Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

most przedni uszczelki, wyciek


netopeer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem z cieknącym przednim mostem w terrano 2.7 TDI.

Chyba wlałem za dobry olej na jesieni :) (Castrol SAF XJ albo FX jeden jest do LSD drugi do normalnych dyfrów).

 

Generalnie sprawa wygląda tak ze po zimie spojrzałem pod auto i widzę ze zroszony jest most przy tym długim ramieniu. Zaznaczyłem na fotce, gdzie jak sądzę jest wyciek.

1514750277.jpg

 

Czy może ktoś z kolegów podpowiedzieć jaka to uszczelka lub inne ustrojstwo jest do wymiany. I może macie jakiego dobrego mechanika w łódzkim który nie boi się tego wymienić

 

Pozdrawiam!

B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! na Twoim miejscu bym sprawdzil skale przecieku nafta umyl troche pojezdzil z wlaczonym napędem i jezeli to tylko pocenie sie to bym nie ruszal. Uszczelka pwenie do dostania w serwisie albo jakis podobny zamiennik jak znajdziesz to napisz. Mozesz tez po uprzednim dokladnym oczyszczeniu i odtluszczeniu jezeli stara uszczelka sie nie rozleci skracic ja jeszcze raz ale po obu stronach dajesz silikon na wysoka temperaturę i zasuwasz aż milo. Pozdrawiam

uszczelka.bmp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Wiec sprawa wygląda tak. Wewnątrz tuby przedłużki ramienia dyfra jest stały smar tylko w dyfrze jest olej do przekłądni. Jesli kapie w takim miejscu pewnie pusciła troszke uszczelka miedzy tą tubą a dyfrem. Dalsze uszczelki są do smaru bardziej stałego. Wszystko opisze ze schematem jak dorwe sie do kompa z pracy.

 

Generalnie temat olałem bo po 1 to lekko sie wyraszało, po 2 to NIE LEJCIE ZA DUŻO OLEJU W DYFER :) bo mnie dla tego zaczeło go wypacać dobra pompa sie tworzy na zębatkach :).

 

No i zalewanie tyranozaura najlepszymi sytetykami castrol ma też swoje wady w postaci wyczyszczenia wsystkich "naturalny" uszczelniaczy.

 

Jak będę miał konieczność rozebrania i naprawy opisze więcej.

 

Ps. Kolega miał wyjące dyfry w vitce ... kupił spiraxa troche smaru molibdenowego, mikser wiertarką ... i wlał... i co ... i jeździ 2 rok i jest cicho sucho poprostu pewnie :)

 

Pozdro

B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...