Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Odglosy w silniku Nissan Note


Gość Dmitrij
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam Nissan Note 1,4 z 2006 przejechałem 105000 km, problem jest w tym ze ma dziwne odgłosy przy silniku na wolnych obrotach w czasie jazdy nie słychać ale jak stoi na miejscu z odpalonym silnikiem to słychać jak by cos pukało naciśnie sprzęgło to znika jak odpuszczę to słychać raz ciszej raz więcej. Czy morze kto wie co to morze być ? proszę o poradę.

Pozdrawiam Dmitrij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w czasie jazdy nie słychać ale jak stoi na miejscu z odpalonym silnikiem to słychać jak by cos pukało naciśnie sprzęgło to znika jak odpuszczę to słychać raz ciszej raz więcej

 

A może ten dźwięk to miarowe ciche "terkotanie" ? Tak jak by się coś cicho "metalicznie" obracało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ten dźwięk to miarowe ciche "terkotanie" ? Tak jak by się coś cicho "metalicznie" obracało?

 

Witam dziękuje za odpowiedz , w oslonie jest ok sprawdzalem , dokładnie tak jak by cos obracało słychać "terkotanie’’ i to dosyć głośne a jak naciśnie sprzęgło to przestaje , co to morze być ?

Edytowane przez Dmitrij
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziękuje za odpowiedz , w oslonie jest ok sprawdzalem , dokładnie tak jak by cos obracało słychać "terkotanie’’ i to dosyć głośne a jak naciśnie sprzęgło to przestaje , co to morze być ?

 

Ciężko określić co to oznacza "dość głośne". W każdym razie nie zbyt głośny dźwięk przypominający "terkotanie" - na tyle nie głośny, że aby dokładnie go usłyszeć trzeba nachylić głowę do przedniego lewego koła (choć np. w garażu może być wyraźnie słyszalny), to nic innego dźwięk obracającego się synchronizatora piątego biegu, który znajduje się na wałku sprzęgłowym. Wciśnięcie sprzęgła powoduje odłączenie wałka sprzęgłowego i dźwięku nie ma. Jeżeli mówimy o tym samym, to nie jest to usterka. W wielu samochodach tak jest i jest to normalne. Koła i synchronizator 5 biegu są tak jak by poza skrzynią - na samym jej krańcu. Skrzynia jest położona poprzecznie - stąd ten dźwięk jest słyszalny przy lewym przednim kole. Z tej strony siedzi też kierowca i jak ma bardzo czułe ucho ;) może to usłyszeć - na postoju oczywiście. Tak jak powiedziałem sprawa dość powszechnie spotykana. Oczywiście efekt jest raczej słyszalny w autach z większymi silnikami (i skrzyniami). W nie doładowanej "prykawce" 1.0-1.2 raczej tego nie usłyszymy, bo skrzynia raczej tam będzie mała co przy gabarytach dzisiejszych "małych" samochodów może to być po prostu nie słyszalne. W Note słyszalne jest - choć nie za bardzo. Z czasem nieco się ten efekt "wycisza". W sumie to dziwne, że usłyszałaś to dopiero po 100000 km. Możliwe, że po takim przebiegu po prostu zacząłeś nasłuchiwać ;). Możliwe też, że po 100000 powinienieś sprawdzić poziom oleju w skrzyni. Jego niedobór może akustycznie "wzmacniać" ten efekt.

 

Pisaliśmy już o tym wielokrotnie. Jacko podał Ci linka do odpowiedniego wątku na forum :).

Edytowane przez ranger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko określić co to oznacza "dość głośne". W każdym razie nie zbyt głośny dźwięk przypominający "terkotanie" - na tyle nie głośny, że aby dokładnie go usłyszeć trzeba nachylić głowę do przedniego lewego koła (choć np. w garażu może być wyraźnie słyszalny), to nic innego dźwięk obracającego się synchronizatora piątego biegu, który znajduje się na wałku sprzęgłowym. Wciśnięcie sprzęgła powoduje odłączenie wałka sprzęgłowego i dźwięku nie ma. Jeżeli mówimy o tym samym, to nie jest to usterka. W wielu samochodach tak jest i jest to normalne. Koła i synchronizator 5 biegu są tak jak by poza skrzynią - na samym jej krańcu. Skrzynia jest położona poprzecznie - stąd ten dźwięk jest słyszalny przy lewym przednim kole. Z tej strony siedzi też kierowca i jak ma bardzo czułe ucho ;) może to usłyszeć - na postoju oczywiście. Tak jak powiedziałem sprawa dość powszechnie spotykana. Oczywiście efekt jest raczej słyszalny w autach z większymi silnikami (i skrzyniami). W nie doładowanej "prykawce" 1.0-1.2 raczej tego nie usłyszymy, bo skrzynia raczej tam będzie mała co przy gabarytach dzisiejszych "małych" samochodów może to być po prostu nie słyszalne. W Note słyszalne jest - choć nie za bardzo. Z czasem nieco się ten efekt "wycisza". W sumie to dziwne, że usłyszałaś to dopiero po 100000 km. Możliwe, że po takim przebiegu po prostu zacząłeś nasłuchiwać ;). Możliwe też, że po 100000 powinienieś sprawdzić poziom oleju w skrzyni. Jego niedobór może akustycznie "wzmacniać" ten efekt.

