Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opony 265/75 R16 kontra 255/85 R16


Fidel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Stoję przed dylematem zakupu opon do mojego Terrano II. Co będzie lepszym rozwiązaniem opony 265/75 R16 czy 255/85 R16? Zaznaczam, że samochód wyprodukowany jest w wersji LONG. Z jednej strony mam świadomość tego, że autko posiada masę własną bliską 1.9 tony co przemawiałoby za kupnem szerszych opon (chociażby przejazdy przez błota),a z drugiej jednak strony opony 255/85 R16 są większe i co w związku z tym, w niektórych sytuacjach lepsze (np. większy prześwit). Opony 255/85 R16 to 33,1 cala, a 265/75 R16 to 31,6 cala (wg kalkulatora). Czytając nasze forum nie zetknąłem się z opisem, żeby ktoś w swoim T2 założył koła o rozmiarze 33,1 cala. Nadmieniam, że autko ma wymieniony zderzak przedni (teraz jest metalowy), został również podniesiony na drążkach o około 4 cm, zostały założone wyższe o ok. 4 cm sprężyny oraz zostały wymienione amortyzatory. Firma (renomowana), która dokonywała mi tych przeróbek twierdzi, że największe koła jakie będzie można do tego autka założyć to 265/75 R16 wraz z nowymi felgami o ET -10, a i tak trzeba będzie coś tam jeszcze podciąć. Pomimo tego, że mam pełne zaufanie do tej Firmy dylemat mój chciałem przedstawić na forum. Może ktoś coś ciekawego "podsunie". Zaznaczam również, że nie chciałbym wykonywać żadnych poszerzeń błotników. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Pozdrawiam

Fidel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość terranosaur

różnica w szerokości to ok pół cala wg kalkulatora wspomnianego czyli prawie żadna

 

wg mnie główną różnicę w takich oponach zrobi bieżnik bo rozmiarowo są niemalże jednakowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnica w szerokości to ok pół cala wg kalkulatora wspomnianego czyli prawie żadna

 

wg mnie główną różnicę w takich oponach zrobi bieżnik bo rozmiarowo są niemalże jednakowe

 

Dzięki za komentarz. Moim zdaniem jednak w wielkości różnica jest znaczna jedna wielkość to 33,1 cala, a druga 31,6 cala czyli 1,5 cala różnicy. Samochód będzie więc sporo wyższy. T2 w tym zakresie (szerokość/wysokość) i tak już ma niekorzystny układ. Fakt, że może różnica wielkości wynika z samego bieżnika, ale jednak jest.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość terranosaur

jedna wielkość to 33,1 cala, a druga 31,6 cala czyli 1,5 cala różnicy.

tak, różnica w wysokości jest w sumie tylko i tez niewielka 3cm w szerokości prawie żadna , tak czy siak dla mnie to to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak ;D i nawet większe

 

ZOBACZ TU

IFS nie wytrzyma 33'' - przeguby, drążki - brak skoku, wymieniać dalej. To samo jest u konkurencji, przy podobnym zawiasie. Zrobić raz i porządnie.

 

IFS nie wytrzymuje próby czasu i fantazji łączników pomiędzy kierownicą a siedzeniem. Na 31'' przy sprawnym zawieszeniu zapomina się o przodzie.

 

Rozsądnie zrobiona jest czerwona TII, na tej samej stronie - @Grzesio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IFS nie wytrzyma 33'' - przeguby, drążki - brak skoku, wymieniać dalej. To samo jest u konkurencji, przy podobnym zawiasie. Zrobić raz i porządnie.

 

IFS nie wytrzymuje próby czasu i fantazji łączników pomiędzy kierownicą a siedzeniem. Na 31'' przy sprawnym zawieszeniu zapomina się o przodzie.

 

Rozsądnie zrobiona jest czerwona TII, na tej samej stronie - @Grzesio.

 

no właśnie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...