Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] skacze obrotomierz


patrykr1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

w mojej almerce n16 1.8 od pewnego czasu obrotomierz zaczyna lekko skakac, tzn nie pokazuje płynnie obrotow tylko porusza sie takimi małymi skokami powiedzmy co 50 obrotow, a jadac ze stała predkością tez lekko skacze +-50 obrotow. więcej nic sie nie dzieje z autem, jezdzi normalnie.

 

Przywolam temat jeszcze raz, nikt sie z tym nie spotkal?? dodam ze teraz wyczowam lekkie szarpanie przy dospieszaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

w mojej almerce n16 1.8 od pewnego czasu obrotomierz zaczyna lekko skakac, tzn nie pokazuje płynnie obrotow tylko porusza sie takimi małymi skokami powiedzmy co 50 obrotow, a jadac ze stała predkością tez lekko skacze +-50 obrotow. więcej nic sie nie dzieje z autem, jezdzi normalnie.

 

Przywolam temat jeszcze raz, nikt sie z tym nie spotkal?? dodam ze teraz wyczowam lekkie szarpanie przy dospieszaniu.

 

u mnie w 1.5 byl to wyciagniety lancuch rozrzadu, niestety. po wymianie rozrzadu jak reka odjal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

teraz pokazal sie blad 0300 czyli brak zaplonu na cylindrach, auto ciagle pali bdb i jezdzi jak jezdzilo do tej pory.

Manual podaje:+ Improper spark plug -sprawdzone

+ Insufficient compression- sprawdzone

+ Incorrect fuel pressure- na gazie jest to samo wiec odpada

+ EGR volume control valve- nie wiem jak sprawdzic

+ The injector circuit is open or shorted- na gazie jest to samo wiec odpada

+ Injectors- jw.

+ Intake air leak- sprawdzone

+ Insufficient ignition spark- nie sprawdzone ale po sprawdzeniu swiec zadna nie byla okopcona za to bardzo ladnie wypalone

+ Lack of fuel-odpada

+ Heated oxygen sensor 1 (front)- odpada

 

jesli to wina lancucha rozrzadu to dlaczego przy chamowaniu silnikiem obroty tez skacza??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz pokazal sie blad 0300 czyli brak zaplonu na cylindrach, auto ciagle pali bdb i jezdzi jak jezdzilo do tej pory.

Manual podaje:+ Improper spark plug -sprawdzone

+ Insufficient compression- sprawdzone

+ Incorrect fuel pressure- na gazie jest to samo wiec odpada

+ EGR volume control valve- nie wiem jak sprawdzic

+ The injector circuit is open or shorted- na gazie jest to samo wiec odpada

+ Injectors- jw.

+ Intake air leak- sprawdzone

+ Insufficient ignition spark- nie sprawdzone ale po sprawdzeniu swiec zadna nie byla okopcona za to bardzo ladnie wypalone

+ Lack of fuel-odpada

+ Heated oxygen sensor 1 (front)- odpada

 

jesli to wina lancucha rozrzadu to dlaczego przy chamowaniu silnikiem obroty tez skacza??

 

Jakby nie patrzeć to łańcuch się kreci podczas przyśpieszania i hamowania :whistle: .Zanim wymienisz łańcuch co jest wielce prawdopodobne to sprawdź czujnik położenia wałka rozrządu,one często padały a Nissan ogłaszał nawet akcje serwisową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jakby nie patrzeć to łańcuch się kreci podczas przyśpieszania i hamowania :whistle: .Zanim wymienisz łańcuch co jest wielce prawdopodobne to sprawdź czujnik położenia wałka rozrządu,one często padały a Nissan ogłaszał nawet akcje serwisową.

 

czujniki sprawdzone, tzn mialem mozliwosc przelozenia ze sprawnej almery:) ale nic sie nie zmieniło, wiec chyba naprawde pozostaje łańcuch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie z tym walczę w swojej Primce, te same objawy z tym że teraz obroty już mi nie falują - auto jest momentami słabe, szarpie przy gwałtownym przyspieszaniu, nie idzie ponad 4000 obrotów. Komputer pokazuje P0335 - czujnik położenia wału korbowego. Po lekturze forum też coraz bardziej skłaniam się ku wymianie rozrządu.

Będzie bolało :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano zaboli. ja pierwsze co tez wymienilem czujnik walu, bo taki blad wyskakiwal ale nie pomoglo. mechanizator po zdjeciu pokrywy rozrzadu i sprawdzeniu naciagu lancucha nie mial wiecej pytan :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

dla zakonczenia tematu powiem tylko ze wymienilem rozrzad i almerka chodzi jak nowa, wiec skaczace obroty= wymiana rozrzadu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla zakonczenia tematu powiem tylko ze wymienilem rozrzad i almerka chodzi jak nowa, wiec skaczace obroty= wymiana rozrzadu

:( :( Ile Cie kosztowała ta (nie)przyjemność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...