Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[WP11.144] ŚWIATŁA DZIENNE - Gdzie znaleźć (+) z za stacyjki


Gość fox700912
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fox700912

Witam.

W sobotę planuję zainstalować ŚWIATŁA DZIENNE,... wszystko już zaplanowałem, co i jak.

 

Mam jednak problem ze znalezieniem (+) "z za stacyjki"

Szukałem ale nie specjalnie udało mi się.

Pomyślałem, ze może ktoś z kolegów podłączał i moze podpowiedzieć.

 

(+) "z za przełącznika świateł mijania" chyba wezmę z koski świateł.

Może lepsze miejsce polecicie?

 

Tu zamieściłem zdjęcie przekaźników, jeśli z nich należy wziąć (+) to podpowiedzcie z którego.

 

234.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W sobotę planuję zainstalować ŚWIATŁA DZIENNE,... wszystko już zaplanowałem, co i jak.

 

Mam jednak problem ze znalezieniem (+) "z za stacyjki"

Szukałem ale nie specjalnie udało mi się.

Pomyślałem, ze może ktoś z kolegów podłączał i moze podpowiedzieć.

 

(+) "z za przełącznika świateł mijania" chyba wezmę z koski świateł.

Może lepsze miejsce polecicie?

 

Tu zamieściłem zdjęcie przekaźników, jeśli z nich należy wziąć (+) to podpowiedzcie z którego.

 

234.jpg

Ja podłączyłem pod zasilanie silniczka wycieraczek - łatwy dostęp. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja proponuję podłączyć do bemki albo golfa 3 bo w takich autach to standard, a nie macie ładne auta a obwieszacie je g*****. ale to tylko moje zdanie, pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co w ogóle to zakładać i szpecić ładny samochód? Bo chyba nie dla oszczędności paliwa. Jeśli dla wyglądu to się dziwię. Dla mnie to tandeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fox700912

Ja podłączyłem pod zasilanie silniczka wycieraczek - łatwy dostęp. Pozdrawiam

 

U mnie jak podłączyłem do (+) z silniczka wycieraczek, światła dzienne nie świeciły poprawnie (jadna lampa wogóle nie świeciła a druga słabo)

Jak podłączyłem bezpośrednio na klemę to SUPER światło.

 

Może tam jest nie wystarczające napięcie.

 

A po co w ogóle to zakładać i szpecić ładny samochód? Bo chyba nie dla oszczędności paliwa. Jeśli dla wyglądu to się dziwię. Dla mnie to tandeta.

 

Nie takiej rady sie spodziewałem.

A każdy ma swoje zdanie, tylko co mnie to obchodzi cz Ci sie to podoba.

 

Forum jest po to by uzyskać poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu się po prostu nie podepniesz pod aku, bezpiecznik na kabelek i gotowe.

Najszybsze i najprostsze chyba rozwiązanie na dodatkowe zasilanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fox700912

A czemu się po prostu nie podepniesz pod aku, bezpiecznik na kabelek i gotowe.

Najszybsze i najprostsze chyba rozwiązanie na dodatkowe zasilanie.

 

Światła muszą sie zapalać wraz z załączeniem zapłonu, to jest wymóg prawny (przepisów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, światełka.

Może miernikiem posprawdzaj jakie są napięcia przy przekaźnikach po przekręceniu kluczyka lub kabelek i żaróweczka 12V.

Ewentualnie poprowadź przewód przez owalną uszczelkę w ścianie grodziowej i podepnij pod zapalniczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fox700912

No tak, światełka.

Może miernikiem posprawdzaj jakie są napięcia przy przekaźnikach po przekręceniu kluczyka lub kabelek i żaróweczka 12V.

Ewentualnie poprowadź przewód przez owalną uszczelkę w ścianie grodziowej i podepnij pod zapalniczkę.

