Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

parę pytań nowego


jugo1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pierwsze emocje po zakupie minęły, dlatego zadam kilka pytań odnośnie tiidy.

Wiem, że w tym samochodzie nie "pogrzebię" sobie tak jak w piętnastoletnim daewoo, z którego się przesiadłem a w którym to nie rozebrałem tylko sinika.

Samochód oczywiście fajny i wygodny ale:

- gdzie macie zamontowaną gaśnicę? - u mnie wala się we wnęce koła zapasowego.

- miejsce gniazda 12V niefortunne - kabel zasilacza do np. gps biegnie przez środek deski oraz blisko lewarka zmiany biegów i hamulca ręcznego. Czy ktoś próbował zamontować dodatkowe gniazdo np. w schowku nad panelem radia?

- czy macie pokrowce na siedzeniach (jeśli tak to proszę o podanie nazwy firmy i modelu pasującego do tiidy)?

- mam tylko opony zimówki 195/65r15 - w jakim rozmiarze i jakiej firmy były montowane opony fabrycznie?

- skrzynia biegów - chodzi precyzyjnie ale biegi wchodzą skokowo - też tak macie?

- skrzynia biegów - trochę wyje na niskich biegach i niskich obrotach - wyżej jest ok. jak u Was?

- sprzęgło - trochę za ciężko wchodzi pedał - może to normalne.

- jakie macie obroty biegu jałowego - u mnie ok 800 - 900 (odczyt z obrotomierza)?

- czy końcówki wychodzące z przepustnicy w waszych c11 są podłączone do układu chłodzenia (manual versy 2007 pokazuje, że tak być powinno)?

- chyba stukanie, ale delikatne słyszę z prawej strony (pewnie końcówka drążka);

- nie stwierdziłem stuków w kolumnie kierownicy ale przy skręconych kołach (w lewo lub prawo) na dziurach w jezdni słyszę sporadyczne walnięcia - pewnie ława;

- znalazłem źródło głuchych puknięć w czasie ruszania lub hamowania - fotel kierowcy (później uszczegółowię miejsce).

 

Przeglądam forum od pewnego czasu, ale jeżeli na niektóre pytania była odpowiedź to sorry:)

Przeglądam również forum qashqaia i nota z silnikiem hr16de i jest tam dużo ciekawych porad (niektóre modele nissana mają podobne przypadłości.

Sporo materiału o versie jest na You Tubie - np.: jak wymienić olej w silniku lub zmienić przednie reflektory na ksenony lub jak zamontować światła przeciwmgielne.

To tyle - na razie;). Trochę przydługi tekst ale są to moje pierwsze spostrzeżenia/uwagi z którymi chciałem się podzielić.

Pozdrawiam. jugo1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pierwsze emocje po zakupie minęły, dlatego zadam kilka pytań odnośnie tiidy.

Wiem, że w tym samochodzie nie "pogrzebię" sobie tak jak w piętnastoletnim daewoo, z którego się przesiadłem a w którym to nie rozebrałem tylko sinika.

Samochód oczywiście fajny i wygodny ale:

- gdzie macie zamontowaną gaśnicę? - u mnie wala się we wnęce koła zapasowego.

- miejsce gniazda 12V niefortunne - kabel zasilacza do np. gps biegnie przez środek deski oraz blisko lewarka zmiany biegów i hamulca ręcznego. Czy ktoś próbował zamontować dodatkowe gniazdo np. w schowku nad panelem radia?

- czy maciesie pokrowce na dzeniach (jeśli tak to proszę o podanie nazwy firmy i modelu pasującego do tiidy)?

- mam tylko opony zimówki 195/65r15 - w jakim rozmiarze i jakiej firmy były montowane opony fabrycznie?

- skrzynia biegów - chodzi precyzyjnie ale biegi wchodzą skokowo - też tak macie?

- skrzynia biegów - trochę wyje na niskich biegach i niskich obrotach - wyżej jest ok. jak u Was?

- sprzęgło - trochę za ciężko wchodzi pedał - może to normalne.

- jakie macie obroty biegu jałowego - u mnie ok 800 - 900 (odczyt z obrotomierza)?

