Odświeże temat.Mruga mi poduszka.Probowalem,sposobem podanym wyzej.Ale ,niestey klapa.Jedyny efek, to taki,ze po tym zabiegu ,kontrolka za pierwszym razem swieci sie 3 sekudy,przerwa i nastepuje 8 szbkich blyskow.Nastepnie cykl sie powtarza.Dodam, ze kilka miesiecy temy,sposob podany wyzej zadzialal.Chyba ,ze kurcze robie cos ,nie tak.Jakies rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź wszystkie połączenia, bo komputer nie zresetuje stanu, póki wszystko nie będzie, tak jak trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź wszystkie połączenia, bo komputer nie zresetuje stanu, póki wszystko nie będzie, tak jak trzeba

 

 

Witam.Odświeże temat.Mruga mi poduszka.Probowalem,sposobem podanym wyzej.Ale ,niestey klapa.Jedyny efek, to taki,ze po tym zabiegu ,kontrolka za pierwszym razem swieci sie 3 sekudy,przerwa i nastepuje 8 szbkich blyskow.Nastepnie cykl sie powtarza.Dodam, ze kilka miesiecy temy,sposob podany wyzej zadzialal.Chyba ,ze kurcze robie cos ,nie tak.Jakies rady.

Witam. 8 mrugnięc to poduszka pasażera. Odlacz I przeczysć wtyczkę ponad schowlkiem pasazera po lewej stronie na gorze patrząc w otwarty schowek. Potem opisana wyżej procedura reset i zadziała. Pozdrawiam

Edytowane przez mironig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzieki mironig za podpowiedz.Zajme sie tym troche pozniej.Wrocilem ,dopiero co ze szpitala i nie mam ani sily ani checi,sie tym zajmowac.Ale jak sie ogarne, to zrobie jak piszesz.O efektach poinformuje.Pozdrawiam.


Zrobilem tak jak radziles.Wyczyscilem styk.I tu,moje zdziwienie.Kontrolka zgasla.Tak sama z siebie,bez mojej dalszej ingerencji.Teraz nie jestem pewien,czy to normalne.Czytalem gdzies,ze w primerach,trzeba jednak to wygasic.Ktos sie z czym takim zetknal?


Zrobilem tak jak radziles.Wyczyscilem styk.I tu,moje zdziwienie.Kontrolka zgasla.Tak sama z siebie,bez mojej dalszej ingerencji.Teraz nie jestem pewien,czy to normalne.Czytalem gdzies,ze w primerach,trzeba jednak to wygasic.Ktos sie z czym takim zetknal?

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczny problem z tą poduszką i po przeczyszczeniu nie było konieczne wykasowywanie błędu kluczykiem. Komputer również nie pokazuje błędów. Jeśli podczas czyszczenia nie odłączyłeś akumulatora i robiłeś to bez kluczyka w stacyjce to system naprawczy był już zapamiętany i nie musiałeś ponownie go uruchamiać. Dla mnie to jedyne logiczne wyjaśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki mironig za podpowiedz.Zajme sie tym troche pozniej.Wrocilem ,dopiero co ze szpitala i nie mam ani sily ani checi,sie tym zajmowac.Ale jak sie ogarne, to zrobie jak piszesz.O efektach poinformuje.Pozdrawiam.

Zrobilem tak jak radziles.Wyczyscilem styk.I tu,moje zdziwienie.Kontrolka zgasla.Tak sama z siebie,bez mojej dalszej ingerencji.Teraz nie jestem pewien,czy to normalne.Czytalem gdzies,ze w primerach,trzeba jednak to wygasic.Ktos sie z czym takim zetknal?

Zrobilem tak jak radziles.Wyczyscilem styk.I tu,moje zdziwienie.Kontrolka zgasla.Tak sama z siebie,bez mojej dalszej ingerencji.Teraz nie jestem pewien,czy to normalne.Czytalem gdzies,ze w primerach,trzeba jednak to wygasic.Ktos sie z czym takim zetknal?

Cieszę się ze pomogło. Jeżeli nie mruga znaczy, że wszystkie obwody całe. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

miałem też ten problem ... powyżesz porady podziałały

Dzięki wielkie  :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam wszystkich.

Mam jedno małe pytanko?

Czy da się wyłączyć poduszkę pasażera w P12 kombi 2004r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy da się wyłączyć poduszkę pasażera w P12 kombi 2004r.

 

nie, nie da się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...