Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Książka przeglądów


Gość 7model
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Jestem nowym na forum i zapytam delikatnie, czy jest możliwość zdobycia książki przeglądów do w/w Nissana Note. Nie mam takowej i nie wiem co i kiedy przeglądnąć a co wymienić. Byłbym wdzięczny za pomoc w temacie. Nissanka mam od tygodnia i wbrew różnym demonicznym wpisom na jego temat - mi się osobiście podoba.

Pozdrawiam wszystkich użytkowników NISSANA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy gdzieś dostaniesz taką książkę ,chyba że dopadniesz gdzieś z rozbitka.Ile lat ma Twój Note-k,w razie czego służymy informacjami wg.naszych książek,więc pytaj :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze pewnie chodzi o "wykaz czynności obsługowych" czyli o tą rozpiskę, jak się dostaje po przeglądzie na której jest zaznaczone co wymienili a co było kontrolowane. Jeżeli nikt mnie nie uprzedzi, to zrobię Ci skan z mojego ostatniego przeglądu, ale to dopiero jutro jak będę w pracy (nie mam w domu skanera).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek no nie koniecznie,chociaż i to będzie na razie dla niego ważne.W książce przeglądów ma rozpiskę co i kiedy przeglądać i ja tak zrozumiałem ze o książkę chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o firmową książeczkę zwaną Wykaz czynności obsługowych Note to posiadam i mogę zeskanować w wolnej chwili jeśli sobie kolega zażyczy. Bo prawdopodobnie o tę chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek no nie koniecznie,chociaż i to będzie na razie dla niego ważne.W książce przeglądów ma rozpiskę co i kiedy przeglądać i ja tak zrozumiałem ze o książkę chodzi.

Ten wykaz o którym pisałem to właśnie taka rozpiska co przy jakim przebiegu (wieku) wymienić a co skontrolować. Jest dość szczegółowy (w ostatniej kolumnie serwis odchacza to, co było zrobione) i obejmuje czynności do wykonania na kilka lat do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widocznie wszystko idzie do przodu,bo ja czegoś takiego nie dostałem,jeżeli takie coś daja no to super!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widocznie wszystko idzie do przodu,bo ja czegoś takiego nie dostałem,jeżeli takie coś daja no to super!

 

Ja też czegoś takiego nie posiadam, ale wszystkie czynności obsługowe są u mnie wyszczególnione albo w instrukcji obsługi albo w książce gwarancyjnej. Nie pamiętam dokładnie (sprawdzę) ale w którejś z tych dwóch.

Edytowane przez ranger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widocznie wszystko idzie do przodu,bo ja czegoś takiego nie dostałem,jeżeli takie coś daja no to super!

Może nie wszystkie serwisy to dają, ale w Chorzowie dostałem coś takiego już w zeszłym roku. Z tego co pamiętam, Koledzy ze Szczecina (np. Manix w temacie przegląd w serwisie) też o tym wykazie wspominali. Zresztą co tu pisać. Zrobię skan, zobaczycie jak to wygląda.

I tak dla ścisłości: tego nie dają do nowego auta z instrukcją, tylko po przeglądzie aby wykazać co było robione. Pod wykazem są pieczątki mechanika i doradcy serwisowego z tekstem "Potwierdzam wykonanie powyższych czynności" (czy jakoś tak).

Edytowane przez arek_sosnowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak dla ścisłości: tego nie dają do nowego auta z instrukcją, tylko po przeglądzie aby wykazać co było robione. Pod wykazem są pieczątki mechanika i doradcy serwisowego z tekstem "Potwierdzam wykonanie powyższych czynności" (czy jakoś tak).

 

To chyba wszyscy piszemy o dwóch różnych rzeczach. Wykaz po przeglądzie też otrzymałem - kartka A4 z "ptaszkami" przy pozycjach co było robione. Ale z wypowiedzi z wątku wnioskuję, że niektórzy z nas piszą też o książce z wykazem czynności obsługowych typu co i kiedy. Czegoś takiego ja np. nie dostałem, ale wydaje mi się, że takie rozpiski na sporo do przodu są albo w instrukcji albo w książce gwarancyjnej. Muszę to sprawdzić.