- czy końcówki wychodzące z przepustnicy w waszych c11 są podłączone do układu chłodzenia (manual versy 2007 pokazuje, że tak być powinno)?

- chyba stukanie, ale delikatne słyszę z prawej strony (pewnie końcówka drążka);

- nie stwierdziłem stuków w kolumnie kierownicy ale przy skręconych kołach (w lewo lub prawo) na dziurach w jezdni słyszę sporadyczne walnięcia - pewnie ława;

- znalazłem źródło głuchych puknięć w czasie ruszania lub hamowania - fotel kierowcy (później uszczegółowię miejsce)

-gaśnicę można przykręcić na tunelu środkowym od str.pasażera

-gnazdko rzeczywiście niefortunne ,ale zawsze można się podpiąć i tunelem poprowadzić np.do schowka lub np.bagażnika(lodówka)

-pokrowców nie uznaję,ale są dedykowane na wymiar np.allegro(ok200zł)

-orginalnie opony letnie to conti premiumcontakt 2 195/65/R15

-skrzynie ja mam 6-biegową i jest super więc na temat 5-biegowej się nie wypowiem(to że w 1.6 trochę wyje to czytalem już kilka razy na tym forum)

pojęcie "ciężko wchodzi"jest za ogólne by się wypowiedzieć(w micrze np.wchodzi lżej niż w tiidzie,ale w almerze dużo ciężej)

-obroty powinny być 1.6-650( + - 50) ; 1.8-700( + - 50) ; 1.5 dCi-850rpm

ława stuka nawet na wprost,jak jest do wymianyt(przy skręcie to może łożyska mcphersona lub przegub???

końcówka też(u mnie prawa wymieniona)

podaj silnik w opisie to bedzie łatwiej na przyszłość :rofl:

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pierwsze emocje po zakupie minęły, dlatego zadam kilka pytań odnośnie tiidy.

Wiem, że w tym samochodzie nie "pogrzebię" sobie tak jak w piętnastoletnim daewoo, z którego się przesiadłem a w którym to nie rozebrałem tylko sinika.

Samochód oczywiście fajny i wygodny ale:

- gdzie macie zamontowaną gaśnicę? - u mnie wala się we wnęce koła zapasowego.

- miejsce gniazda 12V niefortunne - kabel zasilacza do np. gps biegnie przez środek deski oraz blisko lewarka zmiany biegów i hamulca ręcznego. Czy ktoś próbował zamontować dodatkowe gniazdo np. w schowku nad panelem radia?

- czy macie pokrowce na siedzeniach (jeśli tak to proszę o podanie nazwy firmy i modelu pasującego do tiidy)?

- mam tylko opony zimówki 195/65r15 - w jakim rozmiarze i jakiej firmy były montowane opony fabrycznie?

- skrzynia biegów - chodzi precyzyjnie ale biegi wchodzą skokowo - też tak macie?

- skrzynia biegów - trochę wyje na niskich biegach i niskich obrotach - wyżej jest ok. jak u Was?

- sprzęgło - trochę za ciężko wchodzi pedał - może to normalne.

- jakie macie obroty biegu jałowego - u mnie ok 800 - 900 (odczyt z obrotomierza)?

- czy końcówki wychodzące z przepustnicy w waszych c11 są podłączone do układu chłodzenia (manual versy 2007 pokazuje, że tak być powinno)?

- chyba stukanie, ale delikatne słyszę z prawej strony (pewnie końcówka drążka);

- nie stwierdziłem stuków w kolumnie kierownicy ale przy skręconych kołach (w lewo lub prawo) na dziurach w jezdni słyszę sporadyczne walnięcia - pewnie ława;

- znalazłem źródło głuchych puknięć w czasie ruszania lub hamowania - fotel kierowcy (później uszczegółowię miejsce).

 

Przeglądam forum od pewnego czasu, ale jeżeli na niektóre pytania była odpowiedź to sorry:)

Przeglądam również forum qashqaia i nota z silnikiem hr16de i jest tam dużo ciekawych porad (niektóre modele nissana mają podobne przypadłości.

Sporo materiału o versie jest na You Tubie - np.: jak wymienić olej w silniku lub zmienić przednie reflektory na ksenony lub jak zamontować światła przeciwmgielne.

