Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Wymiana zagarów na wersję z obrotkiem plus podświetlenie na niebiesko.


MeteorKKR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wymiana zagarów na wersję z obrotkiem plus podświetlenie na niebiesko.

Wpierw zakupiłem zegar z obrotkiem.

20101319004.jpg

20101319006.jpg

 

Stare zegary jeszcze w aucie:

20101319010.jpg

 

Wymontowywanie starych zegarów (kierownicę trzeba maksymalnie opuścić aby dostać się do prawej dolnej śruby trzymającej obudowę):

20101319012.jpg

 

lewa dolna śruba:

20101319014.jpg

 

zegary bez obudowy:

20101319015.jpg

 

teraz trzy śrubki i zegary odkręcone:

20101319018.jpg

20101319020.jpg

20101319019.jpg

20101319022.jpg

 

odłączamy wtyczki i obydwa zegary we wspólnym zdjęciu:

20101319025.jpg

 

różnica 11 tys. km nie robi niby dużej różnicy, ale... lepiej jakby było dokładnie:

20101319029.jpg

 

wymontowujemy więc prędkościomierze i zamieniamy miejscami:

20101319030.jpg

20101319028.jpg

 

prędkościomierz już we właściwym zestawie zegarów:

20101319032.jpg

 

teraz czas na zabawę farbkami:

20101319035.jpg

 

Pomalowane już wskazówki:

20101320036.jpg

20101320037.jpg

20101320038.jpg

20101320039.jpg

 

Teraz czas na podświetlenie zegarów - porównanie dotychczasowej żarówki (pierwsza z lerwej) i dwóch rodzajów diod o niebieskim kolorze światła, z wklęsłym czubkiem dzięki któremu światło jest rozproszone (druga z lewej wymaga lekkiego dopiłowania blaszek aby weszła bez ich wyłamania, trzecia z lewej wchodzi w miejsce dotychczasowej żarówki, tak jak widać to w pozycji czwartej z lewej) :

20101325001.jpg

 

założone już zegary z nowym podświetleniem:

20101320048.jpg

 

widok na podświetlenie w nocy:

20101320056.jpg

20101325020.jpg

 

Podświetlenie zegarka: też jest wsadzona niebieska dioda, do tego niebieska folia, efekt widać na ostatnim zdjęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Własnie obrotek nie działa bo nie wiedziałem jak go podłączyć, ( w niektórych wersjach jest plug and play, czyli włożysz i działa) ale jak będę miał czas to się za jego popięcie też wezmę. Ewentualnie zawsze zostaje elektryk :)

Edytowane przez MeteorKKR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

A w jakich wersjach jest Plug&play? Namierzyłem licznik z obrotomierzem z Micry z 2001 roku, a moja jest z 2002. Gdyby to była tylko kwestia przełożenia zegarów to bym sie skusił :)

Edytowane przez dakopi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie zrobione. Ja u siebie jak się zrobi ciepło muszę wymontować zegary bo połowa żarówek już przepalona i ciemno na desce nocą jest. Ale ja zostanę przy fabrycznym kolorze podświetlania.

 

Czy te diody faktycznie zdają dobrze egzamin? Czy lepiej dać zwykłe żarówki po prostu? Jaki koszt tych żarówek diodowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm dziwna sprawa... jak us iebie zakładałem licznik z obrotomierzem to był plug&play.. micra z 97 dostala licznik od super s z 94 i wszystko smigalo.. a sprawdzałeś wogole przed tymi kombinacjami czy czasami nie był plug&play ?

Edytowane przez demano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie działa obrotek trzeba poprowadzić kabelek od wtyczki przy aparacie zapłonowym (z tego co pamiętamniebieski kabelek ) do licznika. Nie ciąć kabla przy wtyczce, tylko odizolowaną końcówkę wsunąć do żeńskiej części złącza i już. Drugi koniec do 2 pinu lewej wtyczki w liczniku i koniec roboty. Jak dam radę to wrzucę zdjęcie.

Pozdro.

 

U mnie licznik na LED-ach wygląda jak na załączonym zdjęciu. Zrobiłem go razem z obrotkiem 3 lata temu i do dziś dziala bez zarzutu.

post-20837-0-21911500-1329080330_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem licznik z obrotomierzem z Micry 1.3 z 2000 roku, po przełozeniu wszystko działa bez problemu, nie musiałem nic kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Wlodarskis

Witam! Zakupilem sobie zegary z obrotkiem jednak brakuje mi impulsu od cewki (tego czarnego kabelka) wiem gdzie go wpiąc do licznika tzn w które miejsce jednak gdzie podpiac 2 strone? wiem ze gdziez w kebelki od cewki ale które? Prosze o pomoc

 

 

Dobra poradziłem sobie. Wystarczy podpiąć sie pod kostke za aparatem zapłonowym u mnie byl to 3 kabelek od góry (biały) wpinasz i działa ( oczywiście 2 strone pod licznik w tą czarną lewa kostke przedostatni styk z lewej strony). Jednak wydaje mi sie ze zdeczke oszukuje obrotomierz ale to juz sprawa na poźniej:).

Edytowane przez Wlodarskis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Koledzy, wziąłem się w końcu za wymontowanie zegarów, bo szału dostaję już z działającym wyrywkowo obrotomierzem. Z reguły nie działa on w ogóle, ale jak się dociśnie zegary bardziej do deski (naciskając szybkę) to działa obrotek. Po zdjęciu daszku od zegarów, okazuje się że coś jest nie tak jak powinno z tą folią od tyłu zegarów, bo wystarczyło trochę nią poruszać i było wszystko OK, bez dociskania zegarów.

 

Mam dwa pytania:

- czy folia na tyle zegarów jest taka sama w wersji z obrotomierzem i bez obrotomierza

- czy ma ktoś może odsprzedać kilka oprawek do małych żarówek (5-6 sztuk potrzebuję)

 

Proszę o info tutaj albo na PW.

 

Z góry dziękuję.

 

Mój licznik, po odświeżeniu... Zdecydowałem się na zwykłe żarówki. W sumie, tylko dwie od podświetlenia działały, reszta spalona była, więc po tej ciemności jaka panowała na desce rozdzielczej, teraz można powiedzieć, że nocą mam przed sobą kulę światła :-)

post-36771-0-78310300-1339915359_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

WItam

Chcę wymienić spalowe żarówki, jednak po odkręceniu tych 2 śrubek - z prawej str kierownicy i tej po lewej, w jaki sposób zdjąć osłonę plastikową?

Nie chciałbym połamać a jakoś cięzko idzie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...