Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

silnik nie chce "zagadać"


Gość tadelak

Rekomendowane odpowiedzi

Nissan Almera z 2000 roku, silnik 2,2 DT. Wymieniłem pompę wtryskową i sinik nie chce odpalić. Nie mam pewności czy w pompie jest immobilajzer. Może ktoś miał taki problem. Ta pompa nie jest nowa, ale podobno wymontowano ją z jeżdżącego samochodu. Wygląda na dobrą. Silnik na samostarcie też nie chce palić. Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No,właśnie imobilizer blokuje,trzeba przypisać pompę za pomocą komputera w ASO,lub warsztatu,który ma program do Nissana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Pnie Jacku - a jak bym przełożył całe sterowanie elektroniczne (znajdujące się w górnej części pompy) z tej wymontowanej, z uszkodzeniem mechanicznym, co Pan na to? Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Pnie Jacku - a jak bym przełożył całe sterowanie elektroniczne (znajdujące się w górnej części pompy) z tej wymontowanej, z uszkodzeniem mechanicznym, co Pan na to? Pozdrawiam!

 

witam

 

W takim wypadku nie powinno być problemu pod warunkiem że elektronika ze starej pompy była ok

Jak wymieniałem pompę też Miałem stracha przed pierwszym odpaleniem, zablokuje nie zablokuje 50/50... ale udało się... :rolleyes:

 

pozdroo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To właśnie elektronika jest odpowiedzialna za imobilizer i przełożenie rozwiązuje problem(o ile była sprawna).Ja oddałem pompę do naprawy,elektronikę zmienili i przestawiacz kąta wtrysku + kalibracja pompy na stole probierczym,i po założeniu odpałka bez większych buli,ale była odblokowana.Po zmianie pompy na używkę niestety trzeba przypisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...