To tyle - na razie;). Trochę przydługi tekst ale są to moje pierwsze spostrzeżenia/uwagi z którymi chciałem się podzielić.

Pozdrawiam. jugo1

 

 

Witaj w gronie Tidziaków

 

W aucie pogrzebiesz spokojnie - ale wymaga to chęci i czasu

ASO w ogóle sobie odpuść - do obecnych aut potrzebni są bardziej elektronicy niż kowale

- gaśnice mam przy kole zapasowym zapiętą na plastykowym uchwycie - nic się nie wala ani nie lata

- gniazdo - fakt że tak jest - standardowo barany z ASO tak montują - jak zwykle brak myślenia

- pokrowce - aż tak brzydką masz tapicerkę czy wozisz kartofle ??

- opony fabryczne - tak jak pisze Manix

- skrzynia - orginalna - klekocząca , wchodzenie biegów normalne - nic nie haczyło

Ja swoją wywaliłem i wsadziłem sportową. Fabryczna była tragiczna - skrzynia nie nadążała za

silnikiem / wałami i reakcjami kierowcy a synchrony za wolno przewalały wałki.

- sprzęgło - nie zauważyłem nic - może kwestia smarowania

- obroty biegu jałowego - nie ma normy - wszystko zależy od obciążenia

u mnie - silnik włączony, wentylator na 1, światła włączone - obroty około 850 - 900

- przepustnica - nie sprawdzałem

- stukanie czego i gdzie - zależy - jest klika wariantów - wałek w układzie kierowniczym / końcówki drążków / tuleje / amorki

- na forum nawrzucałem kilka typowych usterek - tzn - serwisówki - tam masz kilka wskazówek

 

Pozdrawianko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam

Znów się podłączam pod temat :)

Czy macie coś takieo że przy prędkości ok 20m km/h cos stuknie. Myślałem pozątkowo że przejechałem po jakiejś blasze.

zawsze jak ruszam to słyszę ten dźwięk jakby coś się zamykało,przełączało ???

Zawsze raz i zawsze przy prędkości poniżej 20km/h

Samochód cichuteńki słyszę tylko opony (albo coś innego co tak szumi) co mnie wkurza.

Skrzynia 6 jakoś nie widzę jej precyzyjności ( w stare jAstrze chodzi lżej i bardziej precyzyjnie)

Ale ogólnie fajne autko, szczególnie jak się przesiada z prawie 20 letniej astry :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Znów się podłączam pod temat :)

Czy macie coś takieo że przy prędkości ok 20m km/h cos stuknie. Myślałem pozątkowo że przejechałem po jakiejś blasze.

zawsze jak ruszam to słyszę ten dźwięk jakby coś się zamykało,przełączało ???

Zawsze raz i zawsze przy prędkości poniżej 20km/h

Samochód cichuteńki słyszę tylko opony (albo coś innego co tak szumi) co mnie wkurza.

Skrzynia 6 jakoś nie widzę jej precyzyjności ( w stare jAstrze chodzi lżej i bardziej precyzyjnie)

Ale ogólnie fajne autko, szczególnie jak się przesiada z prawie 20 letniej astry :).

To stuknięcie to kontrola przez komp. ABS

Jeśli masz opony fabryczne (conti)to one szumią

U mnie skrzynia 6,jest i precyzyjna i cicha,nic nie haczy a biegi zawsze trafiają tam gdzie trzeba(masz ją od nowości???)

dla mnie najwiekszy mankament to głośna i twarda praca zawieszenia.pozdrawiam

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie jest u mnie od nowosci. Przywlekłem ją we wrześniu z Twoich okolic- imprt z za odry :).

Narazie poznaję auto i porównuję z tym czym jeżdzę lub jeździłem. Na tle innych wypada dość dobrze.

Fakt spalanie ma takie nie europejskie że tak powiem, no ale to zupełnie inny temat. Może trwałość silnika będzie spora.

W związku z galopującymi cenami bezyny powoli zastanawiam się nad zagazowaniem. Przestrzeń bagażowa zniknie:(.