 

Już sobie poradziłem, ŚWIATEŁKA PIĘKNIE ŚWIECĄ i automatycznie się włączają i wyłączają

(+) Z ZA STACYJKI wziąłem z zasilania silniczka wycieraczek

(+) Z ZA PRZEŁĄCZNIKA ŚWIATEŁ MIJANIA z zasilania przy reflektorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tak samo ;), drugiego plusa wziąłem z świateł postojowych. Rozumiem że masz zrobione na przekaźniku ? Czyli tańsza wersja automatu ;P. Ja uważam że ładnie wyglada nismo z dziennymi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sobie poradziłem, ŚWIATEŁKA PIĘKNIE ŚWIECĄ i automatycznie się włączają i wyłączają

(+) Z ZA STACYJKI wziąłem z zasilania silniczka wycieraczek

(+) Z ZA PRZEŁĄCZNIKA ŚWIATEŁ MIJANIA z zasilania przy reflektorze

 

Potwierdzam, zrobiłem tak samo i wszystko elegancko działa. Dzienne diodowe są dobrze widoczne z daleka. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fox700912

mam tak samo ;), drugiego plusa wziąłem z świateł postojowych. Rozumiem że masz zrobione na przekaźniku ? Czyli tańsza wersja automatu ;P. Ja uważam że ładnie wyglada nismo z dziennymi ;)

 

Kupiłem takie światła na Led SMD

1.jpg

 

W komplecie był automat (elektroniczny)

 

http://allegro.pl/swiatla-do-jazdy-dziennej-dzienne-model507s-drl-rl-i1520676916.html

Edytowane przez Fox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co w ogóle to zakładać i szpecić ładny samochód? Bo chyba nie dla oszczędności paliwa. Jeśli dla wyglądu to się dziwię. Dla mnie to tandeta.

 

Dla wygody i oszczędności, DRL w Primerze na pewno nie szpecą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rozmawiałem z kilkoma policjantami w sprawie światełek takich do jakich kieruje link wyżej i się dowiedziałem że każdy z nich zatrzymał by dowód, wypisał mandat, a jeśli kierowca by się bronił "bo przegląd samochód przeszedł to jest ok" to dodatkowo wypisali by podanie o cofnięcie uprawnień diagnoście także gratuluję zakupu i dziękuję za taką oszczędność i wygodę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rozmawiałem z kilkoma policjantami w sprawie światełek takich do jakich kieruje link wyżej i się dowiedziałem że każdy z nich zatrzymał by dowód, wypisał mandat, a jeśli kierowca by się bronił "bo przegląd samochód przeszedł to jest ok" to dodatkowo wypisali by podanie o cofnięcie uprawnień diagnoście także gratuluję zakupu i dziękuję za taką oszczędność i wygodę ;)

 

a możesz powiedzieć dlaczego jak mają homologację a nowe samochody są już puszczane z produkcji z dziennymi ??,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rozmawiałem z kilkoma policjantami w sprawie światełek takich do jakich kieruje link wyżej i się dowiedziałem że każdy z nich zatrzymał by dowód, wypisał mandat, a jeśli kierowca by się bronił "bo przegląd samochód przeszedł to jest ok" to dodatkowo wypisali by podanie o cofnięcie uprawnień diagnoście także gratuluję zakupu i dziękuję za taką oszczędność i wygodę ;)

 

bez przesady, miałem trzy kontrole, sprawdzili czy DRL-y mają homologacje i po sprawie, przegląd też przechodzą bez problemu :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego?

 

jeden jako argument miał to że są na LEDach ( jeśli to byłby lampy coś jak halogen i na żarówkę to by było ok ) oraz to że oznaczeniem homologacji jest literka A1 lub H1 w kółeczku, a drugi że oznaczeniem homologacji jest literka A lub H w kółeczku ( w aukcji jest podana E oraz RL i o takich oznaczeniach oni nic nie wiedzą ) dodatkowo jest przepis który mówi że nie można ingerować w oświetlenie zewnętrzne auta, a jeśli już coś się zmienia to powinno być wbite w dowód tak jak hak czy inst. gazowa ale ogólnie rzecz biorą są rozbieżności w przepisach na ten temat, a wtedy wszystko zależy od humoru policjanta.

 

