Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Tuleja wahacza dolnego


jurek00
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A w jaki inny sposób chcesz wybić tuleje bez ich wybijania ?

Bezpieczniej będzie dla reszty zawieszenia jak go zdemontujesz bo inaczej jak będziesz tuleje wybijał to reszta zawiechy też dostanie po d#$#%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o ten element załączony na rysunku. Może nie trzeba rozbierać całego wahacza, aby wymienić tą część ?

 

 

witam jeszcze raz w sprawie wahacza.Mam stwierdzone przez diagnostę wymiane z lewej i prawej strony poduszek wahacza dolnego/mocowanie blizej tylnej strony samochodu/.rys w poprzednim mailu.Analizujac ceny tych częsci/138pln za szt/ oraz ceny nowego wahacza np Yamato/ 178 pln/ to bardziej opłaca sie kupić moi zdaniem cały wahacz ale nie wiem czy nie zrobię jakiegoś błędu technicznego.Proszę o opinie w tej sprawie oraz prosiłbym tak prosto napisanie jak zdemontować sworzeń wahacza bo naczytałem się na forum ze są z tym kłopoty/ w instrukcji N16 to demontują nawet czop z piasty koła/ albo samej poduszki wahacza.Może nudzę ale najgorzej coś eksperymentować przy własnym samochodzie.Pozdrawiam

post-27913-0-28309400-1302357554_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam, mam do wymiany tuleje wahacza dolnego przedniego. W związku z tym chciałbym zapytać czy tuleję tylną trzeba wymieniać całą, czy tylko to co zaznaczyłem na miniaturze?

16a15bf3f62e7.th.jpg

Edytowane przez Bonhart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jakie masz te wahacze.. U mnie nie dalo rady zdemontowac tulei tylko ten sworzen.. Do wymiany caly wahacz. Z drugiej strony koszt samej tulei rowny jest cenie wahacha.. Mowa o zamienniku ale to jeden pies.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Otóż jestem po wymianie tulei, a w zasadzie wkładu gumowego (czyli tego co jest w środku :)). Mam teraz włożone "wkłady"/poduszki firmy NOK i MOOG (NOK podobno w wielu markach idzie na pierwszy montaż). Ta opcja jest wg. mnie dużo korzystniejsza niż zakup zamiennika o wątpliwej jakości. U mnie demontaż poduszek gumowych nie nastręczył żadnych trudnośći.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tylko tyle? Ostatnio na przeglądzie mi wyszło, że tuleje mam popękane, ale żadnych stuków itp nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem, bo mi coś stukało i na szarpakach mi powiedzieli, że to tuleje. I co? Dalej stuka!!Zagoniłem mechanika pod samochód i stwierdził, że końcówki drążków - jeszcze nie zmieniałem. Dodam jeszcze, że gumy faktycznie były popękane, ale po wymianie ilość stuków się nie zmniejszyła!! Aha przed wymianą nie zauważyłem żeby mi samochód ciągało go po drodze! Wniosek - taki diagnosta jak ze mnie kosmonauta, ba! jeszcze mu za to zapłaciłem !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...