Co do skrzyni to już się przyzwyczaiłem i nie narzekam

czy coś takiego jak zamykanie drzwi podczas jazdy jest w jakiejś opcji?

chodzi mi głównie o bagażnik jak się stoi w korku to on jest "bezbronny" i łatwo stracić jego zawartość. Trzeba pamiętać o zamykaniu drzwi przyciskiem, ale otwarcie od wewnątrz znów rozbraja i kufer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie jest u mnie od nowosci. Przywlekłem ją we wrześniu z Twoich okolic- imprt z za odry :).

Narazie poznaję auto i porównuję z tym czym jeżdzę lub jeździłem. Na tle innych wypada dość dobrze.

Fakt spalanie ma takie nie europejskie że tak powiem, no ale to zupełnie inny temat. Może trwałość silnika będzie spora.

W związku z galopującymi cenami bezyny powoli zastanawiam się nad zagazowaniem. Przestrzeń bagażowa zniknie:(.

Co do skrzyni to już się przyzwyczaiłem i nie narzekam

czy coś takiego jak zamykanie drzwi podczas jazdy jest w jakiejś opcji?

chodzi mi głównie o bagażnik jak się stoi w korku to on jest "bezbronny" i łatwo stracić jego zawartość. Trzeba pamiętać o zamykaniu drzwi przyciskiem, ale otwarcie od wewnątrz znów rozbraja i kufer

Witam,

z tym uzbrajaniem bagażnika to jest możliwość, że pilot po pierwszym naciśnięciu otwiera tylko dzwi dla kierowcy, dopiero drugie naciśniecie rozbraja wszystkie pozostałe zamki. Oczywiście wymaga to prostego zabiegu programowania pilota, wysztko stoi w instrukcji. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

z tym uzbrajaniem bagażnika to jest możliwość, że pilot po pierwszym naciśnięciu otwiera tylko dzwi dla kierowcy, dopiero drugie naciśniecie rozbraja wszystkie pozostałe zamki. Oczywiście wymaga to prostego zabiegu programowania pilota, wysztko stoi w instrukcji. pozdrawiam.

Ale pewnie instrukcji nie masz:wystarczy przytrzymać oba przyciski jednocześnie przez ok.3-5 sekund i gotowe.jedno naciśnięcie -otwierają sie drzwi tylko kierowcy.drugie naciśnięcie -pozostale. żeby wrócić do poprzedniego ustawienia znowu przytrzymać oba przyciski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wielkie dzięki, działa. Mam teraz tak samo jak w Grand Vitarze (zresztą jak wsiadłem do tiidy to się poczułem jak w Suzuce i nawet wsteczny tak samo wkładałem- a na cozdień miałem taką samą skrzynię w oplu)

Macie może jeszcze jakieś takie ciekawostki :devil: ?. Czy da się uaktywnić zegar na liczniku (wydawało mi śię że tam był zanim zacząłem się bawić przyciskami)? Czy jest sposób na zmianę jasności zegarów itp.Jeśli nie ma to pewnie trzeba będzie sobie zamontować automat z foto elementem - mniej światła w kabinie i liczniki słabiej świecą. Można zrobić aby w dzień nie świeciły wcale.

Przy okazji czyszczenia klimy popsułem oprawkę żarówki w schowku, da się kupić za ludzkie pieniądze? Czy stosować środki zastępcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wielkie dzięki, działa. Mam teraz tak samo jak w Grand Vitarze (zresztą jak wsiadłem do tiidy to się poczułem jak w Suzuce i nawet wsteczny tak samo wkładałem- a na cozdień miałem taką samą skrzynię w oplu)

Macie może jeszcze jakieś takie ciekawostki :devil: ?. Czy da się uaktywnić zegar na liczniku (wydawało mi śię że tam był zanim zacząłem się bawić przyciskami)? Czy jest sposób na zmianę jasności zegarów itp.Jeśli nie ma to pewnie trzeba będzie sobie zamontować automat z foto elementem - mniej światła w kabinie i liczniki słabiej świecą. Można zrobić aby w dzień nie świeciły wcale.

Przy okazji czyszczenia klimy popsułem oprawkę żarówki w schowku, da się kupić za ludzkie pieniądze? Czy stosować środki zastępcze?

jast też doświetlanie drogi do garażu,ale jest o tym gdzieś na tym forum.zegar jest w radiu,jasność nie regulowana,ale nie razi w nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...