a to że nowe auta wychodzą ze światłami dziennymi to jest legalne ponieważ przechodzą badanie techniczne przed sprzedażą i posiadają atesty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli rozbieżności w wiedzy policjantów są jeszcze większe niż w prawię, w naszym kraju to nic nowego :/ ale cóż to co się dowiedziałem to chciałem wam przekazać, a jak będzie w momencie kontroli to nikt nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gdzieś znalazłem całe teksty przepisów odnośnie oświetlenia i nawet je przeczytałem ale niestety teraz nie mogę tego znaleźć ;/. wiem że wielu policjantów może się doczepić, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach ale ważne żeby nie dać sobie mandatu wcisnąć bo w świetle obowiązującego prawa możemy mieć takie światła pod warunkiem że mają homologacje dopuszczenia stosowania w którymś z krajów UE i oznaczenie RL.. To nie jest wiedza z jakiegoś forum tylko z przepisów.. Prócz tego trzeba mieć to zamontowane odpowiednio ale to już wszędzie można znaleźć (chodzi o odległość między światłami, wysokość tych świateł, odległość od obrysu auta, itd.) no i muszą się automatycznie zaświecać, gasić jak zapalimy mijania oraz nie mogą gasnąć jeżeli "mrugamy" długimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak już zostawiając te przepisy i ich interpretację, to dzienne nie dają żadnej oszczędności. 150zł za światła zwróci się po 30tys. km i to przy śmiałym założeniu, że światła dają oszczędność 0,1l/100km. A nie dają. Różnica spalania jest w granicach błędu pomiarowego. Żarówek nie liczę, dla mnie to jest kwestia bardziej przypadkowa komu ile żarówki wytrzymują, za dużo różnych czynników ma na to wpływ. A wracając do dziennych, to inna sprawa, czy tego nie będą kradli, bo przecież łatwiej zapierniczyć dzienne, niż halogeny, a interes jest.

Aha, żeby nie było, to uważam, że dzienne SMD są dużo lepiej widoczne, niż zwykłe światła. Ale to też muszą być tak zamontowane, żeby były jak najdłużej czyste, no i chyba też nie za nisko, bo się wtedy nie rzucają tak w oczy. W przypadku ksenonów już aż takiej różnicy nie robią. Ja mam nowe żarniki ksenonowe założone niedawno plus SMD w pozycyjnych i ile razy ktoś ze znajomych mnie widzi, to mówi, że na kilometr auto poznaje, bo nikt tak białych świateł nie ma B)

Jedyny sens zakładania tego ustrojstwa wg mnie to bezpieczeństwo, które jak wiadomo, jest bezcenne. Więc jak już musicie się usprawiedliwiać założeniem dziennych (a wg mnie nie musicie, wasze auto, wasza sprawa), to chyba tylko w ten sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak już zostawiając te przepisy i ich interpretację, to dzienne nie dają żadnej oszczędności. 150zł za światła zwróci się po 30tys. km i to przy śmiałym założeniu, że światła dają oszczędność 0,1l/100km. A nie dają. Różnica spalania jest w granicach błędu pomiarowego. Żarówek nie liczę, dla mnie to jest kwestia bardziej przypadkowa komu ile żarówki wytrzymują, za dużo różnych czynników ma na to wpływ. A wracając do dziennych, to inna sprawa, czy tego nie będą kradli, bo przecież łatwiej zapierniczyć dzienne, niż halogeny, a interes jest.

Aha, żeby nie było, to uważam, że dzienne SMD są dużo lepiej widoczne, niż zwykłe światła. Ale to też muszą być tak zamontowane, żeby były jak najdłużej czyste, no i chyba też nie za nisko, bo się wtedy nie rzucają tak w oczy. W przypadku ksenonów już aż takiej różnicy nie robią. Ja mam nowe żarniki ksenonowe założone niedawno plus SMD w pozycyjnych i ile razy ktoś ze znajomych mnie widzi, to mówi, że na kilometr auto poznaje, bo nikt tak białych świateł nie ma B)

Jedyny sens zakładania tego ustrojstwa wg mnie to bezpieczeństwo, które jak wiadomo, jest bezcenne. Więc jak już musicie się usprawiedliwiać założeniem dziennych (a wg mnie nie musicie, wasze auto, wasza sprawa), to chyba tylko w ten sposób.

 

ale nikt się nie usprawiedliwia, że ma dzienne biggrin.gifma i tyle, po co bić pianę bez sensu, (+) znaleziony, kwestie prawne wyjaśnione, że można a odczucia estetyczne tych co maja i nie mają nie są akurat powodem aby nie zamknąć tego tematu, który może się zaraz przerodzić, w wyższość ŚBN nad ŚWN, zamykam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Gość karmelek

Panowie,

 

skorzystałem z podpowiedzi, światła świecą ale jest jeden problem. Przy włączeniu wycieraczek światła gasną. Czy Wy (osoby, które również brały "+" z silniczka wycieraczek) też tak macie czy coś spaprałem? Elektrykiem nie jestem ale może jak włącza się wycieraczki to napięcie spada na tyle, że nie wystarcza na oba te urządzenia?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...