Edytowane przez ranger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o czym Arek pisze,byłem na przeglądzie w Chorzowie,ale 2 lata temu i otrzymalem tylko wydruk z wykonanymi czynnościami i kwota do zapłaty.Dla tego napisałem że idzie wszystko do przodu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem o czymś takim jak z poniższego dokumentu:

http://www.nissan-odyssey.pl/files/wykaz_czynnosci_serwisowych.pdf

Może rzeczywiście piszemy o czymś innym, ale ja zrozumiałem prośbę Andrzeja w ten sposób, że potrzebuje on dokumentu z którego będzie wynikało np. co ile wymienić np. filtr paliwa, co ile skontrolować lub wymienić płyn w chłodnicy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem o czymś takim jak z poniższego dokumentu:

http://www.nissan-od...serwisowych.pdf

Może rzeczywiście piszemy o czymś innym, ale ja zrozumiałem prośbę Andrzeja w ten sposób, że potrzebuje on dokumentu z którego będzie wynikało np. co ile wymienić np. filtr paliwa, co ile skontrolować lub wymienić płyn w chłodnicy itp.

Macie do kompletu przeglądówkę:

http://autoniss.pl/i...eglad_typ_e.pdf

u nas dają ja już od ok.5 lat ,jest też jej odpowiednik z przeglądami co 20kkm.

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie do kompletu przeglądówkę:

http://autoniss.pl/i...eglad_typ_e.pdf

u nas dają ja już od ok.5 lat ,jest też jej odpowiednik z przeglądami co 20kkm.

Dokładnie o coś takiego mi chodziło z tym, że inne są częstotliwości przeglądu. Dla Note z silnikiem 1,4 przeglądy są co rok lub co 20 tys km.

Nie chcę namieszać, ale z tego co pamiętam to teraz jest tak, że niezależnie od silnika przeglądy należy wykonywać co 12 miesięcy. Nie pamiętam czy coś się zmieniło w kwestii przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o coś takiego mi chodziło z tym, że inne są częstotliwości przeglądu. Dla Note z silnikiem 1,4 przeglądy są co rok lub co 20 tys km.

Nie chcę namieszać, ale z tego co pamiętam to teraz jest tak, że niezależnie od silnika przeglądy należy wykonywać co 12 miesięcy. Nie pamiętam czy coś się zmieniło w kwestii przebiegu.

To nie rodzaj silnika decydowal co ile jest przegląd .(wedlug mnie tu były jakieś cyrki,jedni dostawali książki że co 20 inni że co 30kkm mimo tego samego roku produkcji i modelu,a jedyna różnica wynikała z....daty druku książeczki gwarancyjnej.Np.u mnie instr.obsługi mówi co innego a książeczka gwarancyjna co innego-serwis na to:należy przestrzegać zapisów gwarancji.)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wszystko wiadomo. Teraz mamy w wątku komplet wykazów przeglądowych :). Mimo wszystko sprawdziłem i ja wykaz czynności serwisowych mam zarówno w instrukcji obsługi (tyle, że tam bardziej się to odnosi do silnika) i w książce gwarancyjnej. Widać Nissan operuje wieloma rodzajami instrukcji, gwarancji oraz różnymi dodatkowymi publikacjami. Od przybytku podobno głowa nie boli ;).

Edytowane przez ranger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kolega JACKO29 mnie zrozumiał, chodziło mi właśnie o to co po jakim czasie, czy przejechanych kilometrach powinno się sprawdzić a co do wymiany. Dziękuję za zamieszczone linki do PDFów, właśnie o to mi chodziło. Dziękuję wszystkim i do usłyszenia. Świetne forum i użytkownicy. Pełna pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...