 

Pisaliśmy już o tym wielokrotnie. Jacko podał Ci linka do odpowiedniego wątku na forum :).

 

Wlasnie bardziej słychać z lewej strony i jest głośne " terkotanie" a jak ponaciskałem pare razy sprzęgło to przestaje na tylie ze wprawie to nie slysze , pierwszy raz to usłyszałem jak odebrałem samochód z salonu było bardzo słabe jak przejechałem 40000 km to było słyszane więcej a teraz to stojąc od 2 metrów od samochodu to slysze dlatego muwie ze dosyć głośne.

Chyba sprzedali mi wadliwy samochód :unsure: .

 

 

Dzękuje ok poczytam

Edytowane przez Dmitrij
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, może to coś innego niż to o czym piszemy. Efekt o którym pisaliśmy nie nasila się z wiekiem i przebiegiem. Wiemy to na pewno, bo mamy tu na forum kilku kolegów z dużymi przebiegami.

Jeżeli miałeś wątpliwości szkoda, że nie zweryfikowałeś tego póki autko było na gwarancji. Teraz musisz temat skonsultować z dobrym mechanikiem.

 

A tak na marginesie. Być może jeździsz przez 5 lat z usterką a autko ciągle śmiga. To raczej nie objaw wadliwego auta, tylko właśnie bardzo solidnego - wszak przez 5 lat ta niby wadliwa część nie skapitulowała ;). Kiedyś mój kolega miał coś podobnego w objawach (choć "dzwieki" były inne) w Oplu (Corsa C). Tam faktycznie była to usterka - wadliwe łożysko. Jeździł i skrzynia dosłownie rozpadła się w miesiąc i nadawała się tylko do wymiany. To są dopiero wadliwe samochody ;).

Edytowane przez ranger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Podobna usterkę miałem u siebie.

Masz w swoim Nocie klime jeśli tak to sprawdz mocowanie sprężarki klimatyzacji

Mocowana jest na trzech śrubach które lubią sie wykrecać.

Stukało jak wóz drabiniasty szczególnie przy ruszaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

 

Kolejne wrażenia z jazdy.

Gdy samochód jest na luzie (odpalony) słychać dzwięk przypominający pracujący silnik diesela.

Gdy wciskam sprzęgło dźwięk albo znika albo mocno ustepuje.

Dźwięk z lewej jak i prawej strony samochodu identycznie słyszalny i to dość mocno.

Wcześniej z silnika dochodziły różne dzwięki ale ten jest dość głośny.

Na rozgrzanym silniku wydaje się być bardziej odseparowany (lepiej to słychać) od zimnego ogólnego chrzęstu.

Poziom oleju w porządku.

Charakterystyczne jest to, że po naciśnięciu sprzęgła ustępuje.

Piszecie o skrzynii biegów ale tam niby ten dźwięk ma być ledwo słyszalny?

Za odpowiedzi z góry dziękuję.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Dysten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było o tym już wałkowane, że hej ;). Prawdopodobnie to synchronizator V biegu. Takie "terkotanie" to w Note po prostu TTTM. Głośność tego zjawiska raczej zależy od okoliczności a nie np. rozgrzania silnika, choć pewnie przy rozgrzanym oleju w skrzyni może być nieco lepiej słyszalny.

Pisząc o okolicznościach, mam tu na myśli np. to, że w garażu lub wieczorem słuchać to lepiej niż np. w ciągu dnia na ulicy lub parkingu. Dźwięk ten też nasila się po załączeniu klimy - dlatego niektórzy myślą, że ich klima działa głośno.

 

Zdecydowanie najwyraźniej słychać to przy lewym przednim kole. Bo w tą stronę jest zwrócona skrzynia ;).

 

Efekt nie szkodliwy. Skrzynie pracują z tym "efektem" i nic się nie dzieje. Przy zapiętym biegu też raczej tego nie słychać - co daje wniosek, że "efekt" o którym mowa pojawia się tylko "na luzie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...