Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana gumy ( gruszki ) dźwigni zmiany biegów


ederlezi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

temat może wydawać się dość dziwny , nie bardzo wiem jak to ugryźć. Kupiłem niedawno samochód Nissan Primera Kombi P11 1,8 , rok produkcji 2000. Samochód miał ( jak to określił właściciel ) tuningowany drążek zmiany biegów ( krótszy niż oryginalny ) . Niedawno zauważyłem , że gruszka od zmiany biegów zaczyna się rozwalać , więc postanowiłem kupić nową. Okazało się , że stara gruszka jest po prostu nałożona (mówiąc wprost - jak prezerwatywa) , nie ma żadnych imbusów , nie jest przykręcana. Co więcej , jak się zdejmie gruszkę , widać że drążek zmiany biegów jest zakończony jakimś dziwnym sześciokątem , który być może można odkręcić kluczem nasadowym wielkości tak na oko - 20. A może kręcąc kluczem odkręci się cały drążek ? :) Tego nie wiem. W każdym razie w sklepie z częściami samochodowymi nie widziałem gruszek , które się po prostu nakłada, sprzedawca też za bardzo nie wiedział o co mi chodzi.

 

Czy ktoś w Was spotkał się może z czymś podobnym ? Chciałbym wymienić tą gruszkę na nową i muszę wiedzieć , czy mam jakiś nietypowy drążek , czy w nissanach to normalne ?

 

Może inaczej - czy mogę odkręcać kluczem ten sześciokąt , który wystaje bez obawy , że wykręcę drążek ? Zapoznałem się z wątkiem parę postów niżej , ale nie mam pewności mimo wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...