Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Kontrolka check engine... Problem..


Gość kopczes89

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kopczes89

Witam.

 

Jestem posiadaczem Almerki n16 2,2Di 2001r. Mam taki problem a mianowicie podczas jazdy zapala mi sie sporadycznie "check". Autko ma problem z wbiciem sie na obroty. Tzn po zapaleniu kontrolki gdy wciskam gaz w podłogę obroty dochodzą do 4,5tyś. potrzymam ze 2 sek na tych obrotach kontrolka gaśnie i wówczas normalnie wbija sie na obroty do 5 tys. Ostatnio zauwazylem olej w "gumowym wężu" znajdującym sie miedzy turbiną a blokiem silnika.Co to moze byc?? Czyżby turbina pada?? Przyznam ze jestem mało zorientowany w tym temacie dlatego prosze o pomoc. Moze juz ktos mial podobny problem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oleju wiele bierze od wymiany do wymiany?

 

Co do checka to sprawdź we wlasnym zakresie (metoda na zworki) albo w ASO (metoda zapłać 120 zł) i Ci zrobia pełną diagnostykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może być przycinający się zawór dawki paliwa w pompie, jak nic z tym nie zrobisz może upalić ci sterownik pompy i silnik stanie.

zdiagnozuj co i jak i wymień zanim będzie większa kaszana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kopczes89

oleju nie bierze zbytnio bo od dluzszego czasu jak sprawdzam to jest pod maximum. Wyczytalem ze z odmy moze olej dawac. Turbina ani nie swiszczy, alka przyspiesza mniej wiecej tak samo odkąd ją zakupilem. Dodam ze przejechalem nią ok 25tys. spokoju nie daje mi ten "check" ktory zapala sie coraz czesciej... Dzieki za zainteresowanie i pomoc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak oleju nie bierze to bym się nie przejmował że opary lecą z odmy. Tak ktoś zaprojektował. Co do checka sprawdź ten błąd bo jeźeli pompa zaczyna niedomagać to zrobić ją i zapomnieć na 150 tkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...