Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

z Primery 1.8 na > QQ 1.6 - kto i jakie wrażenia ?


kajot04
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nadal szukam QQ i nie jest łatwo, o ile nie ma się zamiaru wydać 80tys na nówkę. A ciśnienia nie mam na nówkę, bo parkuje w centrum i dwu-trzylatek z dobrych rąk zupełnie mnie zaspokoi. Idąc dalej - znam możliwości benzyny i diesla 2.0 bo jeździłem nimi, i tego szukam. Jednak często staje przed propozycją 1.6 benzyna - jest ich więcej i relatywnie młodsze w zakładanym budżecie... Mam teraz P12 benzyna 1.8. Podobno QQ z benzyną 1.6 zachowuje się nawet lepiej, i jest bardziej dynamiczny - więc może jednak iść na oszczędnościowy wariant - problem z tym, że nie mam takiego "pod ręką" i nie mogę sprawdzić zachowania na drodze. Mam swoje lata, nie muszę się ścigać ale jednak chciałbym mieć odrobinę przyjemności a nie smutną konieczność w prowadzeniu tego auta. Miał ktoś przejście z P12 benzyna 1.8 na QQ 1.6 - i jakie ma odczucia co do jazdy, dynamiki, przyspieszenia itp ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kajot04 wybierz się do najbliższego dealera i poproś o jazdę próbną. Samochody demo zazwyczaj są z silnikim 1.6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja mam dziwnego dealera - same dwulitrówki na full wypasie... i tak raczej bywa częściej (o ile się orientuję), a potem klient kupuje 1.5 i płacze że to nie to :). No a posiadacze 1.6 - bez przesiadki z P12. Jak się takim małym benzyniakiem w QQ jeździ ? Nie ma stresu szczególnego na trasie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłem demówką z silnikiem 1.6 i jak dla mnie trochę słabo. Obawiałem się co wyjdzie z silnikiem 1,5 dci, ale po kilkumiesięcznym użytkowaniu jestem zadowolony. Dobry kompromis między spalaniem, a osiagami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja mam dziwnego dealera - same dwulitrówki na full wypasie... i tak raczej bywa częściej (o ile się orientuję), a potem klient kupuje 1.5 i płacze że to nie to :). No a posiadacze 1.6 - bez przesiadki z P12. Jak się takim małym benzyniakiem w QQ jeździ ? Nie ma stresu szczególnego na trasie ?

 

Takie samo doświadczenie- próbowałem w tzeszłym roku u trzech dealerów i nigdzie nie było 1.6 - też tylko takie jak piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nadal szukam QQ i nie jest łatwo, o ile nie ma się zamiaru wydać 80tys na nówkę. A ciśnienia nie mam na nówkę, bo parkuje w centrum i dwu-trzylatek z dobrych rąk zupełnie mnie zaspokoi. Idąc dalej - znam możliwości benzyny i diesla 2.0 bo jeździłem nimi, i tego szukam. Jednak często staje przed propozycją 1.6 benzyna - jest ich więcej i relatywnie młodsze w zakładanym budżecie... Mam teraz P12 benzyna 1.8. Podobno QQ z benzyną 1.6 zachowuje się nawet lepiej, i jest bardziej dynamiczny - więc może jednak iść na oszczędnościowy wariant - problem z tym, że nie mam takiego "pod ręką" i nie mogę sprawdzić zachowania na drodze. Mam swoje lata, nie muszę się ścigać ale jednak chciałbym mieć odrobinę przyjemności a nie smutną konieczność w prowadzeniu tego auta. Miał ktoś przejście z P12 benzyna 1.8 na QQ 1.6 - i jakie ma odczucia co do jazdy, dynamiki, przyspieszenia itp ?

P12 1.8 nie toczyłem się , ale przejechałem już ok.30kkm na QQ 1,6 w różnych warunkach i obciążeniu i uważam,że auto jest OK.Czasy jazdy zgodne z wyliczonymi z nawigacją NC,czyli zgodnie z przepisami. Paliwo średnio generalnie ok 8-9 l/100 km łącznie z miastem. Ja jednak prawie zawsze mam w trasie na grzbiecie albo trumnę z nartami, albo 2 rowery , albo jedno i drugie i 2-3 osoby.W konfiguracji płaskiej i tylko kierowca na trasie między 6-7,5 l.

Przyśpieszenia porównywalne do innych aut kompaktowych o podobnych silnikach.

Dla mnie wystarczy.

J

Edytowane przez JACEK1952
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość marcinbergen

Hej. Wiec tak... uzytkowalem primere 1.8 p11.144 przez ponad 3 lata:) zadnych problemow z olejem nie mialem od przegladu do przegladu zero zauwazalnych ubytkow( przebieg ponad 170tys) kupilem jak miala ok 130tys..jedyny problem to zapieczony zacisk hamulcowy tyl :) od wrzesnia 2010 r posiadam QQ1.6 i co do silnika i prowadzenia sie auta primera ma 1 miejsce... jednak motor 1,8 byl mocniejszy choc konikow bylo mniej bo chyba 114 a QQ ma 116. Tyle tez ze w QQ nie czuje sie tak predkosci..jest wyzszy i jakos sie tak inaczej prowadzi tak bezplciowo krotko mowiac:) primera miala tylko abs wiec na mokrym jak przycisnalem to dym lecial z pod kolek nawet na 3 biegu:) a w QQ JEST JUZ TROCHE ELEKTRONIKI i odcina paliwo :) Krotko mowiac QQ 1,6 ma bardzo elastyczny motor od 50 km/h mozna smialo jechac na 5biegu i sie rozpedza:) pali ok 8-8,5l siedzi sie wyzej niz w zwyklych osobowkach:) i ma duze balony na felgach 16" wiec kraweazniki mu nie starszne i problem z porysowanymi felgami rowniez:) przynajmniej u mnie:) i najwiekszy plus DUZE LUSTERKA BOCZNE :) w sumie jestem zadowolony ale w pierwszym tyg po przesiadce sie z primery brakowalo mi mocy i tego tak zwanego "czucia auta" tzn ze nie wiem kiedy wypadne z zakretu lub kiedy wpadne w jakikolwiek poslizg ( w primerze to czulem) .. QQ1,6 JESTEM NA TAK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Wiec tak... QQ1,6 JESTEM NA TAK :)

 

no dzięki, lepiej późno niz wcale :) - i mam podobne odczucia co do prowadzenia - tak bezpłciowo, fakt, natomiast silnik 1.6 nie tyle moc co moment - to jednak mało, na trasie staje się mało przyjemny. Ja po "testach" zdecydowałem się na 2.0. Cicho, miło, a jak muszę - jest czym depnąć, choć tak naprawdę to 2.0dCi daje dopiero to co powinno być, ale nie miałem ochoty na serwisowanie diesla. Osobiście jestem średnio usatysfakcjonowany - mały trochę ten samochodzik, niska klapa bagażnika i podle umieszczona półka tylna to minusy, a przesłaniające spory obszar widzenia lustro na przedniej szybie to tragedia. Brak płynnej regulacji foteli to też minus, no i stwierdzam iż kamera to nie to co czujniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...