Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Mam problem biegami


Gość LEGWAN
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a czy oprócz sprzęgła było jeszcze coś robione,np wymiana oleju w skrzyni bądź dolewka a jeśli tak to na jaki,

i jeszcze jedno pytanie,czy podczas włączania tych biegów występuje zgrzyt czy po prosu ciężko wchodzą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie nie zalozyles valeo tylko valeo phc. pchaja te g... w oryginalne pudelka i sprzedaja jako valeo. ja takie wsadzilem i po 6 tys km do reklamacji . wsadzilem sprzeglo luk-a i jest git .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była wymiana oleju ale nie wiem na jaki bo to robił mechanik a czy to ma jakieś znaczenie? a biegi 1 i2 ciężko wchodzą po zapaleniu samochodu a wsteczny zgrzyta

czy to wina sprzęgła czy mechanik dał ciała ?

 

Nie wiem czy oryginalne ale było w zielonym pudełku nawet ni wiem jak poznać oryginał jak załatwiłeś sprawę reklamacji czy oddali kasę za sprzęgło i wymianę czy dali nowe

?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była wymiana oleju ale nie wiem na jaki bo to robił mechanik a czy to ma jakieś znaczenie? a biegi 1 i2 ciężko wchodzą po zapaleniu samochodu a wsteczny zgrzyta

czy to wina sprzęgła czy mechanik dał ciała ?

 

Nie wiem czy oryginalne ale było w zielonym pudełku nawet ni wiem jak poznać oryginał jak załatwiłeś sprawę reklamacji czy oddali kasę za sprzęgło i wymianę czy dali nowe

?

czekam na rozpatrzenie reklamacji. tydzien temu oddalem.wymienielem cale komplet sprzegla na valeo. po kilku tysiacach pedal sprzegla zaczal tak ciezko chodzic ze az noga dretwiala. wyciagneli to sprzeglo i okazalo sie ze to valeo PHC. troche o tym sprzegle poczytalem ale za pozno bo dopiero jak mi juz zamontowali gdyz bylem pewny ze to oryginalne . kilka dni temu wstawilem LUK i jest idealnie. u mnie jedynke mozna wrzucic jak samochod sie zatrzyma. jak jedzie chociaz pomalu to zgrzyta. tak samo ze wstecznym. jak sie toczy delikatnie to zgrzyta jak stoi to ladnie sie wrzuca. te skrzynie chyba tak maja z tego co czytalem na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te skrzynie tak nie maja . U mnie chodzi dobrze. Wydaje mi sie ze bedzie cos z synchronizatorami . Slontaktuj sie z kolega Czajnik. On jest oblatany w skrzyniach biegow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie mechanik zalał Ci skrzynię najtańszym minerałem,stąd problemy z włączeniem i zmiana biegów

tak już po prostu jest w naszych warsztatach

po dłuższej jeździe,kiedy olej się porządnie rozgrzeje biegi dadzą się włączać bez większych problemów

wymień olej na 75W90 syntetyk (np.valvoline durablend) i będzie po problemie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie mechanik zalał Ci skrzynię najtańszym minerałem,stąd problemy z włączeniem i zmiana biegów

tak już po prostu jest w naszych warsztatach

po dłuższej jeździe,kiedy olej się porządnie rozgrzeje biegi dadzą się włączać bez większych problemów

wymień olej na 75W90 syntetyk (np.valvoline durablend) i będzie po problemie

Pozdrawiam

 

Witam

 

Ja czasami mam problem ze zgrzytajaca 2 i wbiciem wstecznego.Tez ktos mi powiedzial zalej Valvoline Durablend i bedzie po problemie lecz niestety bylo odwrotnie i biegi chodzily gorzej niz na starym oleju.Nie twierdze ze to zly olej ale u mnie sie nie sprawdzil.Bardziej npolecam Castrol niz Valvoline

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja po bardzo duzych znizkach kupilem za 270 zl. mysle ze normalnie to koszt 350 - 400 zl

i co bylo to valeo phc?

Edytowane przez rrobal100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...