Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

almera n15 zawieszenie - rożnice


Gość milo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

 

wiem ze kiedys temat był juz poruszany , nadal jednak nie moge znaleźć na czym konkretnie polegają róznice w zawieszeniu almery n15 a wiem ze do 1997 roku i po 1998 są jakies bo producenci kompletnych zawieszeń mają je pod róznymi oznaczeniami ,

 

jakies pomysły :? :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu jest inna średnica sprężyn, przynajmniej tak wynika z katalogu Sachsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 4 tygodnie później...
z przodu po FL są stabilizatory

 

Rozumiem ze FL to Face Lifting bo dla mnie na poczatku najoczywistsze rozumienie tego skrutu to bylo Ftont Left ;P co nie mialo za bardzo sensu. W ktorym roku byl FL?

Moze inaczej mam almere 1.6 z 1996 i chce ja obnizyc. Szukalem na necie jakiejs opcji ale ciezko znalezc komplet sprezyny + amortyzatory. Do almery GTi nie ma problemu wiec stad moje pytanie o roznice. Jezeli zamowilbym amortyzatory ze sprezynami do almery GTi to czy daloby rade bez wiekszych problemow zamontowac w standartowej almerze 1.6??? albo jesli zmowilbym sprezyny do almery 1.6 dajmy na to -35mm i do tego amorki od GTi albo jakies sportowe do GTi to czy daloby sie to wszystko zlozyc i czy ma to wogole sens???

 

W katalogu KYB teoretycznie to te same amortyzatory...

 

http://www.kayaba.co.uk/kayabaeurope/pdfs/...log%2020071.pdf

 

Sprawdzalem tez amorki KYB AGX ale do almery nie ma hehe Sa do primery ale juz nawet nie pytam czy da sie przelozyc bo pewnie nie... ...a moze;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
z przodu po FL są stabilizatory

 

ponoc w niektorych przed FL tez byly... kiedys watek nawet o tym zakladalem bo bylem zaskoczony ze u mnie nie ma:D

 

[ Dodano: Wto 31 Lip, 2007 21:35 ]

z przodu po FL są stabilizatory

 

Rozumiem ze FL to Face Lifting bo dla mnie na poczatku najoczywistsze rozumienie tego skrutu to bylo Ftont Left ;P co nie mialo za bardzo sensu. W ktorym roku byl FL?

Moze inaczej mam almere 1.6 z 1996 i chce ja obnizyc. Szukalem na necie jakiejs opcji ale ciezko znalezc komplet sprezyny + amortyzatory. Do almery GTi nie ma problemu wiec stad moje pytanie o roznice. Jezeli zamowilbym amortyzatory ze sprezynami do almery GTi to czy daloby rade bez wiekszych problemow zamontowac w standartowej almerze 1.6??? albo jesli zmowilbym sprezyny do almery 1.6 dajmy na to -35mm i do tego amorki od GTi albo jakies sportowe do GTi to czy daloby sie to wszystko zlozyc i czy ma to wogole sens???

 

W katalogu KYB teoretycznie to te same amortyzatory...

 

http://www.kayaba.co.uk/kayabaeurope/pdfs/...log%2020071.pdf

 

Sprawdzalem tez amorki KYB AGX ale do almery nie ma hehe Sa do primery ale juz nawet nie pytam czy da sie przelozyc bo pewnie nie... ...a moze;)

 

jest duze ryzyko ze przod bedziesz mial za wysoko, gti ma ciezszy silnik niz 1.6 czyli ma inna twardosc sprezyn. moze sie skonczyc na tym ze tyl ci siadzie ladnie a przod bedzie w gorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki INC i malin_f1. Narazie z powodow niezaleznych (kasa) i tak musze sobie to odpuscic... Wiec bede mial sporo czasu na znalezienie tego czego szukam. Ponoc dobrym rozwiazaniem bylyby amorki KONI (czerwone) i sprezyny H&R albo EIBACH (chociaz na polskie drogi to moze nie do konca najlepsza opcja -twardo). Ja prawdopodobnie sie zdecyduje wlasnie na taki zestaw ale narazie kasa idzie na inne rzeczy. Za to info o tym moze sie przydac innemu posiadaczowi almery